رژیم آل سعود صلاحیت اداره خانه خدا را ندارد/‌کالاهای تولید داخل از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند/بدحجابی‌ها در شأن لاهیجان نیست

مراسم حج امام جمعه شهرستان‌های گیلان تأکید کردند: آل سعود مطمئن باشد نتیجه خیانت و توطئه خویش در ممانعت از حجاج ایرانی برای شرکت در حج را می‌بیند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین تقی روحانی امام جمعه املش در خطبه‌های نماز جمعه امروز این شهرستان که با حضور اقشار مختلف مردم برگزار شد؛ با اشاره به سالگرد رحلت جانگداز و جانسوز حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: زندگی، انقلاب و سیره امام راحل(ره) سراسر پیام تقوا و دعوت به تقوای الهی است.

وی با بیان اینکه امیدوارم خداوند توفیق دهد تا در راه رسیدن به تقوا و قدم گذاشتن در این مسیر صعب العبور بیشتر تلاش کنیم، تصریح کرد: هرکس در اعمال خویش تقوای الهی را در نظر داشته و فقط ترس از خداوند داشته باشد همانند امام خمینی(ره) که مجسمه تقوا بود، از هیچ قدرتی نمی‌ترسد.

امام جمعه املش گفت: امروز نه تنها همه مردم کشور بلکه تمام مردم دنیا و محرومان جهان از امام خمینی(ره) سخن می‌گویند و به آرمان‌ها و اندیشه او امید بسته‌اند چرا که تنها امام(ره) توانست به آرزوی همه انبیا و امامان معصوم و علمای دین جامه عمل بپوشاند.

‌روحانی بیان کرد: امام خمینی(ره) به کمک این امت وفادار، قرآن، دین و عترت را در جامعه حاکم و اسلام ناب محمدی(ص) را پیاده کرد تا عدالت در جامعه حکم‌فرما شود و عزت و اقتدار به اسلام و مسلمین برگردد.

وی با اشاره به اینکه روز 14 خرداد روز تلخ و فراموش نشدنی برای همه امت مسلمان است اظهار داشت: در همان روزهایی که مردم در عزای امام(ره) بر سر و سینه می‌زدند دشمن فکر می‌کرد با رحلت امام(ره)، انقلاب اسلامی هم از بین می‌رود ولی با نظر مجلس خبرگان رهبری با تعیین حضرت آیت الله خامنه‌ای به‌عنوان ولی فقیه آرامش و سکینه را به مردم برگرداند.

امام جمعه املش گفت: امروز می بینیم که خط مشی‌ها و اندیشه‌های امام راحل از زبان مبارک رهبر معظم انقلاب جاری می‌شود و اهداف و آرمان‌های انقلاب اسلامی همچنان جاری و ماندگار است و با رهبری‌ها و هدایت‌های ایشان مردم عراق و سوریه هم طعم شیرین پیروزی را می‌چشند و بر دشمنان اسلام پیروز  می‌شوند.

روحانی خاطر نشان کرد: یقیناً استکبار و استعمارگران راهی جز تسلیم در برابر ملت ایران ندارند و ملت ایران هر عمل زورگویانه و مستکبرانه را پاسخی محکم‌تر می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه در ایام باقیمانده از ماه شعبان، ماه پیامبرخدا(ص) استفاده کافی را ببریم و خویش را برای وارد شدن به ماه مبارک رمضان آماده کنیم، افزود: با توجه به در پیش بودن ماه رمضان بدانیم که روزه‌خواری در انظار عمومی دهن کجی به دین خدا و مردم متدین است، بنابراین نیروهای انتظامی مراقب باشند با مظاهر روزه‌خواری برخورد قانونی شود.

امام جمعه املش با توجه به شروع کار مجلس دهم از نماینده مردم املش و رودسر خواستار تلاش بیشتر برای خدمتگزاری به مردم شد و اظهار کرد: از این فرصت چهار ساله برای خدمت به مردم نهایت استفاده را ببرند و تسریع در پروژه‌های عمرانی شهرستان را در دستور کار خویش قرار دهند.

وی با تأکید بر اینکه آل سعود برای انجام حج ابراهیمی امسال برای حجاج ایرانی شروطی را گذاشته که قبول آن شروط برای ملت بزرگ ایران ذلت است، بیان کرد: ما امسال حج انجام نمی‌دهیم و رژیم آل سعود با این اقدام برای رضایت استکبار جهانی آمریکای جنایتکار سد عن سبیل الله کرده و مطمئن باشد که حتماً نتیجه این خیانت و توطئه خویش را می‌بیند.

امام جمعه سیاهکل: دولت افراد منتقد را دشمن خود نداند/همواره بین قوای سه گانه اتحاد و یکپارچگی وجود داشته باشد

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و‌المسلمین محمدرضا شکسته‌دل امام جمعه شهرستان سیاهکل، در خطبه‌های عبادی سیاسی نمازجمعه، ضمن تسلیت سالروز رحلت امام خمینی(ره) اظهار داشت: پس از رحلت جانگداز معمار کبیر انقلاب؛ دشمنان خوشحال بودند و مردم و دلسوزان نظام دغدغه داشتند که چه کسی به رهبری انقلاب انتخاب می‌شود تا اینکه خبرگان رهبری بلافاصله امام خامنه‌ای را به شایستگی به رهبری جمهوری اسلامی ایران انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه یکی از بحث‌های مهم امام انقلابی بودن و انقلابی ماندن بود، افزود: امام تاریخ را عوض کرد و شهامت، تقوا، اعتقاد به مهدویت و ظهور امام زمان(عج) را به‌صورت صحیح به اجرا درآورد و ایشان می‌فرمودند "نباید به‌دنبال اسلام آمریکایی باشیم و بگوییم امام زمان(عج) می‌آید و مشکلات حل می‌شود بلکه باید ما نیز حرکت کنیم و زمینه ساز ظهور آن بزرگوار باشیم".

امام جمعه سیاهکل با اشاره به فرمایشات صبح امروز مقام معظم رهبری در حرم امام گفت: پایبندی به ارزش‌ها و مبانی اسلامی، اعتقاد به تکامل و تحول انقلاب، حمایت از محرومان در داخل و مظلومان در تمام جهان، برافراشتن پرچم جمهوری اسلامی ایران، استقلال سیاسی، حساسیت نسبت به دشمن و عدم تبعیت از دشمنان، تقوای دینی و سیاسی از جمله مهم‌ترین فرمایشات امروز رهبری بود.

‌شکسته‌دل با بیان اینکه برجام نشان داد که ما اهل منطق هستیم، تصریح کرد: منطق اسلام تعامل و همکاری است اما در کنار تعامل می بایست مراقب مکر دشمن آن‌ها نیز باشیم. در برجام ما به وظایف خودمان عمل کردیم اما طرف مقابل زیر حرف خود زد بنابراین باید مراقب دشمن باشیم.

وی با دعوت از تمام صاحب نظرها و صاحب فکرها برای اجرایی کردن اقتصاد مقاومتی، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری پیرامون اقتصاد مقاومتی و انجام آن تأکید کردند، البته از دولت تشکر نیز کرده‌اند و ما نیز تشکر می‌کنیم و این را نیز گفته‌اند که کارهای انجام شده کافی نیست و درسیاهکل نیز باید اقتصاد مقاومتی پیگیری بیشتری شود.

امام جمعه سیاهکل با اشاره به اینکه اگر بخواهیم پیشرفت صورت بگیرد باید اختلاف سلیقه و منیت‌ها را کنار بگذاریم، تأکید کرد: دولت و ملت می‌بایست با یکدیگر اتحاد داشته باشند و نباید بین دولت و ملت اختلاف ایجاد شود.

‌‌شکسته‌دل با بیان اینکه باید انتقاد باشد و این خوب است، اما باید انتقاد سازنده باشد، افزود: دولت نباید تا کسی انتقاد کرد آن را دشمن خود بداند.

وی با تأکید بر اینکه اگر کسی انتقاد کرد مسئولان باید به  آن را گوش دهند، گفت: باید این آزادی را به مردم داد تا صحبت کنند البته گاهی اوقات ممکن است انتقاد تند باشد و مسئولان باید سعه صدر خودشان را بالاتر ببرند.

خطیب جمعه سیاهکل بیان کرد: باید همواره بین قوای سه گانه اتحاد و یکپارچگی وجود داشته باشد، نباید دوقطبی‌گری داشته باشیم و خط مشی‌های سیاسی نباید دو دستگی که خواست دشمن است را ایجاد کند.

‌شکسته‌دل با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: اگر کسی سه روز پایانی ماه شعبان را روزه بگیرد، به اندازه ماه‌های رجب و شعبان برای او ثواب روزه نوشته می‌شود.

امام جمعه آستارا: رژیم آل سعود صلاحیت اداره خانه خدا را ندارد/ کالاهای تولید داخل از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند/ ثبات قیمت‌ها از بارزترین نقش‌های دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام و‌المسلمین کاظم حافظ‌نیا امام جمعه آستارا در خطبه‌های عبادی - سیاسی نماز جمعه این شهرستان، با اشاره به سالگرد ارتحال ملکوتی امام خمینی (ره) و احیاگر اسلام در قرن حاضر اظهار داشت: امیدواریم توفیق ادامه راه آرمان‌ها و اهداف امام، شامل حال مردم و مسئولان دستگاه‌های لشکری و کشوری شود.

امام جمعه شهرستان آستارا با بیان اینکه امام خمینی(ره) در کنار فقه، فلسفه و عرفان جهاد فی سبیل الله را سرلوحه کار خود قرار داده بودند، تصریح کرد: امام یک فقیه و فیلسوف صاحب نظر در بحث فقه، عرفان و فلسفه بودند؛ پیشرفت و رشد کشور با عمل به آرمان‌ها و اهداف امام تحقق می‌یابد.

خطیب جمعه شهرستان آستارا با اشاره به اینکه امام عارف در صحنه بودند، خاطرنشان کرد: امام خمینی‌(ره) عرفان را با جهاد فی سبیل الله در هم آمیخت و نتیجه عرفان و جهاد فی سبیل الله امام، دنیا را تکان داد و سیاست‌های ابرقدرت‌های منطقه را در هم ریخت.

استاد حوزه علمیه شهرستان آستارا با بیان اینکه برخی‌ها در کشور با عمل و لفظ خود در تلاش هستند که نشان دهند دوران امام تمام شده است، عنوان کرد: اهداف و آرمان‌های امام خمینی‌(ره) برای هر روز سال چراغ و مشعل راه ما است.

وی با اشاره به انتخاب آگاهانه مقام معظم رهبری از سوی مجلس خبرگان رهبری به‌عنوان رهبری جامعه اسلامی عنوان کرد: فقه و اسلام شناسی، صبر و پیگیری مداوم امور، عدالت و تقوا، شجاعت مثال زدنی، ساده زیستی و صراحت در کلام و  بی حاشیه بودن خود و اهل بیت از بارزترین نشانه‌های عظمت روحیه این شخصیت بزرگوار هستند.

حافظ‌نیا با گرامیداشت یاد و نام شهدای قیام خونین 15 خرداد، بیان کرد: با قیام خونین 15 خرداد انقلاب و حرکت‌های خودجوش مردم در براندازی نظام طاغوت سرعت روبه رشدی به خود گرفت و زمینه‌های پیروزی انقلاب اسلامی فراهم شد.

وی با اشاره به اینکه عربستان و آل سعود بحران سازترین بازیگر منطقه بودند و هستند، اظهار کرد: حمایت از تروریست‌های تکفیری و داعش در سوریه، کشتار زنان و کودکان بی‌دفاع در یمن و سرکوب انقلاب بحرین با حمایت رژیم آل خلیفه و اربابان خود در منطقه نشان می‌دهند که رژیم آل سعود صلاحیت اداره خانه خدا و حرمین را ندارد.

خطیب جمعه شهرستان آستارا با بیان اینکه حج تمتع یک واجب دینی است، خاطرنشان کرد: عربستانی‌ها و آل سعود با شیطنت‌های اخیر خود در منطقه کاری کردند که حج تمتع امسال ایرانی‌ها انجام نشود و زائران ایرانی نتوانستند در حج تمتع امسال حضور داشته باشند.

حافظ‌نیا با بیان اینکه ایرانی‌ها الگوی مسلمانان جهان هستند، عنوان کرد: عربستانی‌ها و رژیم منحوس آل سعود با کارشکنی در امر حج تمتع امسال ایرانی‌ها در تلاش هستند که اسلام ناب شکل نگیرد.

امام جمعه شهرستان آستارا با اشاره به نقش تأثیرگذار دولت و ملت در تحقق اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل، اعلام کرد: تثبیت قیمت ارز، اشتغالزایی، ثبات قیمت‌ها و کنترل تورم از بارزترین نقش‌های دولت در تحقق اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل است.

خطیب جمعه شهرستان آستارا با بیان اینکه مردم باید به سمت استفاده از کالاهای ایرانی سوق داده شوند، افزود: مردم به این دلیل از کالاهای ایرانی و تولید داخل استفاده نمی‌کنند چرا که کالاهای ایرانی از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند که با حمایت دولت از تولیدکنندگان داخلی می‌توان کیفیت کالاهای تولید داخل را افزایش داد.

امام جمعه موقت لاهیجان: بدحجابی‌ها و معضلات فرهنگی در شأن لاهیجان نیست/ برخی از مسئولان در حوزه فرهنگ و فرهنگ‌سازی کم‌کاری می‌کنند

به گزارش خبرنگار تسنیم، حجت‌الاسلام هادی شکری امام جمعه موقت لاهیجان در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره ایام ماه مبارک رمضان و رسم پسندیده افطاری بین مسلمانان با بیان اینکه نباید اجازه دهیم که مسائل دینی از هدف خود خارج شود اظهار داشت: هدف از افطاری‌های ماه مبارک رمضان نباید خودنمایی باشد.

وی با بیان اینکه افطاری در ماه رمضان به گونه‌ای نباشد که مدیران را دعوت کنیم و برای منافع دنیایی ارتباطی با آن‌ها برقرار کنیم و خبری از افطاری به فقرا نباشد گفت: هدف از افطاری‌های ماه رمضان باید کمک به مستمندان و خانواده‌های محرومی باشد که شاید در طول یک ماه بوی گوشت و برنج به مشام شان نمی‌رسد.

امام جمعه موقت لاهیجان با بیان اینکه تمام رفتار و اعمال امام خمینی(ره) برای رضای خداوند بود از هیچ قدرتی ترس و واهمه نداشتند گفت: ایشان با کمک قدرت لایزال الهی جهان را برای مستضعفان و محرومان امن و برای مستکبران و ظالمان ناامن کرد.

وی با بیان اینکه پیش از این مستضعفان گوشه‌گیربودند و با حساب نمی آمدند ولی بعد از قیام امام خمینی(ره) در برابر ابرقدرت‌های جهان ایستادگی کردند گفت: ایشان اسلام انقلابی رسوخ ناپذیر را بنیان کردند و این قدرت امروز را مدیون هوشیاری ایشان هستیم.

شکری با بیان اینکه مردم افغانستان، مصر، عراق و فلسطین کم کشته ندادند و جان فشانی‌های زیادی کردند اما انقلابشان به پیروزی و نتیجه مطلوب نرسید گفت: چون از نعمت ولایت فقیه بهره‌مند نبودند و این منتی بود که خداوند بر ما گذاشت و ما را از چنگال مستکبران نجات داد.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) در زمان حیاتشان تأکید داشتند که هرگز نمی‌گذارند لیبرال‌ها بر این مملکت حاکم شوند تصریح کرد: ایشان همچنین تأکید داشتند که نگذارید این انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان برسد.

شکری با تأکید بر اینکه نااهلان و نامحرمان آرام آرام در بدنه نظام آمدند و به تعبیر بنده گرگی در لباس میش هستند افزود: این که مقام معظم رهبری بارها و بارها تذکر دادند و هوشیاری ملت را درباره دشمنی انگلیس و آمریکا افزودند به همین علت است، اما متاسفانه با وجود همه تذکرات و حساسیت‌ها، عده‌ای هرشب می‌خوابند و خواب انگلیس و آمریکا را می‌بینند.

خطیب موقت جمعه لاهیجان با اشاره به رسانه‌ای شدن حقوق چند ده میلیونی برخی از مدیران دولتی با بیان اینکه برخی از مدیران در همین گیلان، پاداش آخر سالشان ده‌ها میلیون تومان است اظهار کرد: این در حالی است که از اوضاع و احوال جوانان آگاه نیستیم.

وی با بیان اینکه جوانان تحصیل کرده استان گیلان با مدرک کارشناسی در آشپزخانه کار می‌کنند و حقوق چهارصد هزار تومانی دریافت می‌کنند گفت: مدیری که تحت لوای اسلام و با مدرک هم سطح با همان جوان به اصطلاح به مردم خدمت می‌کنی، آیا این عدالت است؟

وی افزود: ما انقلاب کردیم که دست محرومان را بگیریم و هرچه داریم با هم بخوریم نه یکی آنقدر بخورد که ازپرخوری ناراحت باشد و یکی به‌دنبال یک لقمه نان تا شکم زن و فرزندش را سیر کند.

شکری با بیان اینکه وقتی سالگرد امام را گرامی می‌داریم باید بهانه‌ای شود که اهداف و راه امام(ره) زنده شود وگرنه سینه زدن و شعاردادن که ارزشی ندارد.

خطیب جمعه موقت لاهیجان با اشاره به اینکه چنددرصد از مدیران امروز ما دغدغه پیاده کردن ارزش‌های الهی را دارند تصریح کرد: غارت فرهنگی، شبیخون فرهنگی، قتل عام فرهنگی واژه‌هایی است که رهبر این نظام در سخنرانی های خود به آن تأکید دارند.

وی با اشاره به کم کاری برخی از مسئولان در حوزه فرهنگ و فرهنگ‌سازی و انتظارات بیش از توان از نیروی انتظامی در حوزه فرهنگ گفت: رئیس اداره، رئیس بانک یا رئیس فلان شرکت،کافی است پرسنل و کارمندان خود را نظارت کند.

شکری با اشاره به وضعیت بدحجابی در شهرستان لاهیجان با بیان اینکه  این بدحجابی‌ها و معضلات فرهنگی در شأن لاهیجان نیست و نیروی انتظامی در این بین تنهاست گفت: رفع این معضلات کمیسیون و کمیته ویژه و حرکتی نو را می‌طلبد.

وی با بیان اینکه از مسئولان محترم قضایی جدیت بیشتر در این حوزه می‌خواهیم تا آثار و برکاتش را در ممکلت مشاهده کنیم خاطر نشان کرد: ارزش‌ها باید در اوج قرار گیرند چرا که دشمن می‌خواهد با فضای مجازی و تهاجم فرهنگی این فضا را تغییر دهد.

امام جمعه موقت تالش: امام(ره) تحولی بزرگ در جامعه ما ایجاد کرد که آرزوی مبارزان بزرگ تاریخ بود

به گزارش خبرگزاری تسنیم، حجت الاسلام محمد امین نقدی امام جمعه موقت تالش در خطبه‌های نماز جمعه در مسجد جامع این شهرستان اظهار داشت: امروز سالگرد رحلت معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) است و امام(ره) تحولی بزرگ در جامعه ما ایجاد کرد که آرزوی مبارزین بزرگ تاریخ بود.

وی تأکید کرد: مردم به این روحانی بزرگوار عشق می‌ورزیدند چه در استقبال از آمدنش و چه در بدرقه‌اش وقتی رحلت فرمودند و با حضور میلیونی عملاً علاقه خود را ابراز داشتند برکاتی که امام راحل در قیامش برجامعه اسلامی به ارمغان آورد بسیار گسترده و فراوان است.

امام جمعه موقت تالش درباره دیدگاه امام راحل(ره) درباره اسلام ناب محمدی و فرق آن با اسلام آمریکایی بیان کرد: مقام معظم رهبری ادامه دهنده اسلام ناب محمدی(ص) و در ستیز با اسلام متحجر و اسلام سکولار هم چنان استوار است.

نقدی گفت: در سال 67 یک امر مهم نیز اتفاق افتاد و آن انتخاب مقام معظم رهبری به رهبری انقلاب اسلامی بود که مجلس خبرگان با وجود انتظار دشمنان این کار مهم را انجام داد و باعث یأس آنان شد.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری شخصیتی برجسته و تأثیرگذار در جامعه اسلامی بوده و هست و خواهد بود، تصریح کرد: بحث ولایت فقیه امری تنها سیاسی صرف نیست بلکه این امربه دستور امام معصوم حضرت مهدی(عج) صورت گرفته است و علمای بزرگ در طول تاریخ برای اثبات اصل ولایت فقیه کتاب‌ها نوشته‌اند.

انتهای پیام /

 

 

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رژیم آل سعود صلاحیت اداره خانه خدا را ندارد/‌کالاهای تولید داخل از کیفیت مناسبی برخوردار نیستند/بدحجابی‌ها در شأن لاهیجان نیست» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات