امام(ره) همواره در برابر ظالم و مستکبر می‌ایستادند

شرفخانی معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه برای امام(ره) فرقی نمی‌کرد که کشور کوچک و یا بزرگ باشد، اگر آن‌ها ظالم و مستکبر بودند در مقابل آن‌ها می‌ایستادند، گفت: با آماده‌سازی جامعه‌ صالح و آباد زمینه برای ظهورفراهم می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سیاهکل، صبح امروز حجت الاسلام احمد شرفخانی در مراسم سالگرد ملکوتی بنیانگذار انقلاب اسلامی در بقعه برفجان سیاهکل، ضمن تسلیت سالروز رحلت امام خمینی(ره) اظهار داشت: امام(ره) برای ملت ایران آبرو خرید و هم اکنون در تمام جهان ایران اسلامی با نام خمینی شناخته شده است.

وی با بیان اینکه امام می‌فرمود "اگر گرفتاری‌هایی داریم از ظلم‌هایی است که در جامعه اتفاق افتاده است" تصریح کرد: برای امام(ره) فرقی نمی‌کرد که کشور کوچک و یا بزرگ باشد، اگر آن‌ها ظالم و مستکبر بودند در مقابل آن‌ها می‌ایستادند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه گفت: اسلام قبل فقط اسلام فردگرایانه، منبر، محراب، مسجد و قرآن بود و در جامعه جاری نبود و پیامبر، ائمه و امام با فردگرایانه بودن اسلام موافق نبودند.

حجت الاسلام شرفخانی با اشاره به اینکه کسانی‌که به ظاهر مسلمان هستند و در باطن طور دیگری رفتار می‌کنند منافق هستند، خاطرنشان کرد:کسانی‌که می گویند با امام(ره) بودیم و یا یار امام(ره) بودیم اما در ظاهر به شکل دیگری هستند در جامعه نفاق ایجاد می‌کنند.

وی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی اولیای الهی، گفت: امام مؤدب به آداب الهی شد و به این مقام والا رسید و فرق انسان با حیوان این است که انسان قوه عقل دارد و اگر از آن به‌خوبی استفاده کند خلیفه الله می‌شود.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: وقتی‌که امام از تبعید در حال برگشت به کشور بود از ایشان پرسیدند چه حسی دارید و امام(ره) فرمودند که هیچ حسی ندارم این بدان جهت بود که معمار کبیر انقلاب حتی در آن لحظه نیز در حال انجام تکلیف الهی خود بود.

حجت الاسلام شرفخانی با بیان اینکه امام واژه انتظار را تغییر داد، گفت: امام(ره) به‌دنبال انتظار سازنده بود نه اینکه فقط برای ظهور امام زمان(عج) دعا کند بلکه خود و جامعه را برای آمدن آن حضرت آماده می‌کردند.

وی با بیان اینکه انتظار صحیح این است که جامعه را صالح و آباد کنیم و زمینه را برای ظهور آن حضرت فراهم کنیم، اظهار کرد: قرار نیست فقط 313 نفر برای ظهور آماده باشند بلکه باید تمام جامعه آماده ظهور شوند و آن 313 نفر به‌عنوان هیئت دولت امام زمان(عج) هستند.

حجت الاسلام شرفخانی خاطر نشان کرد: رفع مشکلات مردم برای امام(ره) و پس از ایشان رهبر فرزانه انقلاب بسیار مهم بود و نزدیکان ایشان بارها در این مورد خاطراتی را بیان کرده‌اند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام(ره) همواره در برابر ظالم و مستکبر می‌ایستادند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات