فرنیان: باید به پنج شاخصه مورد نظر رهبری درباره انقلابی‌گری تحقق ببخشیم


رئیس شاخه جوانان حزب اسلامی کار گفت: امسال که «سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل» است می‌تواند زمان خوبی برای تحقق پنج شاخصه انقلابی‌گری باشد.
مهدی فرنیان در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به بیانات رهبری در مراسم بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام (ره) و تاکیدات ایشان بر شاخصه‌های انقلابی‌گری اظهار کرد: با توجه به این‌که ایران در مسیر توسعه قدم برمی‌دارد، به همگرایی میان نخبگان حاکم و مردم و هم‌چنین شکل گیری اجماع میان آن‌ها نیازمند است. در این میان دو موضوع کلی مطرح می‌شود؛ اولی مربوط به کاهش نرخ فساد سیاسی، اجتماعی و اقتصادی حاکم بر جامعه است که به پنجمین شاخصه مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری یعنی داشتن تقوا مربوط می‌شود. ما نیاز داریم که فساد سیاسی به حداقل برسد و سیستم اداری کشور از این حیث مبرا شود تا مسیر توسعه و پیشرفت را سریع‌تر طی کنیم.
وی تصریح کرد: موضوع دوم به شناخت مبانی توسعه باز می‌گردد؛ برای دستیابی به این مهم باید شاهد اجماع میان حاکمیت و ملت باشیم. اقتصاد مقاومتی هم در همین راستا مطرح شده است. امسال که سال اقتصاد مقاومتی و اقدام و عمل است می‌تواند زمان خوبی برای تحقق این پنج شاخصه باشد.
وی هم‌چنین گفت: اقتصاد مقاومتی نگاه توسعه‌گرایانه به اقتصاد اسلامی دارد و به پیشرفت کشور بسیار کمک خواهد کرد. با توجه به مبانی و توضیحاتی که از سوی رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی مطرح شد، متوجه می‌شویم که ایشان نگاهی توسعه‌گرایانه به اقتصاد اسلامی دارند از این طریق است که ما به توسعه پایدار دست خواهیم یافت.
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر ضرورت توجه مجلس و دولت و پنج شاخصه مطرح شده و عمل آن‌ها در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» خاطرنشان کرد: با توجه به شروع کار مجلس دهم و با توجه به این‌که از پیش از تشکیل این مجلس منتخبان مردم و رئیس مجلس توجه ویژه‌ای به اقتصاد مقاومتی داشتند می‌توانیم امیدوار باشیم که در سال اقتصاد مقاومتی با تکیه بر این پنج شاخصه اتفاق‌های خوبی در زمینه اقتصادی و رشد این شاخصه‌ها در کشور بیفتد؛ چراکه در جلسات متعددی که منتخبان و اعضای فراکسیون‌ها حضور داشته‌اند بر مبانی این موضوعات تاکید کرده و طرح‌های خود را آماده کردند.انتهای پیام

[ منبع این خبر سایت ایسنا-سیاسی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «فرنیان: باید به پنج شاخصه مورد نظر رهبری درباره انقلابی‌گری تحقق ببخشیم» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات