علم الهدی: انگلیسی‌ها فکر کردند مردم مقلد بی بی سی هستند/ عده‌ای می‌خواهند امام(ره) را در هاله‌ای تاریخی و اساطیری قرار دهند

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: عده‌ای تلاش دارند امام را در یک هاله تاریخی و اساطیری حفظ کنند و در این آئین امام را نشان دهند و می‌گویند امام مخصوص زمانی بود و تحولات زمانه، زندگی اجتماعی و سیاسی ما را در جهت دیگری قرار داده است. به گزارش نامه نیوز، آیت الله سید احمد علم الهدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه مشهد مقدس در جوار بارگاه منور رضوی اظهار داشت: در آیات سوره انسان هدف از تبیین نعمت‌های بهشتی، اصلاح یک بینش فکری و اعتقادی نسبت به باورهای اخروی و زندگانی متکامل بهشت در مقابل زندگی ناقص این جهانی است.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: معمولاً توجه ما بیشتر به محسوسات است و بسیاری از واقعیت‌ها را با دیدنی‌ها و شنیدنی‌ها مقایسه می‌کنیم و گاهی ممکن است این مسئله منشا انحرافات اعتقادی ما در دین واقع شود.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: مسائل عادی زندگی روزمره ما مقیاسی برای شناخت واقعیات دیگر قرار می‌گیرد تا جایی که ماهیت واقعیات را براساس همین مسئله ملاک قرار می‌دهیم در حالی که بسیاری از حقایق عالم از نوع این مقیاس نیست و با آن سنخیت ندارد و این نکته متاسفانه در عقاید و باورهای ما نسبت به زندگی آخرت دیده می‌شود و سرایت کرده است.

وی افزود: ما جهنم و بهشت را از نوع شکنجه‌های آزاردهنده این جهانی می‌بینیم و این گونه تحلیل می‌کنیم که بهشت یک عشرتکده مادی است که انواع لذایذ در آن است و از دوزخ هم شکنجه گاهی ساخته‌ایم که غیرقابل پیش بینی و غیرقابل تحمل است و این تحلیل نسبت به بهشت و دوزخ صحیح نیست.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه بهشت عرصه زندگانی متکامل انسان در حوزه اجرای تمام خواسته‌ها و نفسانیات و پیشرفتها و تکامل معنوی و روحی و اوج گیری انسان تا مرز خداگونگی است تصریح کرد: دوزخ و جهنم در واقع نقطه حضیض و سقوط و فرود آمدن یک موجود در انتهای ذلت و بدبختی است و اینها دو زندگی و دو حیات است.

وی اظهار داشت: بهشت زندگی متکامل انسانی است، زندگانی متکامل یک انسان در بهشت است و ذات پروردگار با تبیین نعمت‌های بهشتی، باور و اعتقاد ما را نسبت به نوع زندگانی متکامل انسانی اصلاح می‌کند تا باوری قطعی و واقعی به مسئله داشته باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: زاویه دید ما نسبت به واقعیات و حقایق باید تغییر کند، ماه رمضان با زاویه دید ظاهری، ماهی مثل بقیه ماه‌ها است، این یک برداشت مادی از ماه رمضان است. ماه رمضانی که پیامبر از آن به نیکی یاد می‌کند یعنی نفس‌های شما سبحان خدا را گفتن است و به عنوان بندگی خدا ثبت می‌شود.

آیت الله علم الهدی در خطبه دوم نماز جمعه مشهد مقدس اظهار داشت: عده‌ای تلاش دارند امام را در یک هاله تاریخی و اساطیری حفظ کنند و در این آئین امام را نشان دهند و می‌گویند امام مخصوص زمانی بود و تحولات زمانه، زندگی اجتماعی و سیاسی ما را در جهت دیگری قرار داده است و عده‌ای سعی می‌کنند تحت عنوان حتی عشق به امام این تصویر را نشان دهند و این بزرگترین خیانت به امام است.

وی گفت: امام یک شخصیت تاریخی نبود، عده‌ای از کوته فکرانی که این گونه فکر می‌کنند بیایند اندازه یک آمریکایی کافر به امام معتقد شوند اما عده‌ای که از امام دم می‌زنند می‌خواهند امام را شخصیتی تاریخی جلوه دهند که موقعیتش گذشته است.

آیت الله علم الهدی تصریح کرد: خطر بزرگ تحریف انقلاب ما، تحریف امام انقلاب است، اگر عده‌ای بخواهند امام را تحریف کنند بدانیم که تحریف امام موجب تحریف انقلاب می‌شود و هر سال باید یک بازخوانی نسبت به امام داشته باشیم، امام یک کتاب و رهنمود و یک مانیفست برای ملت انقلابی است و این منحصر به ایران نیست و برای تمام مسلمانان جهان است.

وی با اشاره به اینکه جزء جزء این کتاب باید خوانده شود و راهبرد ما باشد اظهار داشت: بزرگترین راه مقابله با تحریف امام توجه به اصول امام است، 25 سال یعنی یک ربع قرن، بیانگر کتاب امام است، امام در 25 سال به صورت یک کتاب درآمده است که تحریف این کتاب، تحریف انقلاب را در پی  دارد و باید به اصول امام برای مقابله با این تحریف توجه کنیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اصول قطعی امام راحل افزود: اصل اول این بود که امام میان دو اسلام آمریکایی و اسلام ناب محمدی تفکیک قائل شد. به فرموده امام که توجه کنیم اسلام آمریکایی باز خود شامل دو اسلام سکولار و اسلام تحجر می‌شود، اسلامی که به حکومت و سیاست کاری ندارد و با هر آرمان سیاسی می‌سازد این اسلام، اسلام آمریکایی سکولار است و اسلام تحجر نیز تنها در یک سلسله مسائل خاص عاطفی خلاصه می‌شود.

آیت الله علم الهدی بیان کرد: اسلام ناب، اسلامی است که همه حرکت‌ها از آیات و روایت اتخاذ شده است و به عنوان تکلیف در عرصه سیاسی و اجتماعی ابلاغ می‌شود.

وی گفت: اصل دوم از اصول امام عبارتست از اتکال به خدا و بی اعتنایی و بی اعتمادی به دشمن؛ امام در تمام مراحل تشکیل نظام و قیام، روحیه اش تفاوتی نداشت و همواره به خدا توکل کرد؛ کسی که بخدا اعتماد نداشته باشد و بخواهد مشکلش را از طریق دروازه غرب برطرف کند به جایی نمی‌رسد.

آیت الله علم الهدی با اشاره به اینکه اصل سوم امام، مردم محوری بود گفت: امام به مردم اعتماد داشت و اراده آنها را باور داشت و معتقد بود آنجایی که امکانات نظام اجازه حل مشکل را نمی‌دهد باید مطلب را به مردم سپرد و در جنگ تحمیلی این مسئله را شاهد بودیم.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی تصریح کرد: امام معتقد بود باید کار را به مردم سپرد، در عملیات فتح المبین این مسئله را شاهد بودیم و دفاع مقدس با پیروزی و عزت تمام شد؛ اصل چهارم امام این بود که در مردم عشق محرومان را قبول داشتند و اشراف و قشر رفاه طلب را به عنوان مردم قبول نداشت. امام وقتی گودنشینان آخر تهران به ملاقاتشان آمدند فرمودند من یک موی شما را به تمام کاخ نشینان نمی‌دهم، امام حتی از ادبیات اشرافی بدشان می‌آمد.

آیت الله علم الهدی گفت: امام با استکبار کنار نمی‌آمد، تحریف امام از اینجا آغاز می‌شود، انگلیسی‌ها فکر کردند مردم مقلد بی بی سی هستند و در نزدیکی رحلت امام آمدند یک مشت اراجیف را سرهم کردند و گفتند امام با کارتر و کندی رابطه داشته است؛ به امام تهمت زدند.

وی بیان کرد: اینها فکر کردند در این مردم جایگاه دارند تا جایی که بیایند اراجیف سرهم کنند و این بشود معیار امام شناسی مردم، شیطان تر و احمق تر از انگلیس در دنیا نیست، شیطنت با عقل تفاوت دارد، فکر کردند مردم حرف اینها را باور می‌کنند. امام در تمام عمر خود یک لحظه به دشمن اعتماد نکرد و حتی در برابر دشمن از سرسختی استکبارستیزی خود پائین نیامد.

نماینده ولی فقیه در استان خراسان رضوی بیان کرد: جریان ملی گرای جبهه ملی با یک شگرد سیاسی جلو آمد و برحسب مذاکرات با شاه قرار بود شاه فقط سلطنت کند و اصرار کردند که امام نیز بپذیرد اما امام جواب نامه را شفاهاً ارائه کردند و پاسخ جبهه ملی را دادند و لحظه‌ای تنازل نکردند.

آیت الله علم الهدی گفت: اینها اصول امام است و در حقیقت این اصول راهگشای ما است و ما بعد از 27 سال، داغ امام را مثل روز اول درک نمی‌کنیم، جای امام را خالی می‌بینیم اما چرا آن سوز و گداز را نداریم؟ زیرا می‌بینیم با رهبر فرزانه ما، امام 27 سال است کنار ما است زیرا چنین رهبری داریم. امام در نامه‌ای فرمودند که آیت الله خامنه ای متعهد به اسلام و بنای قلبی‌اش خدمت به ملت است.

منبع: تسنیم مطالب مرتبط دفاع علم‌الهدی از لغو کنسرت‌ها در طرقبه/ از هیاهو و جنگ روانی عده‌ای بی بند و بار نترسید آیت‌الله علم‌الهدی: اظهارات برخی سیاستمداران کشور ترجمه جریان پذیرش ستم است علم‌الهدی: امروز تمثال مقام معظم رهبری در فاصله 50 متری مرز اسرائیل خودنمایی می‌کند انتقاد علم الهدی از برخورد با کسی که عکس مینو خالقی را منتشر کرد/ چرا با کسانی که در دانشگاه به عالم دینی فحش می‌دهند برخورد نمی‌کنند؟ علم الهدی برادرزاده امام جمعه مشهد:جوانان، ادبیات بعضی خطبای‌جمعه را نمی‌پسندند علم الهدی:نیروی انتظامی می‌خواهد مقابل فسق و فجور اتومبیل‌ها را بگیرد،آقای مسئول می گوید چرا؟ علم الهدی: رسماً مقابل حرف رهبری می ایستند / انگلیسی زبان علم نیست بلکه زبان جهل و کلک است برچسب ها: علم الهدی ، انگلیس ، امام خمینی چندرسانه‌ای عکسی از بازداشت داعشی‌ها در فلوجه تیپ متفاوت کی‌روش در مقدونیه/ عکس رقص مازنی والیبالیست‌ها در ژاپن/ عکس ستاره رئال مادرید با هواپیمای اختصاصی به اردوی آلمان رفت/ عکس دیدار خانم وزیر با ظریف در سوئد/ عکس سکته ناقص پایتخت / عکس فرمانده نیروی زمینی سپاه و سردار سلیمانی در فلوجه/ عکس پوستر علیرضا منصوریان در روزنامه استقلال جوان/ عکس نظر شمانام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید های ورزشی عقب‌نشيني هكر صفحه مهرداد اولادي در اينستاگرام؛ هدفم كمك به خانواده مهرداد بود! + عكس عبور شاگردان لوزانو از دیوار چین/ سلام ایران به المپیک جسور مثل موسوی (عکس) پیام جدید کی‌روش درباره تیم ملی/ عزت فوتبال ایران را به خطر انداختید صحبت هاي لوزانو و ملي پوشان پس از برتري ايران مقابل ژاپن تازه ترین رده بندی فیفا اعلام شد/صعود3 پله‌ای تیم ملی فوتبال ایران ترکیب تیم ملی ایران مقابل مقدونیه مشخص شد برتري ايران مقابل ژاپن در گام چهارم؛ اميد المپيكي شدن بيشتر شد نتايج كامل روز چهارم/ ايران جاي چين را در رده سوم گرفت سلیمی: شرایط مالی خوب نیست، بد هم نیست پربازدید های کل اخبار اختلال در سخنرانی سیدحسن خمینی در حرم امام / هیاهو و بی نظمی برای ممانعت از سخنرانی یادگار امام واکنش جدید علی مطهری به ابطال آراء مینو خالقی/ بهائیت حق تبلیغ ندارد سیداحمد خمینی درکنار عمویش/ عکس نادر قاضی پور باز هم خبر ساز شد شغل جدید 45 نماینده سابق مجلس خوش‌وبش رهبری با سیدحسن آقا/ عکس عکسی از بازداشت داعشی‌ها در فلوجه روحانی در آغوش سیدحسن خمینی/ عکس خوش و بش سه نفره هاشمی، روحانی و سیدحسن خمینی/ عکس سران سه قوه، هاشمی و جنتی در یک قاب/ عکس پربازدید ها پربحث ترین عناوین اختلال در سخنرانی سیدحسن خمینی در حرم امام / هیاهو و بی نظمی برای ممانعت از سخنرانی یادگار امام پیامدهای حمله به سفارت عربستان واکنش جدید علی مطهری به ابطال آراء مینو خالقی/ بهائیت حق تبلیغ ندارد نخست‌وزیر چین به «موافقتنامه چابهار» واکنش نشان داد روایت سیدحسن خمینی از وصیت مکرر پدرش وزیر دادگستری: رهبری در ماه‌های اخیر دو جلسه با حضور سران برای حل مشکلات اجتماعی، تشکیل دادند/ داعش از هر راهی برای نفوذ و ترور در ایران استفاده می‌کند نادر قاضی پور باز هم خبر ساز شد آيت‌الله جنتي چگونه رئيس شد شغل جدید 45 نماینده سابق مجلس سیدحسن خمینی: سفره انقلاب متعلق به همه است اما عده‌ای جای دیگران را تنگ نکنند/صدا و سیما ناپرهیزی کرد و ما را دعوت کرد احمد خاتمی: چند خانم در «خندوانه» می‌خندند تا مردها را بخندانند، اسم این را چه بگذارم؟  (۶۵ نظر) نماینده‌ای که با یک میلیارد تومان دریافتی خود قصد سرگرم کردن مردم را دارد  (۵۱ نظر) پشت‌پرده حمله تندروها به حوزه علمیه كماليه خرم‌آباد / حسین‌الله کرم حاضر به پاسخگویی نشد  (۴۸ نظر) از خان‌طومان تا خان تومان!  (۴۷ نظر) مصباحی مقدم: احمدی‌نژاد گزارشی به رهبری داد که به آخر خط رسیدیم/ احمدی نژاد به رهبری گفت اگر این دیدگاه را قبول ندارید، دیگر مسئول پرونده نیستم  (۴۶ نظر) شرط احمدی نژاد برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری 96  (۴۵ نظر) مسئله احمدی‌نژاد بحرانی تمام‌عیار بود که به روی کار آمدن دولت دکتر روحانی منجر شد  (۴۵ نظر) رقبای احتمالی حسن روحانی در سال 96  (۳۶ نظر)

[ منبع این خبر سایت نامه نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «علم الهدی: انگلیسی‌ها فکر کردند مردم مقلد بی بی سی هستند/ عده‌ای می‌خواهند امام(ره) را در هاله‌ای تاریخی و اساطیری قرار دهند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات