رحیمیان: امام (ره) با قاطعیت گفت آقای خامنه‌ای را داریم/ اصحاب انقلاب بعد از 14 خرداد در «راه امام» پایدار ماندند

عضو دفتر امام خمینی (ره) با تاکید براینکه مردم و اصحاب انقلاب بعد از امام در «راه امام» پایدار ماندند، گفت: حضرت امام (ره) فرمودند که مردم ایران از مردم زمان پیامبر (ص) و امیرالمومنین (ع) بهتر هستند.

به گزارش نامه نیوز، محمدحسن رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران در پیش از خطبه‌های نماز عبادی‌ سیاسی جمعه تهران ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) و شهدای 15 خرداد اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب امروز در مرقد مطهر امام آنچه را که باید درباره امام گفته شود بیان فرمودند و 27 سال، 27 سخنرانی مفصل رهبر انقلاب بهترین تبیین‌گر شخصیت امام و خط امام است.

رحیمیان تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب امروز عصاره شخصیت امام را در سه کلمه مومن، متعبد و انقلابی خلاصه کردند و در حد وسع زمانی هرکدام از آنها را برای ملت ایران بیان فرمودند.

عضو دفتر امام خمینی با اشاره به خاطراتی از حضرت امام و ویژگی‌های ایشان اظهار داشت: ایمان مردم و باور به همه حقایق دین و یکایک آیات قرآن بسیار مهم است، ایشان به همه حقایق وحی باوری عمیق و راستین داشتند و انسی که امام با قرآن داشت بی‌نظیر بود.

وی با اشاره به تدبر و تلاوت قرآن روزانه امام افزود: باور به خدا، باور به مردم در امام بی‌نظیر بود چراکه خود امام نیز فرمود من با جرات مدعی هستم که ملت ایران و توده‌های میلیونی ایران در عصر حضار از ملت حجاز در عصر رسول‌الله و از مردم کوفه و عراق در عصر امیرالمومنین و حسین‌بن علی بهتر هستند.

رحیمیان در عین حال یادآور شد: البته این حقیقت آن زمانی که امام فرمود آن گونه که امروز برای همه روشن شده است، مشخص نبود.

تولیت مسجد مقدس جمکران ادامه داد: حضرت امام در بعد انقلابی همچون یک جوان در همه عرصه‌ها و لحظه لحظه‌های عمر خود از آغاز نهضت حضور داشته‌اند و بعد انقلابی حضرت امام مخصوصا در سال‌های اخیر عمرشان بی‌نظیر است.

وی در همین زمینه به منشور روحانیت، پیام حج و وصیت‌نامه حضرت امام اشاره کرد و ادامه داد: در بندی از وصیت‌نامه امام آمده است من با دلی آرام و قلبی مطمئن و روحی شاد و ضمیری امیدوار به فضل خدا از خدمت خواهران و برادران مرخص می‌شوم و به جایگاه ابدی سفر می‌کنم؛‌ این موضوع نکته عجیبی دارد و آن هم احساس اطمینان و آرامشی است که در حضرت امام وجود داشت.

رحیمیان خاطرنشان کرد: در سخنان پیامبر (ص) نسبت به آینده جامعه نگرانی‌های فراوانی مشهود است اما امام در وصیت‌نامه خود درباره زمان پس از خودشان به صورتی محکم فرمودند که من با دلی آرام و قلبی مطمئن می‌روم، اما باید ببینیم چرا ایشان این گونه با احساس آرامش این انقلاب را به دست جامعه و نسل‌های بعدی می‌سپارد.

عضو دفتر امام خمینی با اشاره به دو نکته مهم و اساسی در بیانات حضرت امام خاطرنشان کرد: مسئله اول بحث مردم و اطمینان به ملت ایران بود که امام اعتقاد داشتند آنها در راه انقلاب و مسیر اسلام پایدار و استوار هستند.

وی تصریح کرد: این نکته بسیار مهم است چراکه پس از رحلت پیامبر (ص) جامعه اسلامی در سطح خواص، اصحاب و توده مردم دچار ارتداد شد اما مردم ایران، خواص و اصحاب انقلاب پس از رحلت امام در راه انقلاب پایدار ماندند و برعکس آنچه که در زمان پیامبر (ص) اتفاق افتاد و همه به جز تعداد انگشت‌شماری دچار ارتداد شدند، این اتفاق برای انقلاب ما نیفتاد و فقط اندک کسانی راه خود را در جدایی از امام و انقلاب برگزیدند.

رحیمیان در عین حال تاکید کرد: البته نظام و انقلاب بعد از امام هیچ‌گاه این افراد را طرد نکرده است و خودشان این راه را انتخاب کردند.

وی با اشاره به فراز دیگری از وصیت‌نامه حضرت امام و امیدواری ایشان برای اینکه بعد از خودشان ملت ایران در راه انقلاب پایدار می‌ماند اظهار داشت: این مسئله موجب آرامش روح امام است.

رحیمیان ادامه داد: امام در جملات پایانی وصیت‌نامه خود می‌فرمایند که با رفتن یک خدمت‌گزار در سد آهنین ملت خللی ایجاد نخواهد شد، این همان امامی است که چند سال پیش از فروپاشی شوروی با آن صراحت از فروپاشی شوروی سخن می‌گوید و آینده را می‌بیند و پیش‌بینی‌هایش دقیقا اتفاق می‌افتد.

عضو دفتر امام خمینی با بیان اینکه امام می‌بیند که بعد از خودش خللی از نظر رهبری به وجود نخواهد آمد، افزود: وقتی امام خود را خدمت‌گزار می‌داند، منظور از خدمت‌گزارانی که بعد از خودشان هستند، معلوم می‌شود که ایشان مسئله رهبری را اشاره کرده‌اند.

وی اظهار داشت: ما امروز می‌بینیم که با رحلت امام و در کمتر از 24 ساعت این پیش‌بینی حضرت امام محقق شد، بنده خاطرم هست که با اعلام خبر رحلت امام صدها خبرنگار از سراسر دنیا به ایران آمدند، آنها با القائات خود پیش‌بینی‌شان این بود که با رحلت امام، نظام از بین می‌رود و آمده بودند تا با دوربین‌های خود بدرقه نظام را به دنیا مخابره کنند نه بدرقه امام را اما خواست خدا چیز دیگری بود.

رحیمیان با بیان اینکه آنها با این هدف خبیث به ایران آمده بودند ولی بزرگ‌ترین بدرقه و تشییع جنازه تاریخ را به دنیا مخابره کردند، یادآور شد: دنیا شاهد بود که در کمتر از 24 ساعت رهبر انقلاب مشخص و پیش‌بینی امام محقق شد.

عضو دفتر امام خمینی گفت: دختر حضرت امام خانم مصطفوی برای بنده نقل کردند که وقتی قائم‌مقام برکنار شد من خدمت امام رسیدم و از آینده اظهار نگرانی کردم که با این وضعیت اگر برای شما اتفاقی پیش بیاید آیا شورای رهبری می‌شود یا وضع جور دیگری است چراکه ما کسی را نخواهیم داشت، که امام با حالتی خاص و قاطعیت فرمودند چرا ما شخصی را داریم و همین آقای خامنه‌ای است.

وی افزود: وقتی امام رحلت کرد برای خانواده امام مصیبت مضاعف بود چراکه هم امام از دنیا رفته بود و هم پدر آنها رحلت کرده بود بنابراین همه مصیبت‌زده و گریان بودند و خانم مصطفوی برای بنده نقل کرد وقتی که اخبار مسئله رهبری، آیت‌الله خامنه‌ای را به عنوان مقام معظم رهبری اعلام کرد، بنده به یاد جمله حضرت امام افتادم و احساس آرامش کردم طوری که این مصیبت بزرگ رحلت حضرت امام از ذهنم پاک شد.

رحیمیان با بیان اینکه ما امروز با وجود خلف صالح حضرت امام و پایداری ملت ایران در خط امام و خط ولایت شاهدیم جمهوری اسلامی به صورت یک ابرقدرت در دنیا متجلی شده است، یادآور شد: آیا این دلیل برای اثبات ابرقدرتی جمهوری اسلامی کافی نیست که همه دنیای کفر و استکبار در یک طرف میز می‌نشینند و در عرصه‌های مختلف در حال ستیز با ایران اسلامی هستند.

تولیت مسجد مقدس جمکران تاکید کرد: در همه مراحل جمهوری اسلامی پیروز صحنه بوده است و آن که شکست خورده و ناکام شده است دشمنان جمهوری اسلامی ایران بوده‌اند که در این زمینه می‌توان به ترور‌ها، جنگ تحمیلی، فتنه سال 78 و 88 و فتنه امروز که به اسم داعش و جریان تکفیری در جریان است اشاره کرد.

وی یادآور شد: خود دشمن اذعان کرده است که در سوریه بیش از 80 کشور در یک سو قرار دارند که ابرقدرت‌ها در ضمن آنها هستند تا مقاومت را متلاشی کنند اما اراده جمهوری اسلامی به تنهایی بر اراده و تلاش و سرمایه‌گذاری آنها متفوق بوده است و در عراق و عرصه‌های دیگر نیز کار به همین شکل است.

منبع: فارس مطالب مرتبط عضو خبرگان رهبری: امام(ره) همه را از نگاه متحجرانه بر حذر می‌داشت/ آرمان‌های امام کوتاه‌مدت نبود سیدحسن خمینی: امام انقلاب اسلامی را به عنوان یک ودیعه الهی به مردم ارائه کرد/ انقلاب اسلامی موجب ایجاد مودت و برادری در جامعه ایران شد حدادعادل: برخی زمان رأی‌گیری یاد امام(ره) می‌افتند/ هرجریانی که از جدایی دین از سیاست دم بزند با تفکر امام(ره) بیگانه است سیداحمد خاتمی: کسانی که دم از امام می زنند اما از رهبر انقلاب بریده اند واقفیه مدرن هستند مصباح یزدی:روزی خواهدرسید که برخی بگویند«اگر امام به جای انقلاب، مذاکره کرده بود شاهد تحریم‌ نبودیم» برچسب ها: رحیمیان ، مقام معظم رهبری ، امام خمینی چندرسانه‌ای عکسی از بازداشت داعشی‌ها در فلوجه تیپ متفاوت کی‌روش در مقدونیه/ عکس رقص مازنی والیبالیست‌ها در ژاپن/ عکس ستاره رئال مادرید با هواپیمای اختصاصی به اردوی آلمان رفت/ عکس دیدار خانم وزیر با ظریف در سوئد/ عکس سکته ناقص پایتخت / عکس فرمانده نیروی زمینی سپاه و سردار سلیمانی در فلوجه/ عکس پوستر علیرضا منصوریان در روزنامه استقلال جوان/ عکس نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی عقب‌نشيني هكر صفحه مهرداد اولادي در اينستاگرام؛ هدفم كمك به خانواده مهرداد بود! + عكس عبور شاگردان لوزانو از دیوار چین/ سلام ایران به المپیک جسور مثل موسوی (عکس) پیام جدید کی‌روش درباره تیم ملی/ عزت فوتبال ایران را به خطر انداختید صحبت هاي لوزانو و ملي پوشان پس از برتري ايران مقابل ژاپن تازه ترین رده بندی فیفا اعلام شد/صعود3 پله‌ای تیم ملی فوتبال ایران ترکیب تیم ملی ایران مقابل مقدونیه مشخص شد برتري ايران مقابل ژاپن در گام چهارم؛ اميد المپيكي شدن بيشتر شد نتايج كامل روز چهارم/ ايران جاي چين را در رده سوم گرفت سلیمی: شرایط مالی خوب نیست، بد هم نیست پربازدید های کل اخبار اختلال در سخنرانی سیدحسن خمینی در حرم امام / هیاهو و بی نظمی برای ممانعت از سخنرانی یادگار امام واکنش جدید علی مطهری به ابطال آراء مینو خالقی/ بهائیت حق تبلیغ ندارد سیداحمد خمینی درکنار عمویش/ عکس نادر قاضی پور باز هم خبر ساز شد شغل جدید 45 نماینده سابق مجلس خوش‌وبش رهبری با سیدحسن آقا/ عکس عکسی از بازداشت داعشی‌ها در فلوجه روحانی در آغوش سیدحسن خمینی/ عکس خوش و بش سه نفره هاشمی، روحانی و سیدحسن خمینی/ عکس سران سه قوه، هاشمی و جنتی در یک قاب/ عکس پربازدید ها پربحث ترین عناوین اختلال در سخنرانی سیدحسن خمینی در حرم امام / هیاهو و بی نظمی برای ممانعت از سخنرانی یادگار امام پیامدهای حمله به سفارت عربستان واکنش جدید علی مطهری به ابطال آراء مینو خالقی/ بهائیت حق تبلیغ ندارد نخست‌وزیر چین به «موافقتنامه چابهار» واکنش نشان داد روایت سیدحسن خمینی از وصیت مکرر پدرش وزیر دادگستری: رهبری در ماه‌های اخیر دو جلسه با حضور سران برای حل مشکلات اجتماعی، تشکیل دادند/ داعش از هر راهی برای نفوذ و ترور در ایران استفاده می‌کند نادر قاضی پور باز هم خبر ساز شد آيت‌الله جنتي چگونه رئيس شد شغل جدید 45 نماینده سابق مجلس سیدحسن خمینی: سفره انقلاب متعلق به همه است اما عده‌ای جای دیگران را تنگ نکنند/صدا و سیما ناپرهیزی کرد و ما را دعوت کرد احمد خاتمی: چند خانم در «خندوانه» می‌خندند تا مردها را بخندانند، اسم این را چه بگذارم؟  (۶۵ نظر) نماینده‌ای که با یک میلیارد تومان دریافتی خود قصد سرگرم کردن مردم را دارد  (۵۱ نظر) پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد  (۴۸ نظر) از خان‌طومان تا خان تومان!  (۴۷ نظر) مصباحی مقدم: احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که به آخر خط رسیدیم/ احمدی نژاد به رهبری گفت اگر این دیدگاه را قبول ندارید، دیگر مسئول پرونده نیستم  (۴۶ نظر) شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96  (۴۵ نظر) مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی منجر شد  (۴۵ نظر) رقبای احتمالی حسن روحانی در سال 96  (۳۶ نظر) رقباي روحانی در انتخابات ۹۶  (۳۱ نظر)

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رحیمیان: امام (ره) با قاطعیت گفت آقای خامنه‌ای را داریم/ اصحاب انقلاب بعد از 14 خرداد در «راه امام» پایدار ماندند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات