تمام زوایای انقلاب اسلامی در شخصیت امام (ره) خلاصه می شود

به گزارش ایرنا حجت السلام قنبر علی احمدی، در خطبه های نماز جمعه این هفته مرودشت، یکی از صفات انسان های مومن و باتقوا را صبر و استقامت دانست و اظهار داشت: یکی از بزرگترین شخصیت ها و الگوی صبر و استقامت در برابر مشکلات و زندگی امام راحل بود.
وی بیان کرد: امام (ره) مبارزه اصلی خود را از سال 1341آغاز کرد و انگیزه ایشان از این مبارزه، استقرار حکومت و حاکمیت اسلامی به معنای واقعی کلمه و استقلال در عرصه های سیاسی، اقتصادی و فرهنگی بود.
امام جمعه مرودشت، تکیه بر رای مردم و حضور آنان در صحنه، حمایت و طرفداری جدی از محرومان و مستضعفان و آشتی ناپذیری با مستکبران عالم به ویژه آمریکا را به همراه نفی سازش با شیطان بزرگ و استکبار جهانی را از ویژگی های بارز انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام (ره) دانست.
احمدی، با اشاره به نفوذ دشمن برای از بین بردن و لطمه زدن به انقلاب اسلامی ایران گفت: باید مراقب جهت گیری های انقلاب بود و مسئولان ما باید بسیار هوشیار باشند و از هر آنچه که باعث جهت گیری و انحراف از مسیر اصلی انقلاب، امام (ره) و صدمه زدن به آرمان ها و اهداف انقلاب و مردم می شود، بپرهیزند.
امام جمعه مرودشت ادامه داد: بعد از رحلت امام (ره) رهبر معظم انقلاب ادامه دهنده راه امام خمینی (ره) و مسیر انقلاب
شدند و اندیشه های ایشان نیز به عنوان چراغ راه باید به عنوان محور و فصل الخطاب برنامه های همه مسئولان باشد.
امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی پس از سال ها مجاهدت در راه اسلام و رهبری انقلاب اسلامی اواخر شب سیزدهم خرداد سال 1368 در سن 86 سالگی در تهران به ملکوت اعلی پیوست.
شهرستان مرودشت در فاصله 45 کیلومتری شمال شیراز واقع شده است.
6118

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تمام زوایای انقلاب اسلامی در شخصیت امام (ره) خلاصه می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات