پاکستان با افزوده شدن بر تعداد اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل مخالفت کرد

به گزارش رادیو دولتی پاکستان، خانم 'ملیحه لودی' روز جمعه در یکی از نشست های سازمان ملل گفت که تا کنون هیچ پاسخ منطقی برای این سوال که افزایش تعداد اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل چگونه می تواند باعث تقویت اثرگذاری آن شود، ارائه نشده است.
وی با تاکید بر اینکه پاکستان به جای اضافه شدن به ترکیب اعضای دائم شورای امنیت، خواستار انجام اصلاحات جامع در این شورا است، گفت که افزوده شدن کشورهای دیگر به فهرست اعضای دائم شورای امنیت در واقع نتیجه عکس خواهد داشت.
ملیحه لودی اظهار داشت که کشورهای جهان خواستار مسئولیت پذیری بیشتر شورای امنیت سازمان ملل و شفافیت بیشتر در سیاست های این شورای بین المللی هستند.
از آنجا که هند به شدت به دنبال راهیابی به جمع اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل است، پاکستان مخالف این موضوع است و معتقد است که اگر هند عضویت دائم شورای امنیت را کسب کند، موجب دردسرهای زیادی برای پاکستان خواهد شد.
آساق**272**1723

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «پاکستان با افزوده شدن بر تعداد اعضای دائم شورای امنیت سازمان ملل مخالفت کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات