سنگنوردی و المپیک ژاپن

سنگنوردی و المپیک ژاپنبه گزارش خبرنگار گروه ورزشی باشگاه خبر نگاران جوان ؛سنگنوردی یا صخره نوردی نوعی ورزش وتفریح است که فرد با استفاده از طناب و ابزار مخصوص اقدام به بالا رفتن ازدیواره های طبیعی ومصنوعی (سالن)می کندواز رشته های :دیواره نوردی ،سنگنوردی اسپورت،بولدرینگ وسنگنوردی سالنی(سرعت،بولدرینگ ودرجه ی سختی مسیر)تشکیل شده است وهر ورزشکار بسته به نوع توان وقدرت به یکی یا چند رشته فعالیت می کند.
*خبر خوش برای ورزش سنگنوردی
سنگنوردی رشته ای هیجانی وجذاب است، که در طبیعت وسالن انجام می شود. حال با توجه به اینکه هیات رئیسه کمیته بین الملی المپیک IOC ورود هر ۵ رشته (رشته های سافت بال/بیس بال، کاراته، سنگنوردی، قایقرانی بادبانی و اسکیت ) پیشنهادی ژاپن به المپیک توکیو را تایید کرده است . براساس نظر هیات رئیسه IOC پیشنهاد ورود هر ۵ رشته به مجمع ماه آگوست ریو داده شده  که با تایید هیات رئیسه کمیته بین المللی المپیک در توکیو حضور خواهند یافت. بر همین اساس سنگنوردی نیز باخیل عظیم از طرفداران خود در جهان در حال ورود به المپیک 2020است.

با این اتفاق کشورمان که از قهرمانان بنامی در رشته سنگنوردی بهره می برد به طور حتم حرفهای زیادی برای گفتن در این مسابقات دارد وکسب مدالهای رنگارنگ در المپیک دور از ذهن نخواهد بود.


انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-ورزش می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سنگنوردی و المپیک ژاپن» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات