دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی نقشه راه داشته باشد

عبای نماینده بیرجند امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه در روستاهایی که دچار خشکسالی و کمبود آب هستند می‌توان با رونق صنایع دستی ثروت تولید کنند، گفت: در حال حاضر یکی از وظایف ما این است که نگذاریم اندیشه و شخصیت امام خمینی (ره) تحریف شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه در جمع مردم نمازگذار بیرجند با اشاره به اینکه در ماه رمضان به مهمانی و ضیافت خدا می‌رویم اظهار داشت: در این ماه هر کاری که می‌کنیم چند برابر اجر دارد به گونه ای که خواب و نفس شخص روزه دار عبادت است.

وی با بیان اینکه تمامی عمل‌ها در این ماه مستجاب و اجر و پاداش می‌گیرد، افزود: اگر دست در پیشگاه خدا دراز کنید نا امید نمی‌شود و یک آیه قرآن برابر با ختم قرآن است و ضیافت الهی دنیا محور نبوده بلکه آخرت محور است و برای روز قیامت کار ساز است.

حجت‌الاسلام عبادی با بیان اینکه انسان تا گرفتاری را نبیند معنی رحم و سختی را نمی‌داند و خدا گاهی برخی نعمت‌ها را از انسان می‌گیرد تا انسان قدر آن نعمت را بداند، افزود: در سا‌لهای گذشته در کشور شاهد رشد فرزند سالاری بوده و خانواده به دنبال تامین تمام خواسته‌های فرزند است که با کمترین مشکل به سمت طلاق می‌روند.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مناسبت‌های هفته گفت: 16 خرداد روز جهانی محیط زیست است و باید درست مصرف کردن به محیط زیست کمک کنیم  تا این امانت سالم به جامعه برسد چراکه آلودگی زنگ خطر برای طبیعت شده که باید در نگهداری محیط زیست همه تلاش کنند.

عبادی با بیان اینکه 20 خرداد روز صنایع دستی است، افزود: صنایع دستی ثروت زیادی را می‌تواند برای استان و کشور فراهم سازد اما نیاز به مدیریت برنامه ریزی دارد که  میراث فرهنگی و دولت انجام  دهد زیرا روستاهای زیادی در استان دچار خشکسالی تغییر اقلیم شده  روستایی که آب ندارد باید درآمد از کشاورزی به چیز دیگر منتقل شود و گرنه روستاییان مهاجرت می‌کنند.

وی اظهار داشت:  اگر به روستاییان توجه نشود به شهرها مهاجرت کرده و مشکلات حاشیه نشینی پدید می‌آید و دراین راستا باید بحث صنایع دستی رونق پیدا کند  زیرا این هنر سود آور است و اگر روستائیان با این هنر آشنایی کافی ندارند باید که دولت و گردشگری و میراث فرهنگی در آموزش آن اهتمام کند و این صنایع با سرمایه کم انجام می‌شود.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد صنایع دستی گفت:  صنایع دستی نیاز به آب ندارد به عنوان شغل مکمل می‌تواند باشد برای منبع درآمد خانواده‌ها به ویژه در روستاها در استان‌های که دچار کم آبی هستند نقش زیادی ایفا دولت باید  برنامه ریزی درستی به ویژه برای صادرات آن داشته باشد.

عبادی با اشاره به دیگر مناسبت‌های هفته افزود: 20 خرداد شهادت  آیت الله سعیدی است  که این عالم بزرگ در سال 45 این عالم بر علیه اسرائیل صحبت کرد که 60 روز به زندان محکوم شد زیرا در کشور ایران در آن زمان ، آنقدر حاکمان  خودفروخته و برده بودند، که کسی جرأت نداشت نسبت به دشمنان مسلمان لب به سخن بگوید.

وی با اشاره به بزرگداشتی که در چند روز گذشته برای شاعر خراسان جنوبی متخلص به ناقوس گرفته شد، اظهار داشت: برگزای مراسم تقدیر از شاعر بزرگ استان خراسان جنوبی کاری بسیار ارزنده بوده و در این استاد فرزانه شعر و ادب که جزو افتخارات استان و کشور است ما هم تقدیر و تشکر داشته زیرا او  از همان دوران رژیم گذشته همواره ارادتمند به امام ورهبری داشته  و رهبری هم  توجه به ناقوس داشتند.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با اشاره به 17 خردادماه گفت: 17 خرداد  سالروز واقعه جانسوز مدرسه فیضیه  است که در آن زمان پهلوی طلاب را از طبقه سوم را به زمین  انداخته و به شهادت رساند و 15 خرداد زندانی شدن امام، قیام 15 خرداد و ارتحال امام است و این ایام را گرامی می‌داریم.

عبادی با اشاره به شخصیت امام خمینی (ره) افزود: امام خمینی یک مرجع بزرگ دینی بوده که فکر امام او همراه باسلامت، از نظر دین، سیاستمدار، عالم، فیلسوف، آینده نگری زیاد داشته و این شرایط در یک فرد در تاریخ شاید کمتر مشاهده و این نعمت بزرگ را خدا نصیب ملت ایران کرد و مردم هم قابل این نعمت بوده زیرا امام شخصیت جامعه الشرائط بود مردم هم در کنارش بودند.

وی با بیان ارسال نامه امام به گورباچف اظهار داشت: در نامه به شوروی که توسط جوادی آملی ارسال شد امام به گورباچف گوشزد کرد که  من صدای شکستن استخوان‌های مارکسیس را می‌شنوم.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه باید از مکتب فلسفی امام  استفاده کنیم، گفت: سخنان امام  عقلانیت زیادی دارد و عسکراولادی در خاطرات خود در دیدار با امام گفت،امام در پاسخ سوال ما مبنی از انقلاب گفت: رفاه باید برای مردم ایجاد ولی هدف ما پیروزی استقلال، اسلام و پرچم انقلاب به دست صاحبش برسد.

عبادی با بیان اینکه مراسم تشییع جنازه امام بزرگترین تشییع جنازه طول تاریخ  بود، افزود: بیش از 10 میلیون نفر در مراسم تشییع جنازه امام  آمدند قبل آن تشیع گاندی  بزرگترین مراسم تشییع جنازه مطرح بود،آنچه که امروز باید به آن توجه کنیم،حفاظت از اندیشه ناب امام است  زیرا خطر تحریف شخصیت امام واندیشه  سخنان امام خطری بزرگ است که به ضرر اسلام تمام می‌شود.

وی با اشاره به انتخاب مقام معظم رهبری توسط مجلس خبرگان رهبری در سال 68 اظهار داشت: خبرگان رهبری به درستی در سال 68  امام خامنه ای را برگزیدند در سال 68 که امام در مورد رهبری فرمود، اگر گمان کنند در تمام دنیا در بین رئیس جمهوری یک نفر مانند  آقای خامنه ای باشد پیدا نمی‌‌کنیم زیرا او نعمتی است که خدا به ما داده من او را بزرگ کردم.

نماینده مردم شهرستا‌نهای بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل مجلس جدید خبرگان گفت:  انتصاب آیت الله  جنتی انتخابی بسیار شایسته و ارزنده بوده زیرا  او مردی  است که در برابر هیچ معامله در سو استفاده حاضر نشده و به اصلاح طلب اصولگرا رحم نکرده و هرکه تخلف کند مورد نقد رد صلاحیت می‌کند با هیچ کس رو در بایستی ندارد.

عبادی با اشاره به تشکیل مجلس دهم افزود: مجلس دهم با  پیام رهبر انقلاب آغاز به کار کرد و در این پیانم دو نکته مهم واساسی بود که شامل  توجه مجلس به اقتصاد مقاومتی وبحث تعمیق فرهنگ اسلامی است، اقتصاد مقاومتی خیلی مهم است باید از منابع داخلی حداکثر استفاده وبنیاد کشور را به گونه ای طراحی کنیم در برابرتحریم دشمن مستحکم باشد.

وی با بیان اینکه در تحقق اقتصاد مقاومتی و بیشتر نقش  قوه مجریه است، اظهار داشت: دولت باید نقشه راه برای همه دستگاه‌های اجرایی در اقتصاد مقاومتی ترسیم و آنها را سالانه رصد کرده تا  در اقتصاد مقاومتی  مشخص شود از کجا به کجا رسیده و در زمانی که اشتغال مهم ترین واصلی ترین معضل در جامعه است، پرداختن به اقتصاد مقاومتی از پرداختن به موضوعات فرهنگی موثرتر است.

امام جمعه موقت شهرستان بیرجند با بیان اینکه مجلس نهم موارد خوبی را مصوب کرد، گفت: قانون رفع موانع تولید، کمیسیون اقتصاد مقاومتی در مجلس نهم اتفاق افتاد و بنده به عنوان نماینده منتخب مردم خراسان در مجلس شورای اسلامی  آمادگی دارم با همه کاندیدا که در عرصه بودند در زمینه ارائه برنامه‌های آنها همکاری کرده  تا گره مشکلات مردم برطرف شود هر جریان سیاسی اگر ایده داشته بیاید من همراه او مشکل را برطرف مهم این که گره مردم برطرف شود.

عبادی با اشاره به کارشکنی‌های آل سعود در مراسم حج امسال  افزود: آل سعود کارشکنی او همیشه مشخص است زیرا او ساخته انگلیس است و پشت صحنه از ابتدا تا امروز همراه اسرائیل بوده تا در درون مسلمان رخنه کند و بنا بر صلاح  در برهه‌ای از زمان بنا نبوده اسرائیل را به رسمیت بشناسد  اما نصف مسلمان را مشرک  دانسته مردم کشورهای اسلامی را نابود و چهره زشت از اسلام نشان دهد.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت برای اجرای اقتصاد مقاومتی نقشه راه داشته باشد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات