72 درصد روس ها آمریکا را دشمن اصلی می دانند

به گزارش ایرنا، تعمیم نتایج نظر سنجی انجام شده از سوی لودا سنتر روسیه که امروز (جمعه) انتشار یافت، نشان می دهد، آمریکا با 72 درصد در صدر قضاوت منفی روس ها قرار دارد.
آلکسی گراژدانکین رییس این مرکز نظر سنجی در باره دلایل گسترده بودن احساسات ضد آمریکایی بین روس ها گفت:
بدترین روابط مسکو با اتحادیه اروپا و واشنگتن اوایل سال 2015 رخ داد، اما از آن زمان وضعیت کمی تغییر کرد و با ثبات شد، ولی در ماه گذشته میلادی بی توجهی غرب به روز پیروزی روسیه بر آلمان نازی (نقش شوروی در جنگ دوم جهانی) و نادیده گرفتن منافع روسیه نگرش منفی روس ها به آمریکا را بدتر کرد.
آمریکا و اتحادیه اروپا از سال 2014 در ارتباط با اوضاع اکراین، بسته های تحریمی مالی و محدودیت های مختلف را علیه روسیه به اجرا گذاشته اند که وارد سومین سال خود شده است و نشانه ای از احتما لغو آن در زمان حاضر دیده نمی شود.
براساس این نظر سنجی، 48 درصد پاسخ دهندگان نیز اوکراین را دشمن دوم روسیه خوانده اند، در حالیکه سال گذشته این قضاوت 37 درصد بوده است و این افزایش نشان می دهد، احتمال بیشتر شدن آن باز هم وجود دارد.
ترکیه هم با 29 درصد در جایگاه سوم دشمنان روسیه قرار گرفته، در حالیکه این شاخص برای سال گذشته فقط 16 درصد بوده است.
اقدام آذرماه سال گذشته ترکیه در ساقط کردن بمب افکن سوخو 24 روسی بر فراز آسمان سوریه و کشته شدن یک خلبان آن هنگام فرود با چتر توسط تروریست ها و تنش های گسترده بین آنکارا و مسکو، احساسات ضد ترکیه ای را در روسیه بشدت افزایش داده است.
50 درصدشرکت کنندگان در این نظر سنجی همچنین بلاروس را اصلی ترین دوست روسیه خوانده اند و قزاقستان با 39 و چین با 34 درصد در ردیف های دوم و سوم فهرست دوستی قرار گرفته اند.
اروپام 391 ** 1516

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «72 درصد روس ها آمریکا را دشمن اصلی می دانند» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات