نیتروگلیسرین ممیز 34 درصد برای اولین بار در کشور تولید شد

دکتر امیر اسماعیل ثقفی نیا روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: از حدود سه تا چهار سال پیش ، فرایند تولید داروهای نیتروگلیسرین تزریقی و زیرزبانی در این شرکت آغاز شد.
ثقفی نیا با بیان اینکه اکنون تمام مراحل ساخت این داروها طی و تاییدیه های لازم دریافت شده است، ادامه داد: در زمان حاضر نیتروگلیسرین تزریقی پنج درصد در الکل اتانول نیز ساخته شده است و به شرکت داروسازی مربوطه برای تولید انبوه ارائه می شود.
وی گفت: نیتروگلیسرین ممیز 34 درصد هم برای تولید پرل (pearl) زیرزبانی در کشور تولید می شود و همچنین اقدامات لازم برای تولید نیتروگلیسرین ممیز چهار درصد برای مصرف به صورت اسپری دهانی نیز انجام شده است.
مدیرعامل شرکت داروسازی دانش بنیان درسادارو اظهار کرد: بسته کاملی از داروی نیتروگلیسرین را که مصرف گسترده ای در کشور دارد، تولید کرده ایم و کشور از این لحاظ مشکل نخواهد شد.

** نیتروگلیسرین ایرانی خالص ترین در دنیا
ثقفی نیا با بیان اینکه نیتروگلیسرین تولیدشده در ایران یکی از خالص ترین نیتروگلیسرین های تولیدی در جهان است، اظهار کرد: خلوص این دارو نسبت به استاندارد جهانی به 106 درصد می رسد یعنی استاندارد این داروی تولید داخل از حد استاندارد جهانی بالاتر است.
وی با بیان اینکه مهم ترین موضوع در صنعت دارو این است که بیماران خیالشان از بابت در دسترس بودن دارو راحت باشد، افزود: با تولید نیتروگلیسرین در داخل کشور، این دارو همیشه در دسترس است.
وی اظهار کرد: این شرکت، چند سال است که نیتروگلیسرین با گرانول های مختلف را در اختیار 14 شرکت دارویی قرار می دهد.
علمی**1834**1440**1776

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نیتروگلیسرین ممیز 34 درصد برای اولین بار در کشور تولید شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات