اظهارات شخصی جالب از حجت الاسلام طائببه گزارش حهان به نقل از نماینده ، گپ‌وگفت با چهره‌ای که همیشه در قاب شهرت، دست نیافتنی به نظر می‌رسد، اینکه چگونه زندگی می‌کند و بی‌هیچ تکلّفی از دغدغه‌های ساده و روزمره زندگی شخصی‌اش بگوید، بی‌شک خواندنش نه تنها خالی از لطف نیست بلکه جذاب به نظر می رسد.
*شما چند خواهر و برادر دارید رابطه تان با آن ها چگونه است؟
پنج برادر بودیم که یکی از آن ها شهید شد و چهارتا باقی ماندیم. رابطه ی ما از دوران کودکی بسیار عالی بود.
*در دوران کودکی تان بیشتر چه تفریح و سرگرمی داشتید؟
در زمان ما این ابزار جدید نبود. پدرم با یک سری از دوستانش مجموعه ای بودند که معمولا بچه ها را روزهای جمعه اطراف تهران می بردند. آن زمان هنوز تهران به این شکل وسیع نشده بود مثلا منطقه فرحزاد یا مسگرآباد مناطق خوش آب و هوای تهران بود. معمولا در آن جا فوتبال بازی می کردیم یا گاهی آب تنی می کردیم. اما همین که تپه ها را بالا و پایین می رفتیم برایمان تفریح به حساب می آمد. روزهای معمول به درس و مدرسه می گذشت بعضا در کوچه فوتبال هم بازی می کردیم.
*چطور با همسرتان آشنا شدید و به چه وسیله‌ای ازدواجتان صورت گرفت؟
برادر همسرم و خانواده شان مسجد محل می آمدند ازطریق برادر خانمم با خانواده ایشان آشنا شدیم و از خانواده همسرم شناخت نسبی داشتیم لذا مادرم برایم به خواستگاری رفتند و ازدواج کردیم.
*مراسم عروسی تان به چه شکل برگزار شد؟
مراسم ما خیلی ساده در منزل پدری ام برگزار شد.
*در آن زمان شما چند سال داشتید و همسرتان چند ساله بودند؟
من به دلیل این که درگیر جبهه و جنگ بودم دیر ازدواج کردم و در 32 سالگی تشکیل خانواده دادم. فاصله سنی من و خانمم زیاد است با ایشان 13 سال فاصله سنی داریم.
*مهریه همسرتان چه قدر بود؟
14 سکه و یک حج که ادا کردم.
*اوایل ازدواج و زندگی مشترک وضع زندگی تان به چه شکل بود؟
من از اول زندگی مشترکم نه در مضیقه و فشار مالی آن چنانی بودم و نه در رفاه کامل. همیشه در زندگی ام به یک اصل معتقد بوده ام که خداوند متعال به ما وعده روزی را خودش داده است شاید سخت باشد باورش اما هرگز در زندگی از باب روزی تا به حال فکر نکرده ام.
*تحصیلات همسرتان چیست؟
ایشان تا دوم دبیرستان درس خواندند که ازدواج کردیم بعد تحصیلات جامعه الزهرا را تا حدّی ادامه دادند. الان هم خانه دار هستند.
*شما چند فرزند دارید؟
چهار فرزند دارم سه پسر ویک دختر
*چند سالشان است، ازدواج کردند؟
نه هیچ کدام ازدواج نکردند به دلیل این که من دیر ازدواج کردم تازه کم کم دارند به سن ازدواج می رسند و باید به فکر برایشان باشیم. فرزند بزرگم 24 سالش است بعدی 21 ساله است و دو فرزند آخرم 15 و 11 سال دارند.
*چقدر اهل خرید هدیه برای همسرتان هستید و فکر می‌کنید چه هدیه‌ای ایشان را خیلی خوشحال می‌کند؟
من با همسرم خیلی رفیق هستیم و ایشان به دلیل اشتغالاتی که من دارم از این توقعات ندارد(خنده)
*با توجه به مشغله هایی که دارید در کارهای منزل به همسرتان کمک می‌کنید؟
اگر باشم بله کار کردن در خانه را خیلی دوست دارم. بعضی اوقات جارو می کشم یا ظرف می شویم، آشپزی هم می کنم.
*آشپزی‌تان هم خوب است. چه غذایی خیلی خوب درست می‌کنید؟
غذا عالی درست می کنم. هر نوعی که شما بگید بلد هستم و دست پختم حرف ندارد. چون در دوران مجردی چندین طلبه با هم در یک اتاق زندگی می کردیم و من مسئول غذای همه بودم در نتیجه این کار را خوب یاد گرفته ام.
*اگر وقت خالی داشته باشید، عموماً به چه کاری مشغول می‌شوید؟
شما وقت خالی پیدا کن تا من بگویم چه کار می کنم(خنده)
*آخرین کتابی که خواندید، کی بوده است؟
من چون تدریس هم می کنم هر روز مرتب کتاب می خوانم.
*اهل ورزش کردن هم هستید؟
نه درحال حاضرفقط پیاده روی می کنم. اما در دوران جوانی نوار زورخانه گرفته بودیم ودر خانه ورزش باستانی می کردیم. گاهی هم جمعه ها کوهنوردی می کردم. شنا و فوتبال نیز کار می کردم.
*در خانه چقدر اهل عصبانیت هستید واگر عصبانی شوید، چه می‌کنید؟
به هر تقدیر گاهی عصبانی می شوم معمولا یکبار تذکر می دهم و بعد ساکت می شوم.
* اهل دیدن فیلم هم هستید؟
سینما چندان فرصت ندارم اما برخی از سریال های تلویزیون را برای این که بتوانم نسبت به آثار صدا وسیما قضاوت داشته باشم نگاه می کنم. گاها هم شرح حال فیلم هایی که ساخته می شود را می خوانم.
*رابطه‌تان با فرزندانتان به چه شکل است فکر می کنید اگر مشکلی برای فرزندانتان پیش بیاید با شما مطرح خواهند کرد؟
رابطه من با فرزندانم بسیار خوب است، فکر می کنم به قدری رابطه مان قوی هست که خودم دورادور متوجه می شوم چه مشکلی دارند.
*همسرتان هیچ وقت از اینکه شما زیاد کار می‌کنید و ممکن است به خانواده کمتر برسید، گله‌ای نکرده‌اند؟
تا الان همسرم کامل و صد درصد همراه و کمک حال من بودند. تا به حال یکبار هم نشده است بابت کارم گله ای کرده باشند. همیشه صبوری کرده اند و پشتیبانی کامل از من داشته اند.
* شما عضو شبکه های اجتماعی هستید؟
شماره من را خیلی ها دارند بنابراین در تلگرام نشمرده ام اما شاید حدود 400 گروه عضو هستم که نمی رسم همه را دقیق رصد کنم. سر می زنم اما عموماً مطلب زیاد نمی گذارم اما می دانم در شبکه های اجتماعی چه خبر است. به طور کلی فکر می کنم شبکه های اجتماعی برای هر فردی می تواند وقت کُش باشد یا وقت آفرین و این بستگی به نحوه و چگونگی استفاده دارد.
*هر دو نفر در اوج تفاهم هم که باشند، در زندگی مشترکشان اختلاف نظر و دعوا پیش می‌آید. شما عموماً چگونه این اختلافات را حل می‌کنید؟
بله بوده است و عموما رهایش کرده ایم و خودش به مرور زمان حل شده است. (خنده)
منبع:نماینده

[ منبع این خبر سایت جهان نیوز-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اظهارات شخصی جالب از حجت الاسلام طائب» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات