هستۀ زمین 2.5 سال جوان تر از پوسته اش است! -آکا

سایت علمی ، اخبار علمی آکامقالات زمین شناسی

آکاایران: بیگ بنگ: یک گروه سه نفره از محققان دانمارکی سن تقریبی سطح زمین در مقابل هسته اش را محاسبه کردند و نشان دادند که هسته ی زمین ۲.۵ سال جوانتر از پوسته اش است. در یک مقاله که در مجله اروپایی فیزیک منتشر شده، یو آی یوگرج و آر ایی میکلسن با همکاری دانشگاه آرهوس و جی فی با همکاری دانشگاه کپنهاگ، توصیف ریاضی از تلاش ها و نتایجشان در این خصوص را قرار دادند.به گزارش آکاایران: ,اتساع زمان,پوسته زمین,ریچارد فاینمن,[categoriy]

هستۀ زمین 2.5 سال جوان تر از پوسته اش است

هستۀ زمین 2.5 سال جوان تر از پوسته اش است! -آکااتساع زمان,پوسته زمین,ریچارد فاینمن,زمین شناسی,ساختار پوسته زمین,ساختار هسته زمین,سطح زمین,سن هسته زمین,فضا- زمان,کشش گرانشی,کشش گرانشی زمین,کشش گرانشی هسته,گرانش در طول زمان,گرانش زمین,گرانش و زمان,هسته زمین

آکاایران: هستۀ زمین 2.5 سال جوان تر از پوسته اش است!

به گزارش بیگ بنگ، ریچارد فاینمن در طی یکی از سخنرانی های خود در دهه ی ۱۹۶۰، اظهار داشت هسته ی زمین در واقع جوانتر از پوسته اش است و با توجه به اتساع زمان به احتمال زیاد اختلاف ” یک یا دو روز ” را پیشنهاد کرده بود. از آن زمان فیزیکدانان هر دو مفهوم، هسته جوانتر زمین از سطحش و مقدار زمان داده شده توسط ِ “فاینمن” را بدون چک کردن محاسبات ریاضی پذیرفته بودند.


نسبیت عام اجرام واقعاً بزرگ، مانند سیارات و ستاره ها، را در حقیقت پیچ و تابی در بافت فضا-زمان می داند و منجر به کشش گرانشی مستعد نسبت به سرعت پایین تدریجی، را نشان می دهد. بنابراین یک شئ نزدیکتر به مرکز زمین کشش قوی را احساس می کند. چنانچه یک ساعت در نزدیکی هسته ی زمین، کندتر از یک فضا در سطح گذر خواهد کرد، این بدان معناست که مواد تشکیل دهنده ی هسته در واقع جوانتر از پوسته اش است.


,اتساع زمان,پوسته زمین,ریچارد فاینمن,[categoriy]

هستۀ زمین 2.5 سال جوان تر از پوسته اش است

این برخلاف عقل و حواس پنج گانه ی ماست، چنین عجایبی به مدت طولانی جزو فرضیات فیزیکی در نظر گرفته می شدند. در این تلاش جدید، سه نفر از پژوهشگران با محاسبات ریاضیاتی دریافتند طی دوره ی تاریخی ۴.۵ میلیارد ساله ی سیاره ما، کشش نیروی گرانش باعث میشود که هسته زمین تقریباً ۲.۵ سال جوان تر از پوسته اش باشد، البته بدون در نظر گرفتن فرایندهای زمین شناسی این نتیجه بدست آمده است.


این یافته توسط این تیم یک نمونه از تاثیر گرانش در طول زمان را نشان می دهد، اما مشکلاتی که میتواند از این مسئله برخواسته شود نشان می دهد که دانشمندان سخنان همکاران معروفشان را در برابر ارزش اسمی، تنها به دلیل اعتبار خود به سادگی اخذ میکنند. هیچکس نباید مقاله ی علمی مذکور را مورد نقد قرار دهد، چرا که یقیناً افرادی که فاینمن را میشناسند میتوانند شهادت دهند که او از ذهنی رها برخوردار بوده است. جزئیات بیشتر این پژوهش در نشریه ی European Journal of Physics منتشر شده است.


آکا ایران /


VN:F [1.9.22_1171]

[ منبع این خبر سایت آکاایران-علمی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «هستۀ زمین 2.5 سال جوان تر از پوسته اش است! -آکا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات