خطیبان نماز جمعه: امام خمینی( ره) روح خودباوری و خداباوری را احیا کرد

محور خطبه های امامان جمعه در سراسر کشور زنده نگهداشتن خط و مسیر امام راحل، اقدام درست مجلس خبرگان برای انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای بعد از رحلت امام و رهبری حکیمانه، مدبرانه و شجاعانه معظم له در طول این 27 سال بود.
خطیبان نماز جمعه:
**حجت الاسلام حسین دشتی امام جمعه موقت بوشهر گفت: امام خمینی (ره) استکبار ستیز بود و برای مبارزه در این زمینه استثنایی قائل نبود.
وی با بیان اینکه هدف بنیانگذار انقلاب اسلامی از تشکیل حکومت اسلامی نجات امت اسلام و نجات همه مستضعفان عالم بود، افزود: نیاز امروز جامعه نیز زنده نگهداشتن خط و مسیر امام راحل و گام برداشتن در آن مسیر است.
وی افزود: امام خامنه‌ای نیز امروز نعمتی الهی برای ملت ایران است و با تدبیر و شجاعت امروز توانسته کشتی انقلاب را هدایت کند و امیدواریم با عمر طولانی همچنان پرچم انقلاب را به دست بگیرند.
** نماینده ولی فقیه در استان گلستان و امام جمعه گرگان نیز اظهار کرد که تدبیر و رهبری حکیمانه، مدبرانه و شجاعانه حضرت آیت الله خامنه ای قدرت نظام جمهوری اسلامی را به نقطه قابل اتکایی رسانده است.
آیت الله سیدکاظم نورمفیدی در خطبه های نماز جمعه گرگان افزود: بعد از رحلت امام خمینی عده ای منتظر بودند که اوضاع کشور به هم بریزد که انتظار دوری هم نبود اما مجلس خبرگان رهبری با هوشیاری و درایت کامل بلافاصله فرزند خلف معمار کبیر انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای را انتخاب کرد.
** حجت الاسلام و المسلمین احمد عبدالله زاده امام جمعه موقت رشت نیز گفت: پس از ارتحال ملکوتی و جانگداز امام راحل عظیم الشأن، انتخاب آیت الله امام خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب، انتخاب درست مجلس خبرگان بود.
وی با اشاره به دلبستگی های مردم به حضرت امام خمینی (ره) و ناراحتی وصف ناپذیر امت ایران بعد از رحلت امام افزود: مجلس خبرگان با انتخاب امام خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب، دل مردم را تسلا داد.
** نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه اردبیل نیز گفت:امام خمینی(ره) در داخل کشور حاکمیت ملی، عزت و اقتدار و غرور مقدس ملت را احیا کرد و در خارج از کشور نیز موجب بزرگترین بیداری اسلامی و احیاگر اسلام ناب محمدی شد.
آیت الله سید حسن عاملی در خطبه های نماز جمعه اردبیل افزود:رمز موفقیت آن مرد بزرگ الهی اخلاص، توحید، شجاعت، غیرت، روحیه جهادی، بصیرت و مردم گرایی بود و این عوامل باعث خلق انقلاب عظیم اسلامی در ایران شد.
**آیت الله مصطفی علما امام جمعه کرمانشاه نیز به ویژگی های برتر امام خمینی (ره) اشاره کرد و اظهار داشت: بنیانگذار کبیر انقلاب واقعیت اسلام را به درستی درک کرده بود.
وی، امام راحل را انسانی بی نظیر توصیف کرد و گفت: امروز تمامی مردم وظیفه حفاظت از تفکر امام را دارند و باید این تفکر برای جوانان بازگو شود.
** خطیب جمعه بندرعباس نیز در جمع نمازگزاران بیان کرد که امروز در موضع گیری های سیاسی خود نباید از آرمان های امام (ره) عبور کنیم.
حجت الاسلام محمدحسن فروزان نژاد اظهار داشت با توجه به اندیشه و مکتب امام خمینی (ره) هر حرکتی که به اعتماد مردم به نظام و وحدت در جامعه خدشه وارد کند، حرام است.
وی با بیان اینکه یکی از ویژگی بارز امام (ره) مردمی بودن ایشان است، خاطرنشان کرد: امام به مردم و مردم هم به او اعتماد داشتند و امروز هم مسئولان باید به مردم اعتماد و آنها را در تصمیم گیری های خود شریک کنند.
** نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری نیز گفت: درایت و جهان بینی امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب همواره در 37 سال گذشته موجب شکست دشمنان شده است .
آیت الله نور الله طبرسی از رهبر معظم انقلاب به عنوان خلف صالح امام راحل و بزرگ ترین آمر به معروف و ناهی منکر یاد و تاکید کرد: فرمایشات ایشان حکم رساله عملیه را دارد.
** نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام گفت: جهان معاصر امروز امام خمینی (ره) را به عنوان یک شخصیت برجسته سیاسی و تاثیر گذار می شناسد و از ایشان با عظمت یاد می کنند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدنقی لطفی اظهار کرد: شخصیت های سیاسی جهان و اندیشمندان غربی اذعان دارند که امام خمینی (ره) با اندیشه های تابناک خود توانستند قدرت های جهانی را در عرصه های مختلف به چالش بکشند.
**نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک هم گفت: امام خمینی( ره) با اندیشه های خود روح خودباوری و خداباوری را در میان ملت ایران و جامعه بشریت احیا کرد.
آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی افزود: امام خمینی(ره) با تکیه بر خودباوری دینی در برابر استکبار و ایادی ظلم و زور ایستادگی کرد و این سرمایه ای مهم است.
وی ادامه داد: احیای روح خودباوری و اتکا به داشته های خود برای انجام فعالیت های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و صنعتی بزرگترین سرمایه و نعمت یک ملت و کشور است که این مهم به برکت انقلاب و امام راحل در کشور ایران گسترش یافت.
- امام جمعه اهواز نیز با گرامیداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) و قیام خونین 15 خرداد گفت:بالاترین یادگار امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی است که به عنوان امانت گرانبهایی از ایشان به یادگار مانده است.
آیت الله سیدمحمدعلی موسوی جزایری در خطبه های این هفته نماز جمعه اهواز در مصلای مهدیه امام خمینی (ره) این شهر از انقلاب اسلامی به عنوان امانتی بزرگی یاد کرد و افزود:عمل کردن به احکام الهی و زنده نگهداشتن آنها خدمت به انقلاب است.
وی افزود: بعد از گذشت سالها، جمعیت زیادی با برگزاری برنامه های مختلف در شهرستان ها و مناطق مختلف کشور، یاد امام خمینی (ره) را گرامی می دارند.
آیت الله جزایری ادامه داد:سخن گفتن از علم، فقاهت، عدالت، شجاعت، صراحت، انقلابی بودن، بینش،بصیرت سیاسی و اخلاص و عرفان امام راحل دریا و اقیانوس است.
نماینده ولی فقیه در خوزستان تصریح کرد:رهبر معظم انقلاب نیز در این روز بزرگ از ترسیم خطوط انقلاب سخن می گوید چون عزیزترین چیز در نزد امام راحل، انقلاب اسلامی بود.
- نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: دشمنان و فتنه گران درصدد ایجاد شبهه در بخش متشابهات نظرات امام(ره) هستند تا آن را مطابق میل خود تبیین کنند.
آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد در نماز جمعه این هفته اصفهان در مسجد امام (ره) اصفهان با تاکید براینکه اصول امام (ره) اصول انقلاب است، افزود: امام یا هر مرد الهی دیگر مانند قرآن دارای دو وجه محکمات و متشابهات هستند و هدف دشمنان ایجاد شبهه در بخش متشابهات است اما ما نباید چنین اجازه ای بدهیم.
وی یادآور شد: برگزاری مراسم ارتحال امام تنها برای سالروز درگذشت یک بزرگمرد نیست بلکه برای زنده نگه داشتن مبانی اسلامی و اصول امام خمینی(ره) و آموزش این اصول به جوانان است.
آیت الله طباطبایی نژاد افزود: رهبر معظم انقلاب نیز امسال به نحوی به این اصول اشاره کردند.
وی با بیان اینکه برای تداوم انقلاب اسلامی نیاز است محکمات و اصول امام حفظ و زنده نگه داشته شود، افزود: یکی از اصول امام خمینی(ره) اثبات اسلام ناب محمدی و نهی اسلام آمریکایی(جدایی دین از سیاست) است.
وی تصریح کرد: اعتماد به خداوند از اصول اعتقادی امام راحل است و تمام بیانات ایشان حتی در موضوع سیاست نیز عین قرآن بود.
امام جمعه اصفهان گفت: اعتماد به نیروی مردم و سپردن امور به مردم، طرفداری جدی از مستضعفان جهان و فقرا، مخالفت با نابرابری اقتصادی و افراطی گری و تجمل گرایی و مخالفت با تسلط کفار از دیگر اصول اجتماعی و اعتقادی و سیاسی بنیانگذار انقلاب اسلامی است.
- حجت الاسلام والمسلمین علیرضا اعرافی امام جمعه موقت قم در خطبه های نماز جمعه این هفته قم در مصلای قدس با بیان اینکه امام راحل(ره) با تکیه بر خداوند متعال و خروش ملت ایران، انقلابی عظیم در جهان بشریت بپا کرد، افزود: یوم الله 15 خرداد یک نقطه عطف در تاریخ ایران اسلامی و الگویی نوین برای انقلاب های جهان بود که منطق مبارزه را از مکاتب دروغین به سمت مکتب اسلام هدایت کرد.
رئیس جامعه المصطفی العالمیه افزود: 15 خرداد فقط یک حادثه سیاسی نبود و جهان را وارد یک عرصه نو و جدید کرد و ملت ایران در این روز بزرگ، بدون چشم داشت به هیچ ابرقدرتی جز اسلام حرکتی عظیم را آغاز کرد و جبهه ای مستحکم در برابر مستکبران غربی بنا کرده و به سمت آرمان های بزرگتر به حرکت افتاد.
وی با بیان اینکه پس از امام راحل(ره)، رهبر معظم انقلاب مسیر بالنده و ارزشمند انقلاب اسلامی را به خوبی هدایت می کنند، اظهار داشت: امروز در صفوف نماز جمعه با شهدا و امام شهدا و رهبر انقلاب میثاق می بندیم که برای دفاع از ارزش ها و آرمان های انقلاب همراه با رهبر خود ایستاده و هرگز از این آرمان ها در هیچ عرصه ای کوتاه نخواهیم آمد.
اعرافی با بیان اینکه ملت ایران همواره هوشیار هستند تا از عنصر انقلابی بودن خود صیانت کنند، گفت: ما باید در برابر دشمنان اسلام و انقلاب و برای حفظ و حراست از تمدن اسلامی و انقلابی خود بر بصیرت و انقلابی بودن تکیه کنیم و در برابر تحریف آرمان ها و اندیشه های امام راحل(ره) حساس باشیم.
- نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با تاکید براینکه امام خمینی (ره) وارث اهل بیت (ع) است، گفت: امام (ره) و راه او هویت انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام والمسلمین سید محمد مهدی حسینی همدانی در بیست و هفتمین سالروز رحلت جانگداز رهبر کبیر انقلاب اسلامی در خطبه های این هفته نماز جمعه کرج بیان داشت: امام خمینی (ره) تربیت شده ی مکتب اهل بیت (ع) بود و در مدار حرکت آن بزرگواران حرکت می کرد.
وی با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) با تقوای مثال زدنی خود حق را از باطل تشخیص و درست عمل می کرد، اظهار داشت: امام (ره ) بر اساس تکلیف الهی بر طاغوت زمان قیام کرد و با امداد الهی و پشتیبانی مردم پیروز شد.
نماینده ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه امام خمینی معمار کبیر انقلاب اسلامی بود، تصریح کرد: امام راحل دین، فقه، اسلام و علم را خوب فهمید و بسیار خوب برای برقراری انقلاب اسلامی و هدایت جامعه اقدام کرد و در نهایت راه صحیح را در صحنه ی اجتماع ایران پیاده سازی کرد.
حسینی همدانی با اشاره به اینکه شخصیت، آرمان و اهداف امام خمینی (ره ) باید به نسل کنونی شناسانده شود، گفت: دشمنان داخلی و خارجی سعی در تحریف چهره ی امام دارند و سال هاست در این مسیر اقدام کرده اند.
- نماینده ولی فقیه در اذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران پاسخی به کسانی بود که دین را افیون توده ها می دانستند، گفت: امام خمینی (ره) با این انقلاب که با همراهی مردم به ثمر نشست ، پویایی اسلام را ثابت کرد.
آیت الله محسن مجتهد شبستری در خطبه های نماز جمعه این هفته تبریز با اشاره به اینکه در 15 خرداد سال 42 بیش از 10 هزار نفر از مردم قم , تهران و ورامین به دلیل اعتراض به دستگیری امام خمینی (ره) به دنبال سخنرانی افشاگرانه علیه رژیم پهلوی به شهادت رسیدند ، یاد شهدای این قیام را گرامی داشت.
وی با اشاره به اینکه پس از رحلت امام خمینی (ره) انتصاب خلف و جانشین صالح ایشان در عصر 14 خرداد مرهمی بر جراحت قلوب ارادتمندان امام و پیروان اسلام بود ، اظهارکرد: انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای به عنوان رهبر انقلاب انتخاب احسنی بود که با هدایت ملائکه الله همراه بود .
امام جمعه تبریز با بیان اینکه رهبری در صلابت و شجاعت و استکبارستیزی جانشین اصلح امام خمینی است ، خاطرنشان کرد: با انتحاب ایشان خواب دشمنان که انتظار از بین رفتن انقلاب را داشتند، تعبیر نشد .
وی با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در صحیفه خود از آیت الله خامنه ای به عنوان سربازی فداکار در جبهه و جنگ ، خطیبی توانا و راهنمایی دلسوز در صحنه انقلاب و عالم به دین و سیاست یادکرده است، افزود: رهبر کبیر انقلاب آورده است: ' شما اگر گمان کنید در تمام دنیا یکی را مثل آقای خامنه ای می توانید پیدا کنید نمی توانید، من ایشان را سال های طولانی می شناسم در تمامی صحنه ها حاضر بوده و نعمتی است که خدای تعالی به ملت ایران داده است .'
1042/1596

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-سایر می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خطیبان نماز جمعه: امام خمینی( ره) روح خودباوری و خداباوری را احیا کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات