امام جمعه کرج: امام (ره) و راه او هویت انقلاب اسلامی است

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی در بیست و هفتمین سالروز رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب اسلامی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج بیان داشت: امام خمینی (ره) تربیت شده ی مکتب اهل بیت (ع) بود و در مدار حرکت آن بزرگواران حرکت می کرد.
وی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) با تقوای مثال زدنی خود حق را از باطل تشخیص و درست عمل می کرد، اظهار داشت: امام (ره ) بر اساس تکلیف الهی بر طاغوت زمان قیام کرد و با امداد الهی و پشتیبانی مردم پیروز شد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه امام خمینی معمار کبیر انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: امام راحل دین، فقه، اسلام و علم را خوب فهمید و بسیار خوب برای برقراری انقلاب اسلامی و هدایت جامعه اقدام کرد و در نهایت راه صحیح را در صحنه ی اجتماع ایران پیاده سازی کرد.
حسینی همدانی با اشاره به اینکه شخصیت، آرمان و اهداف امام خمینی (ره ) باید به نسل کنونی شناسانده شود، گفت: دشمنان داخلی و خارجی سعی در تحریف چهره ی امام دارند و سال هاست در این مسیر اقدام کرده اند.
نماینده ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر اینکه وظیفه ی امروز ما روشنگری و شناساندن راه و اهداف امام به نسل جوان است، اظهار داشت: پیروان امام راحل باید مانند او عمل کنند و همانند او انقلابی، استکبار ستیز و آزاده باشند.
امام جمعه کرج با قرائت بخشی از وصیت نامه امام راحل، ادامه داد: امام (ره ) به تکرار فرمودند که آمریکا شیطان بزرگ و دشمن درجه اول اسلام است و همه ی بدبختی های ما از آمریکاست.
وی افزود: امام راحل از ابتدای نهضت اسلامی با جبهه ی استکبار یعنی آمریکا ، انگلیس و رژیم صهیونیستی مخالف بود و با آن ها مبارزه می کرد که هم اکنون این جبهه گسترده شده و رژیم آل سعود و برخی از کشورهای مرتجع عرب به آن پیوسته اند.
نماینده ولی فقیه در استان البرزبا بیان اینکه انتخاب شایسته ی مقام معظم رهبری را به جانشینی امام خمینی (ره) در ادامه ی اهداف و خط امام (ره ) انجام شد، تاکید کرد: انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان ولایت مطلقه فقیه در جامعه ی اسلامی ایران از برکات الهی است.

**ماه شعبان مقدمه ی ورود به ماه رمضان است
حسینی همدانی در قسمتی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه پیامبر اسلام (ص) ماه شعبان را مقدمه ی ماه رمضان دانسته اند، بیان داشت: همه ی ما باید خود را برای ورود به ماه مبارک رمضان آماده کنیم چرا که شعبان ماه رحمت، مغفرت و زمینه ی ورود به رمضان است که دوری از گناه و نزدیکی به خدا را باید از این ماه مبارک شروع کنیم.
وی با بیان اینکه نباید بگذاریم شیطان در اعمال ما به ویژه در ماه مبارک رمضان ورود کند، اظهار داشت: سفره های رنگین و فراموشی فقرا از خواسته های شیطان است که مومنین باید از آن پرهیز کنند.
وی ماه مبارک رمضان را ماه خوبی ها و حسن خلق معرفی کرد و گفت: مومنین در این ماه می توانند رفتار خوب را تمرین کنند و با اطرافیان و خانواده خود خوش رفتار باشند.
امام جمعه کرج با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) ادامه داد: آن حضرت فرمودند که از کسی در ماه مبارک رمضان خلق خود را خوش کند من عبور این فرد از پل صراط و ورود وی به بهشت را تضمین می کنم.
انس با قرآن برای انسان و شب زنده داری قسمتی دیگر از سخنان امام جمعه کرج بود که نتیجه ی آن برای مومنین نورانیت به همراه می آورد.
وی با اشاره به حکمت 109 نهج البلاغه امیرالمومنین (ع) بیان داشت: خوشا به حال کسانی که در این دنیا زندگی می کنند ولی اعمالشان برای خدا و آخرت است؛ و خوشا به حال مومنینی که قسمتی از شب را برای عبادت و خودسازی صرف می کنند.

**رباخوار کسی است که برای مقابله با خدا و رسول خدا (ص) اسلحه به دست گرفته است
نماینده ولی فقیه در استان البرز در قسمت دیگری از سخنان خود ربا را باعث از بین رفتن مال، قساوت قلب، دشمنی و سوء ظن، افزایش فقر و دوقطبی شدن جامعه خواند و تصریح کرد: رباخوار دین دار نیست بلکه کسی است که در مقابله با خدا و رسول او اسلحه به دست گرفته است.
وی با بیان اینکه ربا یک بلوای اجتماعی و نابودکننده خانواده و جامعه است، بیان داشت: انسان در هیچ صورتی نباید به سمت ربا برود و حرمت ربا فقط مربوط به دین اسلام نیست بلکه همه ی ادیان ربا را در شریعت خود حرام می دانند.

**مخالفت با حرام
امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کنسرت های برگزار شده در شهر کرج اظهار داشت: من با مساله موسیقی بحث و مخالفتی ندارم اما با حرام مخالفم و نباید بستری برای اختلاط دختر و پسر در این مکان ها به وجود آید.
وی تاکید کرد: من در بحث فرهنگ در استان البرز کوتاه نخواهم آمد.
حسینی همدانی در انتها از اداره کل تعزیرات استان به خاطر برخورد با مفاسد قدردانی کرد.
پیش از خطبه های نماز جمعه کرج، ملکی، استاد حوزه و دانشگاه در سخنانی درباره ی مناقب و سجایای امام خمینی (ره) گفت: نام امام راحل بر پیشانی تاریخ ثبت شده و هرگز از تاریخ حذف نخواهد شد.
وی با بیان اینکه همه ی ما باید شاکر انقلاب اسلامی باشیم، افزود: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی(ره ) به پیروزی رسید و به همه ی ما امنیت و عزت دادکه این عزت در زمان رهبریت مقام معظم رهبری نیز ادامه دارد.
6156/ 6155

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام جمعه کرج: امام (ره) و راه او هویت انقلاب اسلامی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات