داورزنی: هنوز در آغاز راه هستیم

به گزارش مشرق، محمدرضا داورزنی در مورد پیروزی 3 بر 2 تیم ملی والیبال کشورمان بر چین اظهار داشت: 10 سالی بود که برای این لحظه کار شده بود و انصافا کار سختی هم صورت گرفت. حداقل 7 تیم از 8 تیم حاضر در مسابقات با تمام توان آمده بودند تا کسب سهمیه کنند. استرالیا، کانادا و چین، ژاپن و به ویژه چین یک تیم متحول شده را روانه این مسابقات کرده است. آنها کماکان هم امیدوار به موفقیت هستند و من هم امیدوارم چین به عنوان تیم دوم از آسیا به المیپک برود. کاری که بازیکنان ما کردند به جرأت می‌توانم بگویم که کار بسیار سختی بود و آنها به نوعی از  جان مایه گذاشتند تا به این هدف و جایگاه برسند.

وی افزود: بردن تیم‌های استرالیا و کانادا در شروع مسابقات مهم بود زیرا در جام جهانی به هر دوی این دو تیم باخته بودیم اما از دست دادن بازیکن مهمی مثل امیر غفور بعد از بازی دوم کار را سخت کرد زیرا تیم ملی ایران با یک بازیکن پشت خط زن کار کرد. از شهرام محمودی ممنونم زیرا او بار حملات را یک تنه به دوش کشید. همه بازیکنان شرایط خوبی داشتند و جنگیدند و هر کس به میدان آمد به اندازه یک امتیاز هم که بود، با جان و دل مایه گذاشت و در جریان مسابقات اثرگذار بود و این خیلی ارزشمند است.

رئیس فدراسیون والیبال تاکید کرد: شرایط فیزیکی بازیکنان ما با فرانسوی‌ها و لهستانی‌ها برابری نمی‌کند. من به جرات می گویم بازیکنان والیبال بیش از وسع خودشان جنگیدند. بازیکنانی مثل میلاد عبادی‌پور و فرهاد قائمی وقتی مقابل حریفان قرار می‌گرفتند کاملا مشخص بود که حریفان قد بلند‌تر و سنگین‌تر هستند اما این بازیکنان ایران با همه وجود جنگیدند تا خلق حماسه کردند. این اتفاق تصادفی و ساده نبود. مردم از تلویزیون دیدند در ست پنجم با چین چه اتفاق‌هایی افتاد ، آن ها 13 بر 12 جلو افتادند اما با غیرت بازیکنان و دعای مردم و توجه خدا توانستند این بازی را ببرند.

رئیس فدراسیون والیبال بار دیگر تاکید کرد: این افتخاری برای کشور ماست. هنوز در آغاز راهی هستیم که سخت‌تر از گذشته است. حضور در جمع تیم‌های المپیکی و ماندن در این سطح کاری است که باید آن را پیگیری کنیم. قطعاً نیاز به کار آسیب شناسی داریم. باید این موارد را برطرف کنیم تا در آینده والیبال کشور را قدرتمند‌تر کنیم. من یک بار دیگر این موفقیت ها را به مردم عزیز تبریک می گویم اما اینکه انتظار داشته باشیم هر دو بازی را ببریم سخت است. مطمئن هستم می توانیم از این دو مسابقه یک برد داشته باشیم تا حضور خود را قطعی کنیم.

وی خاطرنشان کرد:  10 هزار تماشاگر ژاپنی از هر ابرازی استفاده کردند تا شرایط سخت شود و حتی از دادن سالن تمرین خودداری کردند. تیم ما چند مسابقه را ساعت 10 صبح برگزار کرد اما میزبان همه بازی‌هایش ساعت 8 شب است. این کار را سخت می‌کند. از سوی دیگر در اختصاص سالن وزنه برای آماده سازی مشکل داشتیم که کادر سرپرستی با چنگ و دندان این موارد را جور کردند اما ژاپنی‌ها کم گذاشتند.

رئیس فدراسیون والیبال ایران گفت: آن چه در دل بازیکنان ماست خلق حماسه‌ای است که عزت و افتخار کشور را به دنبال داشته باشد، البته از سوی فدراسیون والیبال و چه از وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک پاداشی را پیش بینی کرده و هفته آینده به بازیکنان پرداخت می‌کنند. این اتفاق می‌افتد ولی آنچه برای بازیکنان ما مهم است، شاد کردن دل مردم است. پاداش مادی نمی‌تواند جبران خیلی از تلاش‌ها باشد. اینکه بازیکنان ما ببینند دیده شدند و دو معاون وزارت خانه در توکیو حضور دارند تا تلاش‌های آنان را ببینند، ارزشمند است.

داورزنی با اشاره به مصدومیت های بازیکنان گفت: اینکه دو بازیکن ما زیر سرم هستند و روز بازی در خط سرویس می‌روند و کولاک می‌کنند ارزشمند است. بازیکنی مثل فرهاد قائمی با آمپول و سرم خودش را آماده می‌کند تا در میدان مسابقه به این سنگینی حضور داشته باشد و این واقعا افتخار کشور است.

رئیس فدراسیون والیبال همچنین از اصحاب رسانه تشکر کرد و گفت: جا دارد که از مجموعه رسانه‌ای کشور هم صدا و سیما که بخش مستقیم بازی ها را داشت، چه صدا و چه سیما تشکر کنم. همچنین از کل خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مکتوب که اخبار را پوشش دادند، ممنونم.

رئیس فدراسیون والیبال همچنین درباره شعار ”ریو نزدیک است» تیم ملی والیبال ایران در این مسابقات گفت: من فکر می‌کنم ریو نزدیک‌تر از این حرف‌هاست. این شعار وقتی بود که می‌خواستند به سمت مسابقات حرکت کنند، ریو دیگر بغل گوش خودمان است.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-پربازدیدها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «داورزنی: هنوز در آغاز راه هستیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات