اندیشمندان جهان: آرا و افکار امام خمینی (ره) پویا و قابل اجراست

به گزارش ایرنا ، با گذشت بیست و هفت سال از ارتحال بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره)، اندیشه ها و نظارت وی توسط دانشمندان و اندیشمندان جهان مورد توجه و اهتمام قرار دارد. برخی از مهمترین رخدادها و اظهار نظرها در این خصوص به شرح ذیل است:

** روزنامه پاکستانی: آموزه های امام خمینی(ره)، ضامن حیات بالنده جمهوری اسلامی ایران
اسلام آباد - ایرنا - یک روزنامه اردو زبان پاکستان روز جمعه(نئی بات) به مناسبت فرارسیدن بیست و هفتمین سالگرد ارتحال جانسوز بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، با انتشار مقاله ای، نوشت: اکنون نظام جمهوری اسلامی که حیات خود را مرهون ظلم ستیزی ها و روشنگری های امام خمینی(ره) می داند، با اتکاء به آموزه های آن شخصیت والا همچنان به حیات بالنده خود ادامه می دهد.

** محقق تایلندی: اندیشه امام (ره) جهان را تغییر داد/ جهان تشنه شناخت افکار امام راحل
محقق و استاد دانشگاه 'تاماست' تایلند روز جمعه تاکید کرد که اندیشه امام خمینی (ره) تنها ایران، بلکه جهان را نیز تغییر داد و این تغییر در مرحله نخست برگرفته از شخصیت عالیرتبه امام راحل است.

** بررسی آزادی از نگاه امام خمینی (ره) و سوکارنو در پایتخت اندونزی
کوالالامپور – ایرنا – سمینار 'آزادی در نگاه امام خمینی (ره) و سوکارنو' به مناسبت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام راحل در دانشگاه 'شریف هدایت الله' شهر جاکارتا پایتخت اندونزی برگزار شد.

** اندیشمندان چینی:اندیشه‌های‌ والای امام راحل الهام بخش مسلمانان جهان است
دو تن از اندیشمندان کشور چین با تاکید بر عظمت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، اعلام کردند که آثار و اندیشه های والای امام راحل امروزه الهام بخش بسیاری از مسلمانان در مناطق مختلف جهان است.

** عضو شورای مرکزی جبهه آزادیبخش فلسطین:امام خمینی(ره) موضوع فلسطین را زنده کرد
مسئول روابط سیاسی جبهه آزادیبخش فلسطین در پکن گفت: امام خمینی (ره) موضوع فلسطین را زنده و از فراموش شدن آن جلوگیری کرد.

**مسلمانان صربستان یاد امام راحل را گرامی داشتند
مراسم بیست و هفتمین سالگرد امام راحل و گرامیداشت قیام 15 خرداد پنجشنبه شب با حضور کارکنان سفارت و دیگر نهادهای ایرانی، ایرانیان مقیم و چند تن از مسلمانان صربستانی در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد برگزار شد.

**رئیس شورای سیاسی حزب الله لبنان: امام خمینی (ره) اسلام را وارد معادلات جهانی کرد
رئیس شورای سیاسی حزب الله لبنان دگفت: امام خمینی(ره) اسلام را وارد معادلات جهانی و به یکی از ابرقدرت ها تبدیل کرد.

** از العماره تا بغداد؛ سنگ تمام جوانان عراقی در سالگرد ارتحال امام
هزاران تن از جوانان عراقی، طی روزهای اخیر در شهرهای مختلف این کشور در ویژه برنامه ها و مراسم سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) که توسط گروه های مقاومت اسلامی و الحشدالشعبی برگزار می شود، شرکت کرده اند، اما مراسم روز پنجشنبه در ورزشگاه شهر العماره حکایت دیگری دارد.

** مسئول انجمن دانشجویی در باکو:اندیشه های امام راحل باید درمیان نسل جوان ترویج شود
مسئول انجمن دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در دانشگاه های جمهوری آذربایجان گفت: اندیشه های حضرت امام خمینی(ره) باید هر چه بیشتر در میان نسل جوان ترویج شود.

** تحلیلگر صرب: انقلاب اسلامی ایران دست استکبار را کوتاه کرد
تحلیلگر صرب در بلگراد به ایرنا گفت: انقلاب اسلامی ایران در جهان تحولات عظیمی را به وجود آورد با احیاء اسلام، دست استکبار را از این کشور کوتاه کرد.

**رایزن فرهنگی ایران در دهلی نو:بنیانگذار جمهوری اسلامی در قلوب مسلمانان جهان جا دارد
دهلی نو-ایرنا- رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو گفت:بنیانگذار جمهوری اسلامی در قلوب مسلمانان جهان بویژه مسلمانان هندوستان جا دارد.

**اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا: این ایام یادآور مردی است که بنیاد حرکت اصلاحی عمیقی در جهان بنا نهاد
اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان در اروپا به مناسبت سالگرد ارتحال امام با صدور بیانیه ای اعلام کرد: امام روح الله با بهره مندی کامل از اندیشه های ناب اسلام محمدی، بنیاد حرکت اصلاحی عمیقی را نه تنها در ایران که در همه جوامع اسلامی و ملتهای مظلوم بنا نهاد.

**کارشناس روس: امام خمینی (ره) آغازگر استقلال سیاسی ایران شد
«ایرج بویف» شرقشناس و رئیس کنگره فارسی زبانان استان «نیژنی نووگراد» روسیه گفت: امام خمینی (ره) با رهبری انقلاب اسلامی توانست ایران را از وابستگی خارجی برهاند و با تشکیل جمهوری اسلامی آغازگر هویت سیاسی مستقلی شود.

**همایش 'حیات اخلاقی و معنوی امام خمینی (ره)' در دهلی نو برگزار شد
همایش ' حیات اخلاقی و معنوی امام خمینی (ره)' بعد ازظهر پنجشنبه بمناسبت بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی در خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در دهلی نو برگزار شد.

**طنین نام امام خمینی (ره) در بین الحرمین
بغداد- ایرنا- نام مبارک حضرت امام خمینی (ره) به مناسبت بیست و هفتمین سالروز ارتحال ایشان ٬ طی مراسمی مردمی در بین الحرمین کربلای معلا طنین انداز شد.

**ضمن تاکید بر گسترش نفوذ جمهوری اسلامی ایران در منطقه؛
استاد دانشگاه کمبریج: اندیشه امام خمینی (ره) همچنان زنده و رو به گسترش است
'رودنی شکسپیر' استاد دانشگاه کمبریج با بیان اینکه اندیشه و نظرات حضرت امام خمینی (ره) به رغم گذشت 27 سال از ارتحال ایشان همچنان زنده و رو به گسترش است تصریح کرد که غرب همواره از این مساله بیمناک است.

**حضور شخصیت های فرهنگی نخجوان در مراسم بزرگداشت امام خمینی ( ره )
دو شخصیت فرهنگی نخجوان با معرفی دولت این جمهوری خودمختار جمهوری آذربایجان برای حضور در مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی (ره) راهی تهران شدند .

**مدیر مسئول روزنامه هندی:امام خمینی(ره) اسلام واقعی را درجهان زنده کرد
مدیر مسئول روزنامه 'سائبان اردو 'هند گفت:امام خمینی(ره) در قرن اخیر تنها رهبر دینی بود که با تکیه بر قرآن و مبانی دینی ،اسلام واقعی را در جهان زنده کرد.

**سفیر ایران در چین: خشونت گرایی جایگاهی در اندیشه‌های امام راحل نداشت
سفیر ایران در چین اعلام کرد که خشونت گرایی در انقلاب اسلامی ایران و اندیشه های امام خمینی (ره) هیچ جایگاهی نداشت و ایشان همواره بر آگاهی بخشی به مردم و پرهیز از خشونت تاکید داشتند.

**پرفسور پاکستانی: رهنمودهای امام خمینی(ره) چراغ راه جهان اسلام است
یک تحلیل گر صاحب نام و استاد ارشد دانشگاه پنجاب پاکستان معتقد است حرکت در مسیر رهنمودهای امام خمینی (ره) نه تنها راه تقویت وحدت میان امت اسلامی است، بلکه این رهنمودها چراغ راهی برای پیشرفت کشورهای مسلمان در زمینه علوم و فناوری های روز است.

**نماینده ولی فقیه در هندوستان:امام خمینی(ره)بزرگترین عالم دینی در عصر غیبت حضرت ولی عصر(عج ) بود
نماینده ولی فقیه در هندوستان ،امام خمینی (ره ) را بزرگترین عالم دینی در عصر غیبت حضرت ولی عصر(عج )دانست و تصریح کرد در تمامی این دوران رهبر و شخصیتی به جامعیت ایشان سراغ نداریم .

**همایش صلح در اندیشه های امام خمینی (ره) در باکو
همایش صلح در اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) عصر چهارشنبه در سالن اجتماعات رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باکو برگزار شد.

**اندیشمند مصری: انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی (ره ) بزرگترین انقلاب تاریخ معاصر است
«کمال الهلباوی» اندیشمند و نویسنده مصری، انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی (ره) را بزرگترین انقلاب تاریخ معاصر و یک پیروزی و تحول بزرگ دانست و آن را شبیه تغییر قبله مسلمانان در زمان رسول گرامی اسلام (ص) توصیف کرد.
سخنگوی سابق اخوان المسلمین که در همایش ایران- عرب برای رویاروئی با چالش های منطقه ای در بیروت شرکت کرده است، در حاشیه این همایش در گفت وگو با ایرنا تصریح کرد: همواره گفته ام ،همانطور که از حسن البنا درس آموختم از امام خمینی (ره) هم درس یاد گرفتم و این سخن من واکنش ها ، تفسیرها و تاویل های زیادی را به دنبال داشته است.
**1488 **1599

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اندیشمندان جهان: آرا و افکار امام خمینی (ره) پویا و قابل اجراست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات