ساده زیستی و خدمت به مردم دو ویژگی برجسته امام خمینی(ره) بود

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی روز جمعه درنشست شورای اداری مشترک استان مرکزی و شهرستان خمین در بیت تاریخی حضرت امام راحل در خمین افزود: اندیشه های رهبر فقید انقلاب اسلامی از زوایای انسانی و معنوی متعددی برخوردار است که عمل به آن خوشبختی و سعادت به همراه دارد.
وی اظهارکرد: عمده هدف امام راحل رهایی مردم از چنگال سلطه شیطانی بود و با تلاشی پیگیر توانست انقلاب اسلامی ایران را به عنوان الگوی برجسته حکومتداری اسلامی در سال 57 به ثمر بنشاند و راه هدایتگری و بیداری اسلامی را پایه گذاری کند.
امام جمعه اراک بیان کرد: اگر امروز مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی مظهری از مردم سالاری دینی هستند این هدیه ارزشمند را معمار کبیرانقلاب به مردم ایران ارزانی داشته است.
وی اظهارکرد: داشتن حرمت، رای و اعمال نظر در قانون و حاکمیت آرزوی دیرین ملت ایران بود که این مهم با نهضت خمینی و حاکمیت الگوی حکومتداری دین مدار به ملت ایران ومسلمین جهان هدیه شد.
آیت الله دری نجف آبادی گفت: فلسفه اندیشه های امام راحل بر توکل به خدا است و اینکه انسان آزاده آفریده شده و تنها باید خداوند یکتا را ستایش کند.
وی گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران به رهبری امام راحل بر پایه دو اصل مقبولیت مردمی و مشروعیت الهی زمینه را برای موفقیت، سربلندی ،عزت و اقتدار کشور مهیا کرد و با وجود همه کارشکنی ها، دسیسه ها،فشارها و تحریم های دشمنان نام بلند ایران هر روز درخشش بیشتری می گیرد.
وی ادامه داد: پیشرفت چشمگیر ایران اسلامی در بسیاری از عرصه های علوم نوین، توسعه زیرساخت ها ، عمران و سازندگی کشور مرهون تفکر واسع و رهبریت امام خمینی (ره) و برکت نظام جمهوری اسلامی است.
وی گفت: در طول زمان حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی اندیشه امام خمینی (ره) در دنیای متمدن معاصر صادر شد که بازتاب آن بیداری جهان اسلام و آزادیخواهان است.
استاندار استان مرکزی نیز در این نشست گفت: جرقه های نهضت اسلامی در خرداد سال 42 زده شد و در 22 بهمن 57 شجره طیبه انقلاب به ثمر نشست.
محمود زمانی قمی گفت: در یکصد سال گذشته نهضت های بسیاری برای نجات مردم بر پا شد اما، برجسته ترین و کامل ترین آن جریان تحول آفرینی بود که امام خمینی(ره) بر مبنای اصول دینی دنبال و تارو پود استکبار و استعمار را از کشور ریشه کن کرد.
وی اظهارکرد: آنچه علت پیروزی نهضت امام خمینی (ره) ش،د تکیه بر قدرت مسلمانان بود چنانچه معمار کبیر انقلاب معتقد بودند قدرت یکپارچه مسلمان می تواند ریشه استبداد و استعمار را خشک کند.
وی بیان کرد: توصیه مکرر امام راحل به همه مستضعفان و آزادیخواهان این بود که اجازه سوء استفاده استکبار از منابع و ذخایر ، اندیشه و فرصت ها را ندهند چرا که استبداد و استعمار همواره در صدد چپاول است.
استاندار استان مرکزی گفت: راهبردهای امام خمینی(ره) جریانی جهانی علیه استکبار به وجود آورد.
زمانی قمی افزود: : اقدامات مبتکرانه و افکار ارزنده امام خمینی(ره) در چارچوب مرز جغرافیایی یا فکری خاصی نبود بلکه نسخه ای روشنگرانه و راهایی بخش در قبال زورگویی و ظلم ظالمان بود.و
ی افزود: راهبردهای روشنگرانه امام خمینی(ره) با الهام از آموزه‎های اسلامی شکل گرفته بود و از این جهت برای تمام مسلمان راهگشا بود.
استاندار مرکزی گفت: این رهبر دینی معتقد بود که دموکراسی و حقوق مردم با نهضت دینی محقق می شود و دین می تواند جامعه را اداره کند.
وی، اتحاد و همدلی را رمز ماندگاری انقلاب دانست و گفت: تجلیل از مقام امام خمینی (ره) تجلیل از جایگاه انقلاب تابناک اسلامی است که امروز در سراسر جهان می درخشد.
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست گفت: امام خمینی(ره) با نهضت خود توانست اسلام ناب محمدی (ص) و شیعه را احیا کند.
محمد ابراهیم رضایی افزود: بعد از حادثه عاشورا اسلام و شیعه روز به روز کمرنگ می شد و امام (ره) بعد از 1300 سال توانست اسلام و شیعه را احیا کند.
وی اظهارکرد: امام راحل با برقراری انقلاب اسلامی توانست حاکمیت دینی، دموکراسی دین مدار و ولایت فقیه را در جهان اسلام نهادینه کند.
وی افزود: اکنون همه شیعیان و مسلمان جهان خود را شاخ و برگ این نظامی اسلامی می دانند و علمای اهل تسنن با صداقت اعلام می کنند که حکومت اسلامی تئوری و تفکر ما را در دنیا دچار بحران کرده است.
وی ادامه داد: اندیشه امام ،خط امام و نفوذ جمهوری اسلامی در دنیا رو به گسترش است و همه مسلمانان و علمای دیگر کشورهای اسلامی بر این عقیده هستند که اختلافات را بایستی کنار بگذارند.
اعضای شورای اداری استان مرکزی درسالگرد ارتحال امام خمینی (ره) با حضور در گلزار شهدا شهرستان خمین با اهدای گل و قرائت فاتحه با مقام شامخ شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس ادای احترام کردند.
دیدار با خانواده اولین شهید دفاع مقدس خمین شهید عبدالله غلامی از دیگر برنامه های اعضای شورای اداری استان مرکزی در سالگرد ارتحال امام راحل بود.
شهید عبدالله غلامی متولد سال 1335 بود که در هشتم آبان ماه 58 به شهادت رسید.
شرکت در آیین عزاداری و بزرگداشت ارتحال امام در بیت تاریخی معمار کبیر انقلاب نیز از دیگر برنامه های اعضای شورای اداری استان مرکزی در 14 خرداد است.
7277/6199/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ساده زیستی و خدمت به مردم دو ویژگی برجسته امام خمینی(ره) بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات