محوریت اندیشه های امام راحل بر انسان سازی، حریت و وحدت استوار است

حجت الاسلام غلامرضا نیشابوری در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان اشتیان افزود: مهمترین ویژگی امام خمینی (ره)غیرت دینی بود و توانست احیاگر اسلام ناب محمدی در عصر حاضر باشد.
وی گفت: امام خمینی (ره) بر اساس غیرت دینی در هر کجا که منافع اسلام و مسلمین به خطر می افتاد وارد صحنه می شدند و تا رفع کامل خطر از پا نمی ایستادند.
امام جمعه شهرستان آشتیان با یادآوری سالروز قیام 15 خرداد اظهار کرد: 15 خرداد نقطه عطف در تاریخ ایران است چرا که رژیم شاه بعد از سخنرانی امام راحل و مقایسه او بین امویان و بنی هاشم ، امام را دستگیر کرد و منجر به راهپیمایی ها شد و تعداد زیادی به شهادت رسیدند اما در پس این ماجرا روشنگری بود که منجر به پیروزی انقلاب اسلامی شد.
حجت الاسلام نیشابوری گفت: اگرچه خاطرات 15 خرداد تلخ بود و از اذهان ملت محو نمی شود اما این واقعه عاملی شد تا مردم مصمم شوندرژیم ستم شاهی را تحقیر و رسوا کنند.
وی بیان کرد: انتخاب شایسته آیت الله خامنه ای مرهمی بود بر قلب عزادر مردم و موجب آرامش ملت شد.
امام جمعه آشتیان ادامه داد: بعد از 27 سال از رحلت امام ، مقام معظم رهبری کارنامه درخشان و با عظمتی دارد و فعالیت های مقام معظم رهبری بر مبنای اصل 110 قانون اساسی در مسیر تداوم راه امام و حفظ اصول مکتب امام و مقابله با تحریف خط امام، استکبار ستیزی و شناخت دشمن، خنثی کردن برنامه های دشمن ، بصیرت دینی و راهنمایی مردم و مسئولین و عبور دادن انقلاب از بحرانها موثر و درخشان است.
حجت الاسلام نیشابوری در بخش دیگری از خطبه های عبادی سیاسی جمعه آشتیان اظهار کرد: ماه رمضان ماه بهار قرآن است و بهره گیری عمیق از فرصت های معنوی این ماه ضروری است.
وی گفت: رعایت آداب و اعمال ماه مبارک رمضان و کمک به نیازمندان از موضوعات مهمی است که باید در ماه رمضان دنبال شود.
آشتیان یکی از شهرستان های دوازده گانه استان مرکزی است که به عنوان کوچکترین شهرستان این استان با یک شهر، یکبخش و سه دهستان به مرکزیت آشتیان مطرح است.

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «محوریت اندیشه های امام راحل بر انسان سازی، حریت و وحدت استوار است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات