کارگروه کاهش آسیب‌های اجتماعی در جهرم تشکیل می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا صحرائیان پنجشنبه در جلسه مشترک مسئولان دانشگاه ها و آموزش و پرورش اظهارداشت: تربیت صحیح و اصولی فرزندان و ایمن‌سازی آنان در برابر آسیب‌های اجتماعی توسط خانواده‌ها می تواند سبب کاهش ابتلای نوجوانان و جوانان به آسیب‌های اجتماعی شود.

وی ادامه داد: راه‌های مقابله با آسیب های اجتماعی مستلزم برنامه‌ریزی دقیق توسط مسئولان و صاحب‌نظران این حوزه است و در وهله اول باید نسبت به شناسایی آسیب‌ها اقدام عملی صورت گیرد.

صحرائیان خاطرنشان کرد: آموزش همگانی رکن اصلی پیشگیری از وقوع آسیب های جامعه وآموزش مهارت های زندگی برای اقشار مختلف جامعه توسط اساتید مجرب بهترین روش برای پیشگیری از وقوع جرم و کاهش  آسیب‌های اجتماعی در جامعه است.

فرماندارویژه جهرم بابیان اینکه برای حصول نتایج مطلوب درخصوص کاهش آسیب های اجتماعی  باید ازتمامی ظرفیت‌های موجود دانشگاه ها و آموزش و پرورش بهره گرفت، تصریح کرد: دانشگاه های جهرم با داشتن پتانسیل قوی با حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه های دولتی علوم پزشکی پیام نور و آزاد در شهر و بخش و حدود ١٨ هزاردانشجو و ٣٥ هزاردانش آموز باید در خدمت شهر و شهروندان باشند و مهارت های زندگی به آحاد مردم به ویژه دختران، پسران، جوانان و نوجوانان آموزش دهند.

وی افزود: جامعه‌ای که نیروی انسانی‌اش از توانایی‌های لازم برخوردار باشد و آموزه‌های فرهنگی و علمی استانداردی را تجربه کند، به طور قطع تحت تاثیر عناصر منحرف اجتماعی قرار نخواهد گرفت و چنین نسلی در مقابل آسیب های اجتماعی ایمن است.

صحرائیان خواستار تشکیل کارگروه علمی با محوریت فرمانداری ویژه  وبا حضور دانشگاه ها شدو هدف از تشکیل این کارگروه راارائه  موارد مرتبط با ازدواج‌های ناموفق و طلاق ، اعتیاد، آسیب‌های روانی شامل خشونت، خودکشی و سرقت، آسیب‌های نو ظهور از جمله استفاده نامناسب از اینترنت، شبکه های اجتماعی  عنوان کرد.

فرماندار ویژه جهرم تاکید کرد:برگزاری همایش هایی در خصوص آموزش مهارت های زندگی برای همه اقشار جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان و اجرای طرح بهار نیکو دراولویت  قرارگیرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «کارگروه کاهش آسیب‌های اجتماعی در جهرم تشکیل می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات