اسلامیت و جمهوریت دو رکن انقلابی امام راحل بود

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد ، سید احسان قاضی زاده هاشمی در مراسم سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) با بیان اینکه امروز جامعه نیازمند مرور گفتمان فکری حضرت امام است افزود: امروزه ایران را در دنیا بعنوان حکومت ایدئولوژیک با نام خمینی کبیر می شناسند.

وی گفت: اسلامیت و جمهوریت دو رکن انقلابی امام راحل بود که امروز این دو رکن در بیداری اسلامی در جهان مشاهده می شود.

نماینده مردم سرخس ، فریمان ، احمد آباد و رضویه افزود: در قانون اساسی کشور آمده است که می توان قانون اساسی کشور تغییر کند غیر از اسلامیت و جمهوریت زیرا قید شده است که این دو رکن نباید زیر سوال رود.

قاضی زاده هاشمی تصریح کرد: امام راحل در بسیاری از فراز و فرودهای بعد از انقلاب نگاه بصیرتی را تشریح و تبلیغ می کردند و اثرات آن در سالهای بعد نمایان شد.

وی گفت: امام خمینی (ره) با نگاه هدایت گرانه ، توجه ویژه ای به محرومین داشتند که امروزه با رهبری دایانه مقام معظم رهبری در همان مسیر گام بر می داریم.

نماینده مردم سرخس ، فریمان ، احمد آباد و رضویه با تاکید بر ضرورت پردازش به مدار فکری و انقلابی امام اظهار داشت: نسل جدید ما پیش از پیش نیازمند تفکرات انقلابی و فکری معمار کبیر انقلاب است.

قاضی زاده هاشمی افزود: در این ایام می بایست بدنبال فرهنگ سازی و جریان سازی فکری امام باشیم و زمینه مبانی فکری و عقیدتی را تشریح کنیم تا به اصول و آرمانهای نظام و انقلاب پایدار بمانیم.

انتهای پیام//

[ منبع این خبر سایت باشگاه خبرنگاران-همه می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «اسلامیت و جمهوریت دو رکن انقلابی امام راحل بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات