44 هزار و846 نفربیکارلرستانی مدرک دانشگاهی دارند

علی آشتاب روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: از این تعداد 16 هزار و 490 نفردارای مدرک فوق دیپلم 26 هزار و303 نفر مدرک کارشناسی ودوهزار و53 نفر نیز دارای مدرک بالاتر از کارشناسی هستند.
وی با انتقاد از آماربیکاران دارای مدرک دانشگاهی بدون مهارت بیان کرد: بر اساس مطالعات انجام شده یکی از نواقص جدی موجود در حوزه تحصیل و اشتغال جوانان نبود نیازسنجی صحیح و کانون های مشاوره شغلی و شناسنامه مهارتی جوان است .
وی افزود:در کشور واستان باید زمینه ای برای شناسایی توانمندی ها و علایق واقعی افراد در زمان تحصیل در مدرسه تا رسیدن به دانشگاه فراهم شده واز به وجود آمدن افراد بیکار تحصیل کرده در رشته های غیر مرتبط با بازار اشتغال و اقتصاد استان جلوگیری شود.
مدیر کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی لرستان بیان کرد:سیاست‌های تشویق جوانان به تحصیل در رشته های تئوریک و فاقد نیاز بازار کار باید ایجاد شده و از دوران مدرسه دانش آموزان را برای فعالیت در رشته های تخصصی، فنی و مهارت محور آماده کرد.
به گفته وی براساس آمار 137 هزار بیکار در لرستان وجود دارد که از این تعداد، 48 هزار و 76 نفر زن و 89 هزار و 140 نفر مرد هستند.
7273/6001

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «44 هزار و846 نفربیکارلرستانی مدرک دانشگاهی دارند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات