جامعه اسلامی امام محور است/اقتصاد مقاومتی و فرهنگ بزنگاه‌های اصلی

به گزارش خبرنگار مهر، مراسم سالروز ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در شهر کیان نهاوند برگزار شد. در این مراسم که با حضور آحاد مردم از نقاط مختلف نهاوند و مسئولان کشوری و شهرستان برگزار شد حجت‌الاسلام‌ مجتبی ذوالنور ضمن تسلیت سالروز ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره)، گفت: وجود امام جامع صفات متضاد بود.

وی با اشاره به اینکه امام در مقابل قدرت‌های شیطانی می‌ایستادند و اهل عرفان، فلسفه، معنویت و سلوک بودند، گفت: امام وجودها را تسخیر می‌کرد کمااینکه قافله‌هایی که با امام رفتند قافله‌های دل بودند چون امام باخدا بود مردم نیز با او بودند.

عضو فراکسیون ولایت مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه امام در مقابل مکروه می‌لرزید و پرهیزگار بود، گفت: امام (ره) در شهادت حاج‌آقا مصطفی گریه نکرد تا دشمن‌شاد نشود.

حجت‌الاسلام‌ ذوالنور، گفت: سه ویژگی ایمان محکم به خدا، ایمان به راه انتخاب‌شده و ایمان به مردم از سوی امام خمینی(ره) رمز پیروزی و موفقیت امام(ره) بود.

وی اظهار کرد: در طول تاریخ اسلام هرزمانی که اسلام رشد و بالندگی داشته است زمانی بوده که امت امام خود را پیدا کردند و به دنبال آن رفتند و هر جا اسلام دچار افول شده است و جامعه اسلامی دچار تشتت شده زمانی بوده که مردم امام خود را همراهی نکرده یا امام خود را نشناخته است.

حجت‌الاسلام‌ ذوالنور با اشاره به اینکه نظام سلطه و دنیای کفر همه برنامه‌های خود را با نفس امام تنظیم کرده بود، عنوان کرد: افرادی هم در داخل نظام هستند که برای نظام حواشی و مسائلی دارند.

وی اظهار کرد: آن افرادی که لیست آن‌ها را شبکه‌های بیگانه به مردم معرفی کنند و بخواهند که به این‌ها رأی بدهند چه معنا دارد!؟

وی بیان کرد: درگذشته و هم‌اکنون نیز افرادی هستند که پازل دشمن را کامل می‌کنند و برای آن‌ها قدم برمی‌دارند، حرف می‌زنند و عمل می‌کنند.

حجت‌الاسلام ذوالنور، گفت: اگر به یک فرد که در نماز جلو می‌ایستد و آدم خوبی است می‌توان امام گفت، امام را به فردی که نایب امام زمان است و در مسیر خداوند و پیامبران الهی قدم برداشته است نمی‌توان گفت امام؟

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: ریشه سخنان تفرقه‌انگیز را باید در اتاق فرمان نظام سلطه پیدا کرد اینکه تا قبل از انتخابات به دنبال تشکیل شورای رهبری بودند از کجا پیدا شد و توسط چه کسانی دنبال می‌شد!

وی با اشاره به اینکه‌ یکی از شئون ولی‌فقیه، رهبری است، همچنان که فرماندهی کل قوا از شئون دیگر آن است، بیان کرد: ولایت در ولی متجلی است چرا برخی پازل دشمن را کامل می‌کنند.

حجت‌الاسلام‌ ذوالنور، بابیان اینکه امام محور جامعه اسلامی است، گفت: دشمنان امام و امت می‌دانند کجا را نشانه روند.

وی با اشاره به اینکه خود ما هستیم که این فاصله‌ها را با انتخاب ایجاد می‌کنیم، گفت: ولی‌فقیه حجتی شرعی برای حمایت از فرد و شخصی ندارد اگر ما تعالی کشور و نظام را می‌خواهیم تبعیت از ولی‌فقیه و فرستادن چنین افرادی به کرسی‌ها تصمیم گیر و تصمیم‌ساز رمز آن است.

وی در ادامه گفت: اقتصاد مقاومتی و فرهنگ بزنگاه‌های اصلی ما است دولت‌مردان باید اولویت‌بندی کنند.

حجت‌الاسلام‌ ذوالنور، با اشاره به سخن حضرت علی(ع) گفت: زیر پا گذاشتن اصول، دوست قرار دادن افراد حاشیه‌دار و حاشیه‌ساز و نخبگان را کنار زدن موجب فروپاشی نظام‌های اسلامی می‌شود.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برخی ممکن است با شعار خط امام جامعه را به گمراهی بکشانند شاخصه‌ها و مؤلفه‌های خط امام را ایشان و مقام معظم رهبری بارها عنوان کرده‌اند.

وی عنوان کرد: در کنار امام بودن دلیل بر خط امام بودن و یار امام و افکار و آرمان‌های امام بودن نیست، اما خود می‌فرمایند ملاک حال فعلی افراد است پسر نوح فرزند پیغمبر بود ولی گمراه شد چون با بدان بنشست!

حجت‌الاسلام‌ ذوالنور، بیان کرد: در فتنه ۸۸ از برخی حلقوم‌هایی که خط امام می‌گفتند حرف‌هایی بیرون می‌آمد که شبکه‌های بیگانه کم‌تر از آن را منتشر و بیان می‌کردند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه الگوی حال فعلی افراد تبعیت از ولی‌فقیه و ولایت است، گفت: از زندان خارج شدن و دیدار با بهاییت می‌تواند معنای خط امام بودن را بدهد؟

وی با اشاره به اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی امروز اصل است، مگر با حلوا حلوا دهان انسان و اقتصاد شیرین می‌شود باید اقدام و عمل کرد.

وی بیان کرد: دولتمردان به مردم بیلان کاری بدهند روند اشتغال در کشور پیشرفت دارد یا پس رفت!؟ با شعار نمی‌توان آنچه را مردم می‌بینند عوض کرد.

حجت‌الاسلام‌ ذوالنور، در ادامه تکیه‌بر شرکت‌های دانش‌بنیان را به معنی جذب ۷ هزار جوان ایرانی دانست که با عنوان فرار مغزها در دنیا برای اقتصاد و دانش دنیا کار می‌کنند، گفت: مقام علمی ما درگذشته ۱۱ بود اما باکم لطفی‌های صورت گرفته و به حاشیه رفتن متاسفانه این رتبه به ۱۶ رسیده است.

وی گفت: ایران در تولید زرشک، زعفران و فرش پس رفت داشته است یا پیشرفت؟ ما مانده‌ایم و دیگران پیشی گرفتند، در بحث موشک‌های نظامی، اقتدار و هسته‌ای پیشرفت داشتیم چراکه زیر نظر فردی خدایی و رهبر جامعه بود. با اندیشه و تفکر بسیجی «ما می‌توانیم» به اقتدار و پیشرفت امروز رسیده‌ایم.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افرادی در این حوزه می‌توانند کار کنند که تبعیت داشته باشند. از شعارهای دشمنان و دشمنان به‌ظاهر دوست رنگ نمی‌بازند و ما می‌توانیم را نصب العین قرار داده‌اند.

وی گفت: اگر وجود مبارک ولی‌فقیه در زمانی امام خمینی (ره) و بعد از ایشان امام خامنه‌ای نبود تا به امروز این انقلاب بارها از مسیر خود خارج می‌شد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «جامعه اسلامی امام محور است/اقتصاد مقاومتی و فرهنگ بزنگاه‌های اصلی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات