معجزه امام خمینی و وظیفه افسران جوان جنگ نرم

به گزارش ایرنا، نشریه‌ «خط حزب‌الله» به عنوان رسانه‌ مکتوب پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای با هدف انتشار در محافل انقلابی، نمازهای جمعه، هیأت‌های مذهبی و پایگاه‌های بسیج منتشر می شود و تلاش دارد تا با بهره‌گیری بی‌واسطه از اندیشه‌ها و بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، راهبردها، رویکردها و مواضع مناسب با رویدادهای سیاسی، اجتماعی و اقتصادی کشور، منطقه و جهان را به جامعه انقلابی کشور پیشنهاد کند.
این نشریه در قطع A4 در چهار صفحه به صورت دو رنگ روی سایت KHAMENEI.IR منتشر می شود و در دسترس عموم علاقمندان قرار می گیرد.
گزارش ویژه شماره اخیر این نشریه در آستانه 14 خرداد، سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) تحت عنوان «اسلام مقتدر ، اعجاز روح الله» انتشار یافته و این پرسش را مطرح کرده است که
افسران جوان جنگ نرم چگونه می توانند از معجزه الهی امام خمینی حفاظت کنند؟
متن کامل گزارش را پیش رو دارید، با این توضیح که مطالب داخل گیومه، بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی است و تاریخ آنها نیز در داخل پرانتز بیان شده است:


«آدم‌های بزرگی که در تاریخ بودند آدم دلش می‌خواست اینها را می‌دید مثلاً علامه حلی، شیخ بهایی... امام از همه‌ی اینها بالاتر بود با آن کارهایی که کرده بود.»( 94/8/3)، اما پدیده معجزه‌گونه و کارِ کارستان امام خمینی که به‌واسطه این نعمت «اگر همه‌ی ملت ایران تا آخر عمرشان خدا را شکر کنند... جا دارد؛ هر چه درباره‌اش فداکاری کنند جا دارد.» (94/8/3) چیست؟
معجزه اسلام مقتدر یعنی نظام‌سازی بر اساس اسلام و ایجاد اقتدار اسلامی، برای اولین بار پس از صدر اسلام با انقلاب اسلامی صورت گرفت؛ «بعد از دوران صدر اسلام، اوّلین باری است که اسلامِ صحیحِ نابِ متّکی به قرآن و حدیث در عالم واقع، دارد تحقّق پیدا می کند... اسلام سیاسی یعنی اسلامی که سیاست اداره‌ی جامعه را و مدیریّت جامعه را برعهده می گیرد؛ یعنی اسلام می شود مدیر جامعه.»(1394/12/25) و علت اصلی همه دشمنی‌ها با آن نیز همین پافشاری و مقاومت متکی بر اصل 'لا تَظلِمون و لا تُظلُمون' و عدم تبعیت از جبهه کفر است؛ و به همین خاطر است که «آنچه استکبار را از جمهوری اسلامی بشدّت غضبناک می کند، مسلمان بودن مردم ایران نیست»(1395/03/03)

* دلیل عصبانیت جبهه شیاطین
اتفاقاً آنها با اسلام سکولار و منزوی که «مردم را به یک عبادتی، به یک چیزی گوشه‌ی مسجد یا گوشه‌ی خانه‌ها فرامیخواند.»(1393/12/21) مشکلی ندارند؛ دلیل عصبانیت جبهه شیاطین با ملت ایران آن است که مردم «به‌خاطر این مسلمان بودن، حاضر نیستند زیر بار استکبار بروند؛ حاضر نیستند تبعیّت کنند... سعی میکنند این را زیر پوشش‌هایی بپوشانند امّا واقعیّت قضیّه این است. مسئله‌ی هسته‌ای بهانه بود، حتّی مسئله‌ی موشکها... بهانه است؛ مسئله‌ی حقوق بشر، مسائل گوناگون دیگر، همه بهانه است. مسئله، عدم تبعیّت است.»(1395/03/03) و واقعیت آن است که «دشمن از اسلام مقتدر میترسد، دشمن از اسلام شجاع میترسد»(1395/02/29)

* اسلام چه زمانی می‌تواند مقتدر باشد
اما اسلام چه زمانی خواهد توانست مقتدر باشد و در مقابل جبهه کفر بایستد و آن را قلع و قمع کند؟ زمانی که «دارای نظام باشد، دارای دولت باشد، دارای نیروی نظامی باشد، دارای رسانه باشد، دارای سیاست باشد، دارای اقتصاد باشد، ابزارهای فراوان در اختیار او باشد؛ اسلامی که توانسته نظام‌سازی کند و حکومت‌سازی کند، این اسلام میتواند مقاومت کند، وَالّا یک شخص ولو مسلمان برجسته‌ای باشد، یا جریان اسلامی مثل جریانهایی که در دنیا هستند، اگر به سمت هدف حکومت پیش نروند، هیچ خطری برای استکبار ندارند.»(1395/03/06)

*جنگ نرم، زمینه‌سازی تهی شدن نظام از عناصر قدرت
ملت‌ها دیدندکه دشمن در مقابل اعجاز روح‌اللهی قرن 21 از همان روز اول بیکار ننشست؛ «اما اینها هیچ‌کدام راه به جایی نبرد... هم جنگ سختشان شکست خورد، هم جنگ نرمشان.»(1395/03/06) و امروز «دشمن از اینکه بتواند به نظام اسلامی ضربه‌ی اساسی وارد کند ناامید است، چون میداند در داخل به‌قدر کافی انگیزه و ایمان و صدق و آمادگی وجود دارد... امّا ناامید نیستند از اینکه بتوانند نفوذ کنند.»(1395/03/03) بنابراین دشمن در مرحله سوم حمله‌ی خود، جنگ نرم از نوع دیگری را در دستور کار قرار داده «در یک کلمه: تلاش در این جنگ نرم، زمینه‌سازی برای تهی شدن نظام از عناصر قدرت است... وقتی ضعیف شد، وقتی عناصر قدرت در او نبود، وقتی اقتدار نبود، دیگر از بین بردنش و کشاندنش به این سَمت و به آن سَمت، کار مشکلی برای ابرقدرت‌ها نخواهد بود؛ میخواهند او را وادار کنند به تبعیّت.»(1395/03/06)

* جهاد کبیر برای اقتدار کشور
اما راه خنثی کردن فاز سوم حمله دشمن و حفظ انقلاب اسلامی -که از ایجاد آن دشوارتر است- چیست؟ «اینجا، جای همان جهاد کبیر است... جهاد برای عدم تبعیّت، برای عدم دنباله‌روی از دشمن... در یک جمله، ما باید کشور را از اقتدار برخوردار کنیم؛ کشور باید قوی بشود. راه بقای انقلاب، راه پیشرفت انقلاب و راه تحقّق هدف‌های انقلاب، به‌معنای وسیع کلمه، عبارت است از اینکه ما کشور را مقتدر کنیم.»(1395/03/06) اگر کشور با جهاد کبیر و مقاومت و عدم تبعیت از دشمن مقتدر و قوی شد، آنگاه حتی «از استکبار هم می شود امتیاز گرفت»(1395/03/06) و همچنانکه در سایه نشان دادن اقتدار در هسته‌ای با غنی‌سازی 20درصد، با تولید 19 هزار سانتریفیوژ نسل اول و تولید سانتریفیوژهای نسل دوم، سوم و چهارم و با ایجاد کارخانه تولید آب سنگین، از دشمن امتیاز گرفتیم، در اقتصاد نیز «اگر ما قوی شدیم و قدرتمند شدیم، دیگر تحریم معنی ندارد و تحریم یک کار زائدی میشود؛ اگر ما در داخل توانستیم اقتدار اقتصادی به دست بیاوریم، آنها خودشان می‌آیند به دریوزگی، می‌آیند دنبال ارتباط اقتصادی؛ نه [فقط] تحریم نمیکنند، بلکه اگر ما تحریم کنیم، آنها می‌آیند میگویند تحریم نکنید»(1395/03/06)

* وظیفه افسران جوان جنگ نرم در جهاد کبیر
در این جهاد کبیر و تولید اقتدار که راه مقابله با نفوذ است، همه نیروهای مومن و انقلابی، به‌خصوص افسران جوان جنگ نرم وظیفه مهمی دارند؛ وظیفه‌ی تبیین و روشنگری، زیرا «امروز این جهاد کبیر به میزان زیادی متوقّف به تبیین است... سعی کنید ذهنها را با عمق‌یابی، به اعماق حقایق و مسائل برسانید.»(1395/03/06) روشنگری پادزهر نفوذ و تغییر باورهای مردم و جوانان است؛ افسر جوان جنگ نرم باید «هم خودسازی کند، هم دگرسازی 95/2/1» و اجازه ندهد نقشه دشمنان که «سعی دارند جوان ایرانی را به شکلی بار بیاورند که خودشان می‌پسندند» به ثمر بنشیند زیرا «اگر جوان ایرانی به شکل آمریکاپسند و استکبارپسند رشد کرد، آمریکا دیگر برای پیاده کردن نقشه‌های خود در ایران خرجی و هزینه‌ای نخواهد داشت؛ این جوان خودش مثل نوکر بی‌جیره‌ومواجب برای آنها کار خواهد کرد»(1395/03/03)

* ریشه جهاد کبیر در جهاد اکبر
البته جهاد کبیر و تولید اقتدار ریشه‌ی محکمی نیز در جهاد اکبر و خودسازی و قوی کردن خود از درون دارد زیرا «هر کسی که در درون خود منهزم شد، در صحنه، قطعاً منهزم خواهد شد. اوّلین شکست هر انسانی، شکست در درون خودش است که احساس کند نمیتواند، احساس کند فایده‌ای ندارد، احساس کند طرفْ خیلی قوی‌تر از او است، احساس کند من که از دستم کاری برنمی‌آید؛ این انهزام روحی است. اگر این انهزام پیدا شد، آن‌وقت در صحنه، قطعاً شکست خواهیم خورد. این نباید به وجود بیاید؛ مراقب باشیم که این به وجود نیاید.»(1395/03/06)، بنابراین جوان مؤمن و انقلابی باید «هم خود را به‌معنای واقعی کلمه بسازد، هم ثابت‌قدم بماند.» (95/2/1 )
**1551**

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-فرهنگی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «معجزه امام خمینی و وظیفه افسران جوان جنگ نرم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات