تاکید بیانیه پایانی نشست پاریس بر پایان شهرک سازی های رژیم صهیونیستی

تاکید بیانیه پایانی نشست پاریس بر پایان شهرک سازی های رژیم صهیونیستی بین الملل > خاورمیانه - ایرنا نوشت: بیانیه ی پایانی نشست پاریس دقایقی پیش منتشر شد و در این بیانیه از شهرک سازی های رژیم صهیونیستی به عنوان یکی از عوامل به برقراری صلح در منطقه یاد و بر لزوم پایان دادن به آن تاکید شد.

به گزارش شبکه ی تلویزیونی TV5 فرانسه، بیانیه پایانی نشست پاریس تاکید شده است که شهرک سازی و افزایش درگیری ها و خشونت ها، دو عاملی هستند که راهکار تشکیل دو کشور مستقل را برای برقراری صلح در خاورمیانه به خطر می اندازند.
در این بیانیه از طرف های درگیری خواسته شده تا به درگیری ها و خشونت ها پایان دهند. همچنین در بیانیه پایانی این نشست از اسرائیل خواسته شده تا به شهرک سازی های خود در سرزمین های اشغالی پایان دهد چرا که عاملی برای برقراری صلح در خاورمیانه به شمار می رود.
در بیانیه پایانی نشست پاریس، شرکت کنندگان از فرانسه برای برگزاری این نشست تشکر و و همچنین از اقدام دولت فرانسه برای برگزاری نشستی بین المللی در این زمینه تا پایان سال جاری قدردانی کردند.
در این نشست 'ژان مارک آیرو' وزیر خارجه ی فرانسه بر لزوم یافتن راه حلی فوری برای تشکیل دو کشور مستقل تاکید کرد. وی هشدار داد تا زمان از دست نرفته است باید راه حلی جدی و فوری در این زمینه یافت.
شرکت کنندگان در نشست بین المللی پاریس همچنین درباره ادامه ی شهرک سازی های رژیم صهیونیستی در سرزمین های اشغالی و افزایش خشونت ها هشدار دادند.
به گزارش ایرنا؛ فرانسه با هدف قرار دادن حمایت از روند مذاکرات سازش بین رژیم صهیونیستی و فلسطین در دستور کار بین المللی و یافتن زمینه مشترک برای بازگشت این دو به میز مذاکره، وزیران خارجه قدرت های بزرگ را امروز جمعه گرد هم آورد.
با توجه به شکست میانجیگری آمریکا در برقراری صلح بین رژیم صهیونیستی و فلسطین و تمرکز واشنگتن بر انتخابات ریاست جمهوری نوامبر در آمریکا، فرانسه به منظور برگزاری نشستی که هدف آن شکستن بن بست موجود بر سر راه صلح اسرائیل و فلسطین و ایجاد حرکت دیپلماتیک جدیدی در این روند است، نهایت تلاش خود را برای گردآوردن نقش آفرینان عمده در روند صلح خاورمیانه به کار بسته است.
این نشست، اولین نشست بین المللی درباره سازش رژیم صهیونیستی و فلسطین پس از نشست 2007 آناپولیس در آمریکاست که در برطرف کردن اختلافات اصلی بین دو طرف شکست خورده بود.
تلاش های قبلی برای ترغیب رژیم صهیونیستی و فلسطین به توافق بر سر صلح به جایی نرسید.
فلسطینی ها می گویند توسعه شهرک های صهیونیستی در اراضی فلسطین اشغالی مانع از تحقق چشم انداز در رابطه با ایجاد کشور فلسطینی به پایتختی بیت المقدس شرقی است.

4949

کلید واژه ها: فرانسه - رژیم صهیونیستی -

[ منبع این خبر سایت خبرآنلاین-بین الملل می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تاکید بیانیه پایانی نشست پاریس بر پایان شهرک سازی های رژیم صهیونیستی» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات