قطع تمامی خطوط امداد رسانی داعش در فلوجهبه گزارش جهان و به نقل از پایگاه خبری العهد، عبد المحسن موسی فرمانده تیپ 14 ارتش عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی موفق شدند تمامی خطوط امداد رسانی به داعش را در فلوجه قطع کنند.

احمد الاسدی سخنگوی هیئت نیروهای داوطلب مردمی (الحشد الشعبی) اعلام کرد: عملیات الصقلاویه یا شمال فلوجه یا الکرمه بخش های مهمی از عملیات آزادسازی شهر فلوجه و درهم شکستن تروریسم در آنجا است.

وی افزود: 60 تا 70 درصد عملیات آزاد سازی فلوجه انجام شده است.

الاسدی تصریح کرد: شهر فلوجه به طول کامل در محاصره است و تنها مرکز شهر باقی مانده است و یگان های نظامی به سمت آن در چند محور در حال پیشروی هستند.

وی افزود: ناحیه الصقلاویه طی دو روز آزاد خواهد شد.

نیروهای امنیتی با حمایت الحشد الشعبی و نیروهای عشایر تاکنون ناحیه الکرمه و مناطق زیادی تابع شهر فلوجه را آزاد کرده اند.

آغاز یورش به الصقلاویه برای آزادی آن

در همین حال، منابع خبری گزارش دادند که نیروهای مشترک عراقی جاده ارتباطی بین ناحیه الصقلاویه و شهر فلوجه را بسته و یورش به داخل این ناحیه برای آزادسازی آن را آغاز کرده اند.

برافراشته شدن پرچم عراق در منطقه ناظم المفتول و پل التفاحه

ستاد اطلاع رسانی جنگ عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی توانستند پرچم عراق را در منطقه ناظم المفتول در غرب ناحیه الصقلاویه و پل التفاحه و مناطق اطراف آن به اهتزاز دربیاورند.

همزمان نیروهای مشترک عراقی به سمت محله صنعتی در شمال شرقی ناحیه الصقلاویه پیشروی کردند.

خنثی سازی تلاش برای منفجر کردن مسجد الصقلاویه

نیروهای داوطلب مردمی همچنین توانستند مقادیری سلاح و مهمات را در مسجد جامع صحابه در ناحیه الصقلاویه کشف و ضبط کنند. این نیروها وارد مسجد صحابه شده و بمب های کارگذاشته شده در داخل آن را لحظاتی قبل از منفجر شدن آنها از راه دور، خنثی کردند. تصاویر منتشر شده نشان می دهد که تروریست ها مقادیر زیادی بمب و سیلندرهای بمبگذاری شده با هدف منفجر کردن مسجد کارگذاشته بودند تا بعد از منفجر کردن آن، نیروهای داوطلب مردمی را مسئول این انفجار معرفی کنند.

کشته شدن 50 داعشی در جنوب فلوجه

فرمانده عملیات آزادسازی شهر فلوجه از کشته شدن 50 نفر از عناصر گروه تروریستی داعش در جنوب شهر فلوجه خبر داد.
عبدالوهاب الساعدی گفت: نیروهای امنیتی در دو منطقه الشهداء و النعیمیه در جنوب شهر فلوجه با عناصر داعش درگیر شده و 50 نفر از آنها را کشتند.

ورود 868 خانواده آواره فلوجه به اردوگاه‌ها

وزارت مهاجرین عراق امروز جمعه اعلام کرد که تاکنون 868 خانواده آواره منطقه فلوجه به اردوگاههای عامریه الفلوجه و الحبانیه وارد شده اند.

وی افزود: 852 خانواده در اردوگاههای عامریه الفلوجه و 16 خانواده در اردوگاههای الحبانیه مستقر شدند.
منبع:تسنیم

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «قطع تمامی خطوط امداد رسانی داعش در فلوجه» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات