تجلی ابرقدرتی ایران به برکت رهبر انقلاب و پایداری ملت است

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا، حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان پیش از خطبه های نماز جمعه تهران افزود: آیا این دلیل ابرقدرتی جمهوری اسلامی ایران نیست که همه قدرت ها در یک طرف میز می نشینند و ایران در یک طرف و هر بار شاهد پیروزی ایران هستیم؟
وی ادامه داد: در جنگ تحمیلی، فتنه 78، فتنه 88 و فتنه های امروز همچون داعش دنیا شاهد پیروزی نظام جمهوری اسلامی ایران است و به عنوان نمونه در سوریه دشمنان اذعان کردند که 80 کشور برای درهم شکستن پایگاه مقاومت تلاش می کنند اما اراده ایران بر تمام سرمایه گذاری آنان برتری دارد.
رحیمیان با اشاره به سخنان امروز(جمعه) رهبر معظم انقلاب در حرم بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران گفت: حضرت آیت الله خامنه ای عصاره شخصیت امام خمینی(ره) را در سه عبارت مومن، متعبد و انقلابی تعریف کردند و ایمان امام(ره) باوری عمیق به همه حقایق دین و یکایک آیات قرآن بود.
وی از انس امام خمینی(ره) به قرآن کریم به عنوان انسی بی نظیر یا کم نظیر یاد کرد و تدبر ایشان در قرآن و تلاوت روزانه امام(ره) را درسی برای همگان دانست.
رحیمیان به ابعاد انقلابی حضرت امام(ره) نیز اشاره کرد و گفت: ایشان در دوران پس از انقلاب همچون یک جوان بصورت بی نظیر عمل می کرد که انقلابی بودن در پیام های ایشان مانند منشور روحانیت، پیام های حج و وصیتنامه امام(ره) آشکار بود.
وی با بیان این فراز از وصیتنامه امام خمینی(ره) که با دلی آرام و قلبی مطمئن این انقلاب را نسل بعدی می سپارد، اظهار داشت: حضرت امام(ره) اطمینان داشت که ملت ایران در مسیر انقلاب و اسلام پایدار خواد ماند.
این پژوهشگر مذهبی، وضعیت جامعه اسلامی پس از رحلت رسول اکرم(ص) را با دوران پس از رحلت امام(ره) مقایسه کرد و گفت: بعد از رحلت رسول خدا(ص) جامعه اسلامی دچار انحراف شد اما این جمله امام خمینی(ره) که فرمود مردم ما از مردم حجاز در عهد رسول خدا(ص) بهتر هستند، نشان می دهد که مردم پس از رحلت امام(ره) در راه انقلاب و نهضت امام پایبند ماندند.
وی با بیان اینکه هیچگاه امام خمینی(ره) کسی را طرد نکرد، افزود: گروهی اندک پس از ارتحال امام(ره) از انقلاب جدا شدند و گرنه انقلاب بعد از امام خمینی(ره) کسی را طرد نکرد.
تولیت آستان مقدس مسجد جمکران با استناد به این جمله از امام خمینی(ره) که با رفتن یک خدمتگزار در سد آهنین ملت،‌ خللی حاصل نخواهد شد، گفت: این همان امامی است که قبل از فروپاشی شوروری، آن را پیش بینی کرد، از این رو پیش بینی ایشان درباره رهبر پس از خودشان نیز در کمتر از 24 ساعت محقق شد.
وی ادامه داد: با اعلام رحلت امام خمینی(ره) صدها خبرنگار از سراسر دنیا به ایران سرازیر شدند و برخی با القائات خود پیش بینی می کردند که انقلاب اسلامی ایران نیز با رحلت امام(ره) از بین می رود و می خواستند با دوربین های خود بدرقه نظام را به جهانیان مخابره کنند ولی آنها بزرگترین تشییع جهان را مخابره کردند.
رحیمیان با بیان خاطره ای به نقل از زهرا مصطفوی دختر حضرت امام(ره) گفت: خانم مصطفوی پس از برکناری قائم مقام رهبری، در خدمت امام(ره) نسبت به آینده اظهار نگرانی کرد اما امام(ره) با قاطعیت فرمود که «همین آقای خامنه ای را داریم»، از این رو پس از رحلت امام(ره) زمانی که موضوع رهبری حضرت آیت الله خامنه ای پخش شد، خانم مصطفوی گفت که در آن لحظه به یاد سخن امام(ره) افتاده و احساس آرامش کرده بود.
فراهنگ ** 1003 ** 1071

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تجلی ابرقدرتی ایران به برکت رهبر انقلاب و پایداری ملت است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات