انقلاب اسلامی ایران نمونه تحقق آرمان های دینی است

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسین طاهری، در نمازجمعه شهر رامیان، اظهار کرد: امام (ره) علاوه براهتمام به حاکمیت آرمان‌ها و ارزش‌های دینی و مذهبی، از هیچ کوششی برای تحقق جنبه های آزادی خواهانه و استقلال طلبانه نهضت فروگذاری نکردند.

وی افزود: امام خمینی در ۱۵ خرداد ۴۲ انقلابی دینی را پایه گذاری کردند که در سال ۵۷ به بار نشست و بدین ترتیب انقلاب به عنوان وسیله ای برای به بار نشستن جمهوری اسلامی زیر نظر ایشان قرار گرفت. 

طاهری در ادامه با اشاره به حکمتهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه افزود: امام خمینی (ره) ۱۵ خرداد را برای همیشه عزای عمومی و تعطیل اعلام کرد و در ۱۴ خرداد ماه رحلت کردند و باز هم برای همیشه ملت را داغدار غم خود کرد.   

وی خاطرنشا‌ن کرد: ایشان باهدف مقابله با سلطه ابرقدرت‌های شرق وغرب، ملل اسلامی را به ارزشهای اسلامی فرا خواندند.    

امام جمعه رامیان بیان کرد: امام امت با قائل شدن رابطه ای مستقیم میان انقلاب و ایدئولوژی، انقلاب راشرطی لازم و ضروری برای تحقق آرمان‌های الهی و وسیله ای برای نیل به مقاصد مکتبی، ایصال جامعه بشری و تعالی انسانی تلقی کردند و به پیاده کردن نظریه خود اهتمام کردند.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انقلاب اسلامی ایران نمونه تحقق آرمان های دینی است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات