امام خمینی(ره) شخصیتی فرازمانی و فرامکانی بود

به گزارش ایرنا از سپاه نیوز، سردار سرتیپ پاسدار سید مسعود جزایری، معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح افزود: خرداد هر سال فرصت بسیار مغتنم و حائز اهمیتی برای بازخوانی و بازشناسی رخدادها و پدیده های مهم و تاثیرگذار انقلاب اسلامی است.
وی گفت: رخدادهایی مهمی در این ماه اتفاق افتاده است که هر یک تاثیرات بزرگ و راهبردی در روند حرکت انقلاب اسلامی و ملت ایران داشته‌اند.
وی افزود: بی تردید رحلت حضرت امام (ره) و انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان ولی فقیه و رهبر انقلاب از رخدادهایی است که با تأثیرات و پیامدهای ویژه خود همچنان کانون توجه افکار عمومی و اندیشمندان و تحلیلگران داخلی و خارجی قرار دارد.
سردار جزایری گفت: خرداد فرصتی برای شخصیت شناسی مجدد امام راحل (ره) و اندیشه های تابناک و تاریخ ساز آن حضرت به ویژه تأثیرات شگرف وی در تغییر مسیر تاریخ ملت ایران است.
وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی ایران که با قیام 15 خرداد 42 و اوج گیری نهضت اسلامی در ریل فروپاشاندن رژیم وابسته پهلوی قرار گرفت، یکی از مهمترین عوامل پیروزی خود را «رهبری» حضرت امام خمینی (ره) و نقش «ولایت فقیه» می‌داند.
وی در تبیین نقش ولایت فقیه در هدایت جامعه و مردم در مسیر انقلاب اسلامی و آرمان های آن افزود: امام راحل نظریه ولایت فقیه را در اوج حاکمیت دولت سکولار و وابسته پهلوی و تلاش نظام سلطه و صهیونیسم در دین زدایی از جوامع اسلامی، از جمله در جامعه دینی ایران، از مظلومیت و مهجوریت بیرون آورد و به عنوان یک الگوی کارآمد و غنی و نجات بخش برای مدیریت مطلوب و سعادت آفرین جامعه مطرح کرد.
سردار جزایری ادامه داد: امام خمینی (ره) دکترین ولایت فقیه و مدل مردم سالاری دینی را در اوج استیلای فرهنگ اومانیسم غربی و مکتب سوسیالیسم شرقی مطرح و موجبات انفعال قدرت های سلطه را فراهم آورد.
وی خاطرنشان کرد: ایمان، شجاعت و آینده نگری امام موجب شد تا اندیشه های جهانی اسلام عزیز از جمله «دکترین ولایت فقیه» به سرعت افکار عمومی جوامع و زمامداران بلوک سلطه و استکبار را تحت تاثیر قرار دهد.
معاون ستاد کل نیروهای مسلح تصریح کرد: با گذشت 37 سال از پیروزی انقلاب و استقرار نظام جمهوری اسلامی ایران با قاطعیت و صراحت می‌توان گفت آنچه عبور موفق و افتخارآمیز انقلاب و ملت ایران از زنجیره توطئه ها، دسیسه ها و فتنه آفرینی های جبهه متحد دشمنان و تداوم حرکت توفنده و پیش رونده آن در جامعه جهانی را رقم زده است، سکانداری انقلاب و نظام توسط ولی فقیه به عنوان محور جامعه دینی ایران بوده است.
رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور مراجعه به آراء و اندیشه های امام (ره) را نیاز همیشگی کشور و جامعه اسلامی اعلام کرد.
وی تصریح کرد: آموزه های دینی ما تکلیف می کند، همان گونه که قرآن و عترت در تمام ابعاد و زوایای زندگی بایستی سرلوحه عمل قرار گیرد. اندیشه های امام خمینی (ره) که برخاسته از متن قرآن و تعالیم پیامبر (ص) و اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است با تمام گونه ها، تفاوت ها و تنوعش نیز بایستی در عمل رهروان آن عزیز جاری شود که از مهمترین آنها وحدت جامعه اسلامی، اطاعت از ولایت فقیه و رهبری، استکبار ستیزی، دشمن شناسی و دشمن ستیزی است.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح اضافه کرد: امام خمینی(ره) و امام خامنه‌ای یک حقیقت واحد و از اندیشمندان بزرگ و تاریخ ساز دوران معاصر هستند که با برنامه ریزی دقیق و رهبری هوشمندانه خود، راهبردها و تاکتیک های حرکت انقلاب را در مقاطع مختلف طراحی کردند.
وی گفت: امام (ره) با اعتماد به نفس فوق‌العاده و اراده پولادین خود به پشتوانه حمایت الهی و ملت ایران توانست به سرعت رژیم شاه را سرنگون کند و نظام جمهوری اسلامی ایـران را بینان گذارد.
وی افزود: در ادامه نیز رهبری معظم حاضر هم با برخورداری از ویژگی های امام راحل (ره)؛ سکانداری انقلاب و راه امام را در دورانی پرچالش و پرفتنه عهده دار شدند و هوشمندانه توانسته‌اند نظام و میهن اسلامی را تا به امروز پیروزمندانه به پیش ببرند.
سردار جزایری ابعاد وجودی امام راحل (ره) را کم نظیر توصیف و با اشاره به اهمیت بُعد آینده نگری ایشان تأکید کرد: امام (ره) شخصیتی فرا زمانی و فرا مکانی و احیـاگر اسلام ناب و انقلابی در عصر جاهلیـت مدرن است.
وی گفت: افق های دید حضرت امام(ره) آن قدر وسیع بود که نگاه آن زمان وی به حوادث و وقایع فراروی امّت اسلامی با گذشت حدود سه دهه از رحلت وجود شریفشان امروز رنگ واقعیت به خود گرفته است.
سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با تاکید برنقش مقام معظم رهبری در استمرار انقلاب اسلامی تصریح کرد: نقشه راه و مسیری که مقام معظم رهبری برای آینده نظام، مهندسی و ترسیم کرده‌اند، برخلاف نقشه راه آمریکا و نظام سلطه، موفق، پیش رونده و توقف ناپذیر است.
وی گفت: رهبری عزیز این نقشه را برای مدیریت امیدوار کننده ایران و فراتر از آن مبتنی بر واقعیات و پیش بینی الزامات تحقق، طراحی کرده‌اند و مدیریت با ثبات و مدبرانه ایشان در 37 سال اخیر به ویژه در مقاطع پرآشوب و پرچالش، عملیاتی شدن این نقشه را باورپذیرتر کرده است.
سردار جزایری مراسم سالگرد ارتحال امام (ره) را فرصتی برای بازخوانی تاریخ انقلاب اسلامی و به ویژه تبیین چرایی و نقش قیام 15 خرداد در نهضت امام (ره) و آینده ایران اسلامی دانست.
وی افزود: امروز همان گونه که امام خامنه‌ای عزیز تاکید داشته‌اند زمانه «تبیین و روشنگری» است و بی تردید بخشی از فرصتها و ظرفیتها در این عرصه بایستی معطوف به تبیین و بازشناسی تاریخ انقلاب از جمله نهضت 15 خرداد و حوادث و روندهای پیش و پس آن شود تا نسل های امروز بیش از پیش قدر نعمت نظام اسلامی و میراث گران قدر شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس و در ادامه حماسه آفرینان مدافع حرم در سرزمین های مقاومت اسلامی را بدانند.
وی تصریح کرد: شکی نیست که جهاد کبیر و نه گفتن به دشمن و برافراشته نگه‌داشتن پرچم تسلیم ناپذیری برابر نظام سلطه و استکبار، امروز در آشناسازی و آماده سازی نسل جوان و آینده سازان کشور برای حضور در عرصه های نیاز امروز و فردای انقلاب و نظام نهفته است.
سردار جزایری گفت: اگر این موضوع با جدیت و همت جهادی مورد اهتمام مخاطبین رهبری معظم و شخصیتهای مرجع جامعه قرار گیرد، جبهه دشمن همچنان با اندوه و ماتم، نظاره گر اقتدار و پیشرفت ملت ایران خواهد بود.
اجتمام(1)**3063**1584

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام خمینی(ره) شخصیتی فرازمانی و فرامکانی بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات