اولویت‌های رهبری محور کار مجلس دهم باشد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام سید ابراهیم حسینی در خطبه‌های امروز نمازجمعه ابرکوه با گرامیداشت یاد امام راحل اظهار داشت: برای پاسداشت آن رهبر فرزانه باید راه و هدف امام را ادامه دهیم و در این مسیر بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب اسلامی باید مراقب تحریف شخصیت امام خمینی (ره) باشیم.

وی با گرامیداشت قیام ۱۵ خرداد افزود: این روز یادآور قیام خونین مردم تهران و ورامین در سال ۱۳۴۲ است که با سخنان کوبنده و افشاگرانه امام (ره) در مدرسه فیضیه قم علیه شاه آغاز شد و با زندانی شدن امام (ره)، مردم قیام کردند و جمع زیادی شهید شدند و قیام شهدای قیام اسلامی ۱۵ خرداد موجب افزایش آگاهی سیاسی ملت و حضور بیشتر آنها در صحنه شد.

خبرگان قوی و جدی در راستای حفظ خط امام راحل ایستاده اند

حسینی به مناسبت آغاز به  کار مجلس دهم نیز بیان کرد: با آغاز به کار پنجمین مجلس خبرگان رهبری که طی آن نمایندگان در اقدامی انقلابی آیت‌الله جنتی را به‌ عنوان رئیس مجلس خبرگان برگزیدند و نشان دادند خبرگان قوی و جدی در راستای حفظ خط امام و رهبری و اصول انقلاب ایستاده‌اند، در هفته گذشته شاهد آغاز به کار دهمین مجلس شورای اسلامی بودیم.

وی عنوان کرد: امیدواریم مجلس خبرگان مجلسی باشد که بتواند در زمینه های اقتصادی، سیاسی و فرهنگی و اجتماعی کارایی خود را نشان دهد.

خطیب جمعه ابرکوه اضافه کرد: مجلس دهم باید محور کاری خود را در بخش قانون‌گذاری و اولویت‌های لحاظ شده در پیام مقام معظم رهبری قرار دهد؛ یعنی الزامات تحقق اقتصاد مقاومتی، گسترش و تعمیق فرهنگ اسلامی و پرهیز از سرگرم شدن به مسائل جناحی و غالب ساختن انگیزه‌های شخصی بر مصالح عمومی قرار دهد.

مجلس شرایط طوفانی منطقه را مدنظر قرار دهد

وی ادامه داد: مجلس جدید باید شرایط طوفانی منطقه و جهان و ماجراجویی‌های بین‌المللی سلطه گران را ببیند که ایران اسلامی را با اوضاع پیچیده‌تری روبرو کرده‌اند بنابراین نمایندگان باید به وظیفه انقلابی و قانونی خود عمل کنند و با حاشیه پردازی، آب به آسیاب دشمن نریزند و نشان دهند که مجلس سنگری استوار در برابر ترفندها و افزون‌خواهی گستاخانه استکبار و نقطه اتکای درخشان ملت مؤمن انقلابی ایران اسلامی است.

حسینی گفت: مواضع نمایندگان باید در تبعیت از فرمان‌های مقام معظم رهبری در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، اقتدار ملی، استحکام امنیت، مصونیت کشور و استقرار عدالت اجتماعی و پیشرفت کشور باشد.

ماه رمضان ماه امسلاک از معاصی است

خطیب جمعه ابرکوه در بخش دیگری از سخنان خود به مناسبت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: این ماه فرصتی برای خودسازی و پالایش آلایش‌های درونی و ماه انس و آشتی با خدا و بهار قرآن، ماه میهمانی خدا و تمرین ترک معصیت، ترک هوی و هوس، ترک گناه و شهوات و ترک خودخواهی‌ها است.

وی افزود: در این ماه شریف و مبارک، هرکس باید به‌ اندازه وسع خود از دنیا دل ببرد و اعراض کند و ماه رمضان تنها ماه امساک از خوردن و آشامیدن نیست، بلکه اصل مطلب امساک از معاصی است.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اولویت‌های رهبری محور کار مجلس دهم باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات