افکار و اندیشه های امام خمینی باید برای نسل امروز بازخوانی شود

حجت الاسلام ن محمد علی علم الهدی در خطبه های نماز عبادی سیاسی جمعه زرندیه افزود: سالروز ارتحال امام خمینی (ره) از تاریخی ترین روزهای غم افزا در تقویم انقلاب اسلامی است.
وی ادامه داد: عده ای امروز به دنبال تحریف شخصیت امام و اندیشه های والای آن پیر سفر کرده هستند و با ترفندهای مختلف سعی دارند تا مسیر ملت را از حرکت در ریل نظام و انقلاب منحرف کنند.
خطیب جمعه زرندیه افزود: در این برهه از انقلاب نیاز است بیش از هر زمان دیگر آموزه های معنوی و رهنمودهای روشنگرایانه امام خمینی (ره) بازگو شود.
حجت الاسلام علم الهدی بیان کرد: مبانی، اصول و اندیشه و مکتب امام باید برای نسل جوان انقلاب بازگو شود و از جمله این اصول، اثبات اسلام ناب محمدی و نفی اسلام آمریکایی است.
وی بیان کرد:حمایت از محرومان و مخالفت با اشرافی گری و تاکید بر وحدت کلمه از جمله وِیژگی های منحصر به فرد امام خمینی (ره) بود.
امام جمعه زرندیه افزود: به فرموده امام خمینی (ره) اگر ولایت فقیه در کار نباشد، حکومت، حکومت طاغوتی است.
وی در مورد ویژگی های شخصیتی امام خمینی (ره) فرمود : مدیریت جهادی و اسلام شناسی و بصیرت و شناخت زمانه، بی حاشیه بودن فرزندان و اطرافیان تقوا وعدالت از ویژگیی های شاخص مقام معظم رهبری است.
وی در خصوص سالگرد 15 خرداد 42 نیز گفت: این رویداد موجب افزایش رشد سیاسی ملت و افشای چهره ریاکارانه رژیم شاه شد.
حجت الاسلام علم الهدی بیان کرد: عربستان سعودی در مسئله حج امسال کارشکنی کرد و با اقدامات خود سعی دارد تا ایران اسلامی را مقابل دیگر کشورها قرار دهد.
شهرستان زرندیه به مرکزیت شهر مامونیه یکی از شهرستانهای استان مرکزی ایران استکه در فاصله ۸۰ کیلومتری تهران، ۴۰ کیلومتری شهر پرند و ۳۰ کیلومتری ساوه قرار دارد.
3075/6013/

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «افکار و اندیشه های امام خمینی باید برای نسل امروز بازخوانی شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات