امام خمینی با دخالت های انگلیس و آمریکا در امورکشور مقابله می کرد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد علی نظری عصر جمعه در بیست و هفتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در شهرستان اهر، بیان داشت: شکستن حکومت ۲۵۰۰ ساله پهلوی نشان گر قدرت الهی بود و امام خمینی(ره) با زمینه سازی و پشتیبانی مردم توانستند حکومت پهلوی را سرنگون و نظام اسلامی را پایه گذاری کنند.

نظری گفت: در حالی که در زمان پهلوی انگلیسی ها و آمریکایی ها برای اداره کشور تصمیم می گرفتند، غیرت و عظمت امام خمینی(ره) کار را به جایی رسانده بود که ایشان در آن دوران بر علیه آمریکا و استکبار سخنرانی می کردند. این در حالی بود که استکبار به سرکردگی انگلیسی ها و آمریکایی ها برای شاه ایران خط مشی تعیین کرده بودند ولی امام بر علیه آنها حرف می زدند.

وی اضافه کرد: در چنین جوی ملت ایران با دستور امام خمینی(ره) برای آزادی خواهی همدل و هم صدا شدند. تنها سلاح جوانان ما در آن زمان سلاح ایمان بود. اگر امام راحل زنگ آزادی خواهی را به صدا در نمی آورد شاید حکومت ننگین پهلوی تا امروز ادامه داشت.

رئیس دادگستری شهرستان اهر با تاکید بر اینکه سرمنشا مشکلات اغلب کشورهای جهان از انگلیسی ها و آمریکایی ها است، گفت: هدف انقلاب اسلامی ساری و جاری ساختن احکام الهی و اسلامی بود. حکومت پهلوی در آن دوران مجبور به اطلاعت از سیاست های آمرکایی ها بود ولی امام راحل در مقابل آنها می ایستاد.

حجت الاسلام نظری تصریح کرد: با توجه به اینکه از رحلت جانسوز حضرت امام خمینی(ره) ۲۷ سال سپری می شود ولی مردم با عشق و علاقه ای که به آن حضرت دارند در مراسم هایی که برای ایشان در تمامی شهرستان های کشور برگزار می شود حاضر می شوند.

وی بر لزوم ادامه راه حضرت امام خمینی(ره) و آرمان های انقلاب اسلامی و شهدا تاکید کرد، اظهار داشت: دشمن برای تغییر خط و خطوط مکتب امام خمینی(ره) برنامه ریزی گسترده ای کرده ولی نمی داند که ملت ایران با حفظ مکتب امام راحل تمامی برنامه ریزی های آنها بر هم خواهد زد.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «امام خمینی با دخالت های انگلیس و آمریکا در امورکشور مقابله می کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات