انقلاب اسلامی روح استقلال طلبی در منطقه و توسعه ایران را فراهم کرد

'خریستوس خلیجاس' خبرنگار و تحلیلگر یونانی مسائل سیاسی خاورمیانه روز جمعه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره) روح استقلال خواهی در منطقه و حتی جهان و راه توسعه ایران را فراهم آورد.
این تحلیگر یونانی با اشاره به روند پیروزی انقلاب اسلامی، تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران با تلاش و حمایت همه جانبه ملت ایران با رهبری امام خمینی( ره) باعث گردید رژیم شاهنشاهی که از حمایت همه جانبه آمریکا و غرب برخوردار بود سقوط کند.
وی ادامه داد: پیروزی انقلاب اسلامی نه تنها ایران را از قیدهای استعمارگران نجات داد، بلکه روح استقلال طلبی مردم منطقه و حتی تمام آزاداندیشان جهان را جان تازه ای بخشید و به حرکت های نوین رهایی بخش در عصر معاصر تبدیل کرد.
این تحلیلگر و روزنامه نگار یونانی تصریح کرد: تا قبل از پیروزی و به ثمر نشستن انقلاب اسلامی کسی باور نمی کرد که شاه ایران که با مدرنترین سلاح های عصر خود مجهز و از حمایت بی وقفه آمریکا و غرب برخوردار بود سقوط کند.
خلیجاس در ادامه با اشاره به وحدت ملت ایران ، یاد آور شد : مردم ایران با وحدت وبه صورت یکپارچه برعلیه نظام شاهنشاهی قیام کرد و توانست این حرکت مهم و بی نظیر را درعصر تاریخ معاصر به وجود آورد.
وی گفت: پیروزی انقلاب اسلامی ایران زمینه ساز حرکت های منطقه ای و جهانی برای رهایی از استعمار شد و حرکت های بیداری اسلامی در جهان اسلام و حرکت های رهایی بخش و استقلال طلبی در جهان را دامن زد و نور امیدی را در دل آزاد اندیشان جهان روشن کرد.
این تحلیگر و روزنامه نگار یونانی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران ضمن به ارمغان آوردن آزادی و استقلال ملی کشور،خود باوری را میان مردم ایران گسترش داد و ایرانیان با بهره گیری از امکانات داخلی به رغم تحریم های غرب برعلیه این کشور و با تلاش همه جانبه ملت به همراه مسئولان قله های علم و دانش را یکی پس ازدیگری پشت سر گذاشتند.
خلیجیاس که تعداد زیادی کتاب و منجمله کتاب اسلام سیاسی را در کارنامه تالیف و ترجمه خود دارد با اشاره به توسعه همه جانبه کشور ایران پس از پیروزی انقلاب به رهبری امام خمینی ( قدس سره) ، تصریح کرد: با اتخاذ سیاست های مستقل و منطقی مسئولان جمهوری اسلامی ایران و داشتن رهبری هوشیار به مسائل سیاسی روز و با استفاده از استقلال به دست آمده، جامعه ایران بسوی پیشرفت چشمگیر صنعت، نظامی، اقتصادی و اجتماعی به رغم کار شکنی های قدرت های سلطه گر در خلال بیش از سه دهه گذشته ، گام های بلندی برداشته است.
وی افزود: ایران توانست با بهره گیری از منابع داخلی برای مقابله با تحریم ها، بسوی سیاست توسعه تولیدات داخلی گام های مهمی بردارد و با تکیه بر اقدامات دانش بنیان و با استفاده از استعداد های داخلی به خودکفایی در بسیار از موارد و صنایع دست یابد.
خلیجاس در ادامه با اشاره به جریان مذاکرات هسته ای کشورمان با گروه 1+5 نیز گفت: دولت دکتر ' حسن روحانی' و تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران با تکیه بر قدرت منطق وارد مذاکره شدند و این امر باعث گردید که آخرین بهانه دشمنان خنثی و غرب تن به توافق با ایران دهد که این خود یکی از دست آورده های انقلاب اسلامی ایران و مستقل بودن کشور را در تمام زمینه ها به نمایش می گذارد.
اروپام**462**1488 **3404

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انقلاب اسلامی روح استقلال طلبی در منطقه و توسعه ایران را فراهم کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات