عضو ستاد کل نیروهای مسلح: قدرت مقابله با استکبار مبتنی بر رهنمودهای امام و رهبری شکل گرفت

به گزارش ایرنا حجت الاسلام اسماعیل سعادت روز جمعه در آیین گرامیداشت سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در مصلی کرمان افزود: این همان درسی است که امام راحل پیش روی ما گذاشت و درسی که امروز رهبری به ما آموخت.
وی گفت: حیف است ما ولایت داشته باشیم ولی نتوانیم از مقام و منزلت، جایگاه و منافع مادی خود بگذریم و نتوانیم آنها را زیر پا بگذاریم و ظهور و تبعیت از ولایت در زیرپا گذاشتن اینهاست.
وی بیان کرد: قدرت ولایت از مرزها عبور کرد نه اینکه در داخل قوی تر شد و جهان را در تسخیر خود درآورد لذا امروز می بینیم روسای کشورها و قدرت های بزرگ در نشست های خود با رهبر معظم انقلاب اسلامی یکی از جملاتی که تکرار می کنند بخصوص در کنفرانس اخیر 9 رئیس جمهور کشورهای قدرتمند جلوی رهبری زانو زدند و این جمله را که آمدیم از شما الهام و رهنمون بگیریم، همه تکرار کردند.
عضو ستاد کل نیروهای مسلح گفت: پوتین (رئیس جمهور روسیه) 45 دقیقه با رهبر معظم انقلاب اسلامی وقت ملاقات داشت اما آنچنان غرق در معنویت کلام ایشان شد که این زمان دو ساعت و نیم طول کشید.
وی بیان کرد: حزب الله که در جنگ 33 روزه دومین قدرت جهانی را از پای درآورد به دلیل وجود رهبر قدرتمند و قهرمانی چون سید حسن نصرالله بود لذا وی نیز رهبر جنگ 33 روزه را رهبری انقلاب اسلامی ایران دانسته و خطاب کرده است.
وی گفت: کرزای رییس جمهور سابق افغانستان در ملاقات با سفیر سابق ایران گفته است، من هر زمانی که رهبری ایران بر سر آمریکا تشر می زند احساس غرور می کنم و جرات پیدا می کنم جلوی آمریکا بایستم.
حجت الاسلام سعادت افزود: امام رضوان الله تعالی علیه برای ما چون رهبر و ولی بود آنچنان بزرگ بود و آنچنان این ولایت عظیم است که می بینیم زمانی که بحرانی پیش می آید ولی امر و ولایت محور حل بحران هاست.
وی بیان کرد: در فتنه 88 که بسیاری از رادیوهای بیگانه و اربابان فتنه گران داخلی چشم بسته بودند به کف خیابان های ایران، آن مغز متفکر استکبار به اوباما این پیام را داد و گفت خیلی دلت را به آنچه در کف خیابانهای تهران می گذرد خوش نکن و برایش هزینه نکن، زیرا قدرت ولایت فقیه آنقدر عظیم و بزرگ است که می تواند همه بحرانها و فتنه ها را جمع کند.
وی به رحلت پیامبر مکرم اسلام (ص) اشاره کرد و گفت: اسلام بعد از پیامبر به عنوان یک انسان برگزیده، نبی و مرسل نه تنها از بین نرفت بلکه با قوت ادامه پیدا کرد.
عضو حفاظت اطلاعات ستاد کل نیروهای مسلح افزود: هدف اصلی، مکتب بود اما دشمن می خواست وانمود کند مسئله اصلی پیامبر است همانطور که در زمان امام خمینی (ره) خواستند اینگونه القا کنند.
وی اظهار کرد: امام خمینی (ره) عظمت بسیار داشت و به قول رهبر معظم انقلاب اسلامی 'این انقلاب بی نام خمینی در هیچ جای جهان شناخته شده نیست' و هویت انقلاب ما به نام امام است و نمی توان اینها را از هم جدا کرد.
وی افزود: در میان این جاهلیت اولا بعثتی رخ داد با محوریت امام و امام خمینی نیز به عنوان رهبر این بعثت در آن فضای ظلمانی ستمشاهی شجاعانه فریاد برآورد و دست روی ریشه فساد گذاشت و در 15 خرداد فریاد زد ای شاه من تو را نصحیت می کنم و اگر گوش ندهی می گویم این مردم تو را مانند پدرت از مملکت بیرون کنند.
حجت الاسلام سعادت بیان کرد: امام خمینی (ره) به همه فرهنگ های انحرافی و جا گرفته در افکار مردم پشت پا زد و آنهایی که فریب خورده بودند خواصی بودند که نمی دانستند چه می گذرد اما روشنفکری و جسارت امام آنچنان اثر خود را در جامعه ظاهر کرد که از وی پرسیدند با کدام یار می خواهی مبارزه کنی و وی فرمودند یاران نهضت من در گهواره ها هستند.
وی گفت: شهدای امروز ما همان کودکان پرورش یافته در گهواره های سال 1342 بودند که پرورش یافتند و بازوی امام شدند.
وی تصریح کرد: دشمن برای شکستن این انقلاب برنامه ریزی کرده بود که انقلاب به ثمر نرسد اما در رسیدن به این هدف خود در تقابل با امام خمینی (ره) عاجز ماند.
حجت الاسلام سعادت گفت: راهداران امام نه میدان مین، نه تله های انفجاری و غیره را نمی شناسند لذا دل به آتش می زنتد و تنها به رضایتمندی امام می نگرند.
وی با بیان اینکه این تبعیت و ولایت پذیری از ولایت بروز و ظهور پیدا کرد اظهار کرد: دشمن به فکر گرفتن این محور ولایت افتاد لذا توطئه های فراوانی ترتیب داد.
عضو ستاد کل نیروهای مسلح گفت: دشمن فکر می کرد اگر امام برود انقلاب هم می رود.
وی با بیان اینکه دشمن بعد از شکست در توطئه ها منتظر مرگ طبیعی امام خمینی (ره) و پایان انقلاب شد به نقل از امام راحل (ره) اظهار کرد: 'دشمن باید دعا کند سلاح الله اکبر از ملت گرفته شود که این دعا نیز امکان پذیر نیست و پیشرفت ملت امروز به وجود من بستگی ندارد لذا امروز ملت راه را پیدا کرده اند و اینگونه پیش می روند و اینطور نیست که اگر من نباشم چه خواهد شد.'
وی افزود: امام توی دهن منافقان و ستون پنجمی ها می زند و می گوید خیال می کنید این انقلاب وابسته به من است و اگر من نباشم اتفاقی برای آن می افتد.
حجت الاسلام سعادت گفت: لذا دشمنان آنقدر نبودن امام را تبلیغ کردند که یکی از منافقان کوردل به نیروهای خود هنگام وخامت حال امام اعلام کرد اعلام وخامت حال امام رمز عملیات و گرفتن صدا و سیماست.
وی افزود: بعد از فوت امام راحل ما به داغ ایشان نشستیم، بدترین حسرت بر دل ما ماند، قلب تپنده امت اسلامی از حرکت بازایستاد و دلها سوخت و ناله ها بلند شد اما خبرگان رهبری با تشکیل جلسه و قرائت وصیت نامه امام در نتیجه تصمیم قاطع را گرفتند.
وی اظهار کرد: به نقل از امام لیاقت رهبری آیت الله خامنه ای مطرح و همه نظرها به سوی معظم له معطوف شد.
حجت الاسلام سعادت گفت: رهبری در وهله نخست این جایگاه را نمی پذیرفتند ولی اصرار خبرگان رهبری موجب شد این مسئولیت را بپذیرند.
وی اظهار کرد: با انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر، انسجام و قدرت در دل نظام و ملت مستحکم شد و دشمنان مات و مبهوت ماندند.
3029/3028

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عضو ستاد کل نیروهای مسلح: قدرت مقابله با استکبار مبتنی بر رهنمودهای امام و رهبری شکل گرفت» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات