ویژگی های امام خمینی (ره) از نگاه اندیشمند مصری

سخنگوی سابق اخوان المسلمین که در همایش ایران- عرب برای رویاروئی با چالش های منطقه ای در بیروت شرکت کرده است، در حاشیه این همایش در گفت وگو با ایرنا تصریح کرد: همواره گفته ام ،همانطور که از حسن البنا درس آموختم از امام خمینی (ره) هم درس یاد گرفتم و این سخن من واکنش ها ، تفسیرها و تاویل های زیادی را به دنبال داشته است.
الهلباوی که سال 2012 از اخوان المسلمین کناره گیری کرد، سال های طولانی سخنگوی این سازمان بوده است.
وی خاطرنشان کرد:من این حرف را زدم چون معتقدم امام خمینی(ره) علاوه بر فهمی که از دین داشتند، بزرگترین انقلاب را در تاریخ معاصر رقم زدند، اما چرا بزرگترین انقلاب؟ زیرا ایشان نه تنها رژیم شاه را از بین بردند بلکه به دوران ایران وابسته به غرب هم پایان دادند و یک نظام جدید حکمفرما کردند و این پیروزی یک دستاورد بزرگ تاریخی همانند تغییر قبله مسلمانان است.
الهلباوی تصریح کرد: امام خمینی(ره)، صهیونیست ها را از ایران بیرون کرد و سفارت رژیم صهیونیستی را به سفارت فلسطین تبدیل و لحظه ای از حمایت از قضیه فلسطین کوتاهی نکردند.
این اندیشمند مصری گفت: امام خمینی کاری کردند که هیچ نظام عربی و یا اسلامی جرات انجام آن را نداشت و آن مقابله و مبارزه با آمریکا بود.
وی افزود: امام خمینی به آمریکایی ها فهماندند که از انسان های دیگر بالاتر نیستند و ایران قربانی طمع ورزی ها آنها نخواهد شد زیرا ایران کشور بزرگی است که تمامیت ارضی و کرامت آن باید مورد احترام قرار گیرد.
رئیس و پایه گذار مرکز اسلامی در بریتانیا با اشاره به زندگی ساده و بی پیرایه حضرت امام خمینی(ره)، آن را نمونه ای از سادگی ، تواضع و زهد و الگویی از زندگی اهل بیت (ع) و صحابه رسول خدا(ص) دانست.
الهلباوی تاکید کرد: امام خمینی (ره) الگوی یک عالم و رهبر را ترسیم کردند و خداوند روح بلند و بزرگ ایشان را قرین رحمت واسعه خود کند.
این نویسنده مصری با بیان اینکه اینها تنها بخش کوچکی از سیره و روش امام خمینی(ره) است، خاطرنشان کرد: امروز نظام ها و حکومت های منحرف منطقه با وجود برخورداری از حمایت ها و کمک های غرب و آمریکا نمی توانند با انقلاب اسلامی مقابله کنند زیرا ایران اسلامی متکی به اندیشه های بلند امام خمینی (ره) است.
خاورم ** 381** 390** 1324

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ویژگی های امام خمینی (ره) از نگاه اندیشمند مصری» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات