امنیت اروپا در گرو امنیت افغانستان/با طالبان مخالف روند صلح افغانستان برخورد می‌شود

عبدالله و فالون وزیر دفاع انگلیس در دیدار با رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی با اشاره به وابستگی امنیت اروپا به امنیت در افغانستان اظهارداشت که از روند صلح دولت کابل و طالبان حمایت می‌کنیم و با افراد مخالف این روند برخورد می‌شود.

به گزارش دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، دفتر ریاست‌اجرایی افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «عبدالله‌ عبدالله» رئیس‌اجرایی حکومت وحدت ملی افغانستان و «مایکل فالون» وزیر دفاع انگلیس در قصر سپیدار کابل دیدار کرده است.

وزیر دفاع انگلیس در این دیدار گفت: انگلیس برای همکاری با افغانستان در عرصه‌های امنیتی٬ مبارزه با تروریسم و توسعه اقتصادی متعهد است.

وی خاطرنشان کرد: تروریسم به عنوان یک تهدید فرامرزی ٬امنیت تمام جهان را به خطر انداخته دولت انگلیس از افغانستان در این مبارزه حمایت می‌کند.

فالون اظهار داشت: امنیت در افغانستان به معنای امنیت در منطقه٬ اروپا و انگلیس است، بنابراین استقرار صلح و ثبات در افغانستان برای لندن از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وزیر دفاع انگلیس از طالبان خواست تا در روند مذاکرات صلح با دولت افغانستان حاضر شوند، در غیر اینصورت با برخورد انگلیس و جامعه جهانی مواجه خواهند شد.

عبدالله عبدالله نیز در ادامه این دیدار اذعان داشت: امیدواریم روابط افغانستان و انگلیس بیش از پیش گسترش یابد و مستحکم شود.

در این دیدار اصلاحات انتخاباتی٬ مبارزه با فساد٬ حکومتداری خوب٬ کنفرانس وارسا٬‌ همکاری بیشتر در عرصه نظامی‌٬ روابط منطقه‌ای افغانستان٬ روابط با پاکستان٬‌ ایران و دیگر کشورهای منطقه و مذاکرات صلح مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

فالون در این سفر اعلام نشده به کابل پیش از ملاقات با عبدالله در دیدار با نیروهای انگلیسی گفته بود که لندن به حمایت از افغانستان پس از سال 2017 میلادی نیز ادامه می دهد.

انتهای پیام/.

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امنیت اروپا در گرو امنیت افغانستان/با طالبان مخالف روند صلح افغانستان برخورد می‌شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات