استاندار: توسعه پایدار همدان از کشاورزی و صنایع تبدیلی شروع می شود

به گزارش روز جمعه اداره کل روابط عمومی استانداری همدان، محمد ناصر نیکبخت در دیدار با علیمراد اکبری معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی با قدردانی از زحمات وزیر جهاد کشاورزی و همکاران وی، افزود: با وجود ظاهر استان، همدان استانی کم باران و خشک است.
وی اضافه کرد: در سالهای اخیر با انسداد چاههای غیر مجاز، 140 میلیون متر مکعب آب صرفه جویی شد و تجهیز شدن سالانه 12 هزار هکتار از مزارع همدان به آبیاری نوین نیز در برنامه استان است.
استاندار همدان اظهار کرد: اجازه افزایش سطح زیر کشت را نداریم ولی باید راندمان بخش کشاورزی را بالا برده و صنایع تبدیلی را تقویت کنیم.
نیکبخت بیان کرد: اقتصاد مقاومتی فرصتی برای رفع موانع تولید با استفاده از تسهیلات جدید فراهم آورده و شرایط خوبی برای تولید هم اینک فراهم شده است.
وی درباره اهمیت بخش تولید افزود: برای رفع موانع تولید و تسهیل امور تولیدی هفته ای چهار جلسه در استان برگزار می شود.
وی گفت: استان چشم به راه کمک ها و حمایت های وزارت جهاد کشاورزی است.
معاون آب و خاک وزیر جهاد کشاورزی نیز در این دیدار گفت: سیاست هایی که در استان در صنایع و مصرف آب پیگیری می شود توسعه استان را به دنبال دارد.
علیمراد اکبری افزود: سیاست های این استان از مصادیق اقتصاد مقاومتی است و باید این سیاستها بخصوص در بخش آب ادامه یافته و متوقف نشود.
وی خاطرنشان کرد: تولید کشاورزی باید برای کشاورز اقتصادی شود، تا رها نشود و صادرات می تواند به این موضوع کمک کند.
7526/6993

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «استاندار: توسعه پایدار همدان از کشاورزی و صنایع تبدیلی شروع می شود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات