تأثیرگذاری امام خمینی (ره) بر تمام کشورهای اسلامی/ ارادت ویژه مردم ترکیه به امام راحل

رمضان بورسا خبرنگار شبکه خبری قدس تی‌وی ترکیه از تاثیر‌گذاری امام خمینی(ره) در میان مردم این کشور خبر داد و تاکید کرد انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی(ره)، تمام کشورهای اسلامی را به طور عمیق تحت تاثیر قرار داد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، «رمضان بورسا» خبرنگار شبکه خبری قدس تی‌وی ترکیه با اشاره به حمایت مردم ترکیه از مبارزات مردم ایران به رهبری امام خمینی(ره) و تاثیرگذاری عمیق آن امام راحل بر مردم کشورهای اسلامی از جمله ترکیه گفت: حامیان امام خمینی(ره) در ترکیه را می‌توان به دو گروه تقسیم کرد؛ گروه اول کسانی هستند که پیش از انقلاب اسلامی ایران، از نزدیک مسائل منطقه را پیگیری می‌کردند. این افراد حضرت امام خمینی(ره) را از زمان تبعیدشان به خارج ایران به ویژه تبعیدشان به ترکیه می‌شناسند. گروه دوم نیز افرادی هستند که انقلاب اسلامی و امام(ره)  را از سال 1979 میلادی(1357هجری)و پس از پیروزی انقلاب شناختند.

بورسا که با بخش زبان ترکی خبرگزاری بین‌المللی تسنیم گفت‌وگو می‌کرد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی نه تنها ترکیه بلکه تمام کشورهای اسلامی را به طور عمیق تحت تاثیر قرار داد.

وی افزود: در آن دوران مسلمانان ترکیه جنب و جوش زیادی داشتند و پیروزی انقلاب در ایران به آنها نشان داد که امکان تحقق و پیروزی انقلابی اسلامی وجود دارد. در آن دوره صدها و هزاران نفر از مردم ترکیه برای دیدار و زیارت امام خمینی(ره) به صورت زمینی به ایران آمدند.

بورسا تصریح کرد: امام خمینی(ره) از نظر حیات شخصی، وجهه علمی و هم از نظر حیات انقلابی‌، تاثیر زیادی بر انقلابیون مسلمان ترکیه گذاشتند، از سوی دیگر، انقلابیون ترکیه تا جایی که توانستند، از انقلاب اسلامی حمایت سیاسی کردند که آن حمایت‌ها همچنان ادامه دارد.

این فعال رسانه‌ای سنی‌مذهب ترکیه‌ای گفت: فعالیت‌های علمی امام خمینی(ره) به ویژه تلاش‌هایشان در زمینه وحدت و تقریب مذاهب اسلامی پس از انقلاب اسلامی از جمله همکاری علمای قم و الازهر مصر، اعلام هفته وحدت مسلمین و نیز تاسیس مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی فعالیت‌هایی بوده که با استقبال گسترده مسلمانان به ویژه علمای اسلامی روبرو شده است. علاوه بر آن باید تاکید کرد که انقلاب اسلامی تاثیر زیادی در جذب مسلمانان و علاقه‌ آنها به امام خمینی(ره) داشته است.

وی افزود: شخصا افراد زیادی را می‌شناسم که امام خمینی(ره) را بسیار دوست دارند، در حالی که سنی‌مذهب هستند که این مسئله یک پیروزی بزرگ و ارزشمند در فتح قلوب مسلمانان است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تأثیرگذاری امام خمینی (ره) بر تمام کشورهای اسلامی/ ارادت ویژه مردم ترکیه به امام راحل» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات