استواری انقلاب بعد از رحلت امام(ره) اثبات شد

حجت الاسلام رحیمیان تولیت مسجد جمکران تولیت مسجد مقدس جمکران با اشاره به فراز دیگری از وصیت‌نامه حضرت امام و امیدواری ایشان برای اینکه بعد از خودشان ملت ایران در راه انقلاب پایدار می‌ماند اظهار داشت: این مسئله موجب آرامش روح امام است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»؛ حجت الاسلام محمدحسن رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران  پیش از خطبه‌های نماز عبادی‌ سیاسی جمعه تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) و شهدای 15 خرداد اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب امروز در مرقد مطهر امام آنچه را که باید درباره امام گفته شود بیان فرمودند؛ رهبر معظم انقلاب امروز عصاره شخصیت امام را در سه کلمه مومن، متعبد و انقلابی خلاصه کردند.

عضو دفتر امام خمینی گفت: ایمان مردم و باور به همه حقایق دین و یکایک آیات قرآن بسیار مهم است، ایشان به همه حقایق وحی باوری عمیق و راستین داشتند و انسی که امام با قرآن داشت بی‌نظیر بود.

وی با اشاره به تدبر و تلاوت قرآن روزانه امام افزود: باور به خدا، باور به مردم در امام بی‌نظیر بود چراکه خود امام نیز فرمود من با جرات مدعی هستم که ملت ایران و توده‌های میلیونی ایران در عصر حضار از ملت حجاز در عصر رسول‌الله و از مردم کوفه و عراق در عصر امیرالمومنین و حسین‌بن علی بهتر هستند.

تولیت مسجد مقدس جمکران بیان کرد: حضرت امام در بعد انقلابی همچون یک جوان در  لحظه لحظه‌های عمر خود از آغاز نهضت حضور داشته‌اند و بعد انقلابی حضرت امام مخصوصاً در سال‌های اخیر عمرشان بی‌نظیر است.

وی در همین زمینه به منشور روحانیت، پیام حج و وصیت‌نامه حضرت امام اشاره کرد و گفت: در بندی از وصیت‌نامه امام آمده است من با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص می‌شوم و به جایگاه ابدی سفر می‌کنم؛‌ این موضوع نکته عجیبی دارد و آن هم احساس اطمینان و آرامشی است که در حضرت امام وجود داشت.

حجت الاسلام رحیمیان تصریح کرد: این نکته بسیار مهم است چراکه پس از رحلت پیامبر (ص) جامعه اسلامی در سطح خواص، اصحاب و توده مردم دچار ارتداد شد اما مردم ایران، خواص و اصحاب انقلاب پس از رحلت امام در راه انقلاب پایدار ماندند و برعکس آنچه که در زمان پیامبر (ص) اتفاق افتاد و همه به جز تعداد انگشت‌شماری دچار ارتداد شدند، این اتفاق برای انقلاب ما نیفتاد و فقط اندک کسانی راه خود را در جدایی از امام و انقلاب برگزیدند.

وی با اشاره به فراز دیگری از وصیت‌نامه حضرت امام و امیدواری ایشان برای اینکه بعد از خودشان ملت ایران در راه انقلاب پایدار می‌ماند اظهار داشت: این مسئله موجب آرامش روح امام است.

رحیمیان ادامه داد: امام در جملات پایانی وصیت‌نامه خود می‌فرمایند که با رفتن یک خدمت‌گزار در سد آهنین ملت خللی ایجاد نخواهد شد، این همان امامی است که چند سال پیش از فروپاشی شوروی با آن صراحت از فروپاشی شوروی سخن می‌گوید و آینده را می‌بیند و پیش‌بینی‌هایش دقیقا اتفاق می‌افتد.

عضو دفتر امام خمینی با بیان اینکه امام می‌بیند که بعد از خودش خللی از نظر رهبری به وجود نخواهد آمد، افزود: وقتی امام خود را خدمت‌گزار می‌داند، منظور از خدمت‌گزارانی که بعد از خودشان هستند، معلوم می‌شود که ایشان مسئله رهبری را اشاره کرده‌اند.

وی بیان کرد: ما امروز می‌بینیم که با رحلت امام و در کمتر از 24 ساعت این پیش‌بینی حضرت امام محقق شد، بنده خاطرم هست که با اعلام خبر رحلت امام صدها خبرنگار از سراسر دنیا به ایران آمدند، آنها با القائات خود پیش‌بینی‌شان این بود که با رحلت امام، نظام از بین می‌رود و آمده بودند تا با دوربین‌های خود بدرقه نظام را به دنیا مخابره کنند نه بدرقه امام را، اما خواست خدا چیز دیگری بود.

عضو دفتر امام خمینی گفت: دختر حضرت امام خانم مصطفوی برای بنده نقل کردند که وقتی قائم‌مقام برکنار شد من خدمت امام رسیدم و از آینده اظهار نگرانی کردم که با این وضعیت اگر برای شما اتفاقی پیش بیاید آیا شورای رهبری می‌شود یا وضع جور دیگری است چراکه ما کسی را نخواهیم داشت، که امام با حالتی خاص و قاطعیت فرمودند چرا ما شخصی را داریم و همین آقای خامنه‌ای است.

تولیت مسجد مقدس جمکران تصریح کرد: در همه مراحل جمهوری اسلامی پیروز صحنه بوده است و آن که شکست خورده و ناکام شده است دشمنان جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند که در این زمینه می‌توان به ترور‌ها، جنگ تحمیلی، فتنه سال 78 و 88 و فتنه امروز که به اسم داعش و جریان تکفیری در جریان است اشاره کرد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استواری انقلاب بعد از رحلت امام(ره) اثبات شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات