رفع مشکلات واحدهای صنعتی سبب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود

ابویی مهریزی معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن وتجارت با بیان اینکه یکی از راه‌های اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی رفع مشکلات واحدهای صنعتی است، گفت: در حال حاضر ۹ هزار و ۱۳ طرح نیمه تمام وجود داشته که امسال ۵ هزار و ۴۰۰طرح به بهره برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حسین ابویی مهریزی در جلسه کارگروه رفع موانع تولید خراسان جنوبی اظهار داشت: در حال حاضر 9013 طرح عمرانی نیمه تمام بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه امسال 5 هزار و 400 طرح از مجموع این طرح‌ها به بهره برداری می‌رسد، افزود: تکمیل طرح‌های عمرانی بالای 60 درصد پیشرفت فیزیکی از مأموریت‌های در نظر گرفته شده برای معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: یکی از راه‌های اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی رفع مشکلات واحدهای صنعتی است.

وی با بیان اینکه طرح‌ها برای 13 هزار و 200 نفر اشتغال مستقیم دارد، افزود: سیمان باقران 94 درصد پیشرفت فیزیکی داشته که امید است هرچه زودتر به بهره برداری برسد.

ابویی مهریزی با بیان اینکه با توجه به موقعیت جغرافیایی خراسان جنوبی و همجواری با کشور افغانستان و وجود خشکسالی‌های چند ساله این استان باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد، افزود: توجه به خراسان جنوبی یک امتیاز اداری نبوده، بلکه یک حق مسلم برای این استان است.

وی اظهار داشت: در زمینه  اقتصاد مقاومتی نقشه راه مشخص شده که همه مسئولان باید خود را با این امر تطبیق داده و در راستای اجرایی شدن این سیاست‌ها هر کدام سهم خود را ادا کنند.

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: کارخانه سیمان باقران، کک طبس و فولاد قاینات جزو طرح‌های مهم خراسان جنوبی بوده که کارخانه سیمان باقران اهمیت زیادی در کشور داشته و فولاد قاین نیز در توسعه صادرات غیر نفتی مهم است.

ابویی مهریزی افزود: یکی از وظایف وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که طرح‌هایی که تعریف شده در جریان پیشرفت فیزیکی و عملیات اجرایی آن بوده که در نهایت به بهره برداری برسد و برای پایش عملکرد زیر نظر داشته باشد.

وی با بیان اینکه  36 طرح مهم در 20 استان کشور وجود دارد، اظهار داشت: از این 36 طرح، 3 طرح در خراسان جنوبی بوده و این سه طرح شامل کک طبس، فولاد قاین و سیمان باقران است.

معاونت طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی با بیان اینکه تاکنون 7 پروژه امسال به وزارتخانه ابلاغ شده است، گفت: نرخ سود تسهیلات ارزی 4 درصد و تسهیلات ریالی 12 درصد کاهش یافته است.

ابویی مهریزی افزود: صفر مالیاتی برای مناطق محروم پیش بینی شده و واحدهایی که به بهره برداری می‌رسد تا 10 سال نرخ مالیاتی برای آنها صفر است و واحدهایی که بدهی معوق، چک برگشتی و بدهی دارند این عوامل مانع از دریافت تسهیلات از ستاد اقتصاد مقاومتی برای آنها نمی‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رفع مشکلات واحدهای صنعتی سبب تحقق اقتصاد مقاومتی می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات