موزه شاهرود به فعالیت خود ادامه خواهد داد

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان شاهرود گفت: با حمایت مسئولان و مردم به ادامه ی فعالیت موزه شاهرود امیدواریم.

به گزارش روابط عمومی اداره كل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان سمنان، حمیدرضا حسنی از تلاش ها و حمایت های معاون استاندار و فرماندار شاهرود و دادستان این شهرستان در زمینه استمرار فعالیت و حمایت از موزه ی شاهرود قدردانی کرد.

حسنی گفت: شهرداری شاهرود با پیگیری های قضایی درصدد بازپس گرفتن ساختمان موزه شاهرود و تعطیلی آن است. بنا بر تفاهم نامه همکاری میان اداره میراث فرهنگی، شهرداری و فرمانداری شاهرود در سال 1366، با ثبت ساختمان بلدیه، این ساختمان برای مرمت در اختیار اداره میراث فرهنگی قرار گرفت و به موزه تبدیل شد. این اداره در سنوات گذشته بالغ بر پنج میلیارد ریال برای مرمت ساختمان هزینه کرده و هم اکنون دارای چهار کارمند می باشد.

او با بیان این که هیچ بندی در تفاهم نامه درباره ی پرداخت اجاره این ملک وجود نداشته است، افزود: شهرداری شاهرود درخواست پرداخت اجاره بهای معوقه را داشته و حکم تخلیه این ساختمان را نیز گرفته است.

وی افزود: در تمامی شهرها، شهرداری ها در کارهای فرهنگی مشارکت دارند و انتظار می رود که شهردار و اعضای محترم شورای شهر شاهرود تعامل بیشتری با اداره میراث فرهنگی داشته باشند.

وی در پایان از تمامی رسانه های خبری، گروه های مردم نهاد و فرهیختگان که به دقت اخبار مربوط به تعطیلی موزه شاهرود را پیگیری می كنند، تشکر و قدر دانی كرد.

[ منبع این خبر سایت دنیای سفر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «موزه شاهرود به فعالیت خود ادامه خواهد داد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات