ابراز تمایل رئیس خبرگزاری یونهاپ به راه‌اندازی دفتر «ایرنا» در سئول

«پارک نو هوانگ» در دیدار با «حسن طاهریان» که روز جمعه صورت گرفت، از گشایش نمایندگی خبرگزاری یونهاپ در تهران به عنوان شروع یک همکاری خوب و رو به گسترش میان «ایرنا» و «یونهاپ» نام برد و اظهار داشت: امیدوارم «ایرنا» نیز در راستای گسترش همکاریهای رسانه‌ای به این کار مبادرت کند.
او همچنین دیدار خود با مدیرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در تهران و مسئولان فرهنگی کشورمان را بسیار مثبت و قابل توجه دانست و گفت که بر اساس توافق صورت گرفته، مقرر شده با همکاری یکدیگر به برپایی نمایشگاههای خبر و رسانه در پایتخت های دو کشور و سفر هیاتهای خبری مبادرت کنیم.
«پارک نو هوانگ» تصریح کرد: گسترش مناسبات تهران و سئول با توجه به سفر اخیر خانم «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی به ایران باعث شد ما نیز درصدد توسعه مناسبات خبری با ایرنا باشیم و به همین خاطر به عنوان اولین رسانه کره جنوبی دفتر نمایندگی خود را از «دبی» به تهران منتقل کردیم.
وی همچنین اعلام کرد که قرار است به زودی یک گروه 10 نفره از فعالان عرصه رسانه کره ای سفری به تهران داشته و از نزدیک با شیوه فعالیت های خبری رسانه های ایران آشنا شوند.
حسن طاهریان سفیر ایران در کره جنوبی نیز در این دیدار با اشاره به روابط خوب ایران و کره، نقش رسانه های دو کشور را در استحکام این دوستی ها و توسعه همکاریها بسیار مهم و تاثیرگذار دانست.
وی تصریح کرد که تولیدات رسانه ها اعم از روزنامه ها، رادیو و تلویزیون و سایت های خبری نقشی کلیدی در این وظیفه خطیر برعهده دارند و قادرند افکار عمومی دو کشور، و حتی مخاطبان خود در عرصه منطقه ای و بین المللی را با تولیدات مناسب هدایت کنند.
طاهریان با اشاره به نقش مهم خبرگزاریهای ایرنا و یونهاپ در عرصه اطلاع رسانی، ابراز امیدواری کرد که در فضای جدید ایجاد شده این دو رسانه بتوانند نقش موثری در تحکیم روابط دو کشور داشته باشند.
وی با اشاره به شرایط ویژه منطقه خاورمیانه و جهان گفت: رسانه هایی می توانند در چینن فضا و شرایطی، تاثیرگذاری بیشتری بر مخاطبان خود داشته باشند که تولیدات خبری آنان با واقعیت مطابقت داشته و راه درست و صحیح را انتخاب کرده باشند و خبرگزاری های رسمی ایران و کره جنوبی به عنوان دو رسانه با سابقه می توانند نقش مفیدی در این زمینه ایفا کنند.
سفیر ایران در کره جنوبی با بیان اینکه رسانه سفیر دوستی و برقرار کننده تبادلات فرهنگی است، اظهار داشت: امیدوارم رسانه های دو کشور همچنان با داشتن رویکردی باز و جامع با یکدیگر در ارتباط باشند و با کمک هم، فرهنگ و سنت دیرینه کشور خود را به نمایش گذاشته و در دفاع از آن با یکدیگر همکاری کنند.
او همچنین خطاب به رئیس خبرگزاری یونهاپ گفت که رسانه های دو کشور با تداوم فعال روابط دوجانبه، می توانند از تجربیات یکدیگر در امور مختلف بهره مند شده و در جهت پیدا کردن راهی مناسب برای توسعه کشور خود تلاش نمایند.
طاهریان همچنین به تحولات سریع در فضای مجازی که هر روز در حال گسترش است اشاره کرد و گفت: در چنین شرایطی بهره گیری از تجربیات یکدیگر چه در روابط دوجانبه و چه در چارچوب سازمان های منطقه ای بسیار اهمیت دارد.
سفیر ایران در کره جنوبی در بخش دیگری از سخنان خود به پیشینه روابط فرهنگی دو کشور اشاره کرد که قدمتی 50 ساله دارد و سفر خانم «پارک گئون هی» رئیس جمهوری کره جنوبی به تهران که توانست نقطه عطفی در روابط دو کشور ایجاد کند.
وی ابراز امیدواری کرد که روابط دو کشور با توجه به این سفر که با اجرای برجام و رفع تحریم های ناعادلانه علیه ایران همراه بود، شاهد جهش در همه زمینه ها بویژه در حوزه اقتصادی و فرهنگی باشد.
آساق**1597

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ابراز تمایل رئیس خبرگزاری یونهاپ به راه‌اندازی دفتر «ایرنا» در سئول» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات