نگرانی امام راحل از تفرقه بین نیروهای انقلابی/مقابله با آلودگی زیست محیطی عسلویه در منطقه پارس جنوبی/ترویج شعائر دینی و مذهبی با محوریت مساجد

امام ائمه جمعه شهرستان‌های استان بوشهر اعلام کردند: تسلیم ناپذیری در برابر دشمن از ویژگی‌های بارز امام راحل بود بگونه‌ای در هیچ دورانی تسلیم دشمن نشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان‌ بوشهر، امام جمعه خورموج در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت سالروز ارتحال امام راحل اظهار داشت: آنچه بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران را امام کرد ایمان ایشان و تسلیم در برابر فرمان الهی بود.

حجت‌الاسلام عبدالحسین مصلح با بیان اینکه امام راحل در زندگی به خداوند توکل بالایی داشت گفت: یکی از ابعاد وجودی حضرت امام راحل توکل به خدا بود که در زندگی ایشان بر همگان آشکار بود.

وی، صبر و استقامت را یکی دیگر از خصوصیات بارز امام راحل دانست و افزود: ثبات قدم، صبر و استقامت امام راحل سبب شده تا در برابر بحران‌ها و مشکلات خم به ابرو نیاورد و مقتدرانه بر مشکلات غلبه کنند.

خطیب نماز جمعه خورموج با گرامیداشت 15 خرداد این روز را سرآغاز قیام اسلامی حضرت امام دانست و خاطرنشان کرد: قیام 15 خرداد حرکت عظیم ملت ایران علیه طاغوت و ظلم و ستم استکبار بود که این قیام منجر به شهادت عده‌ای از هم‌وطنانمان شد.

مصلح با اشاره به تسلیم‌ناپذیری امام راحل در برابر دشمنان خاطر نشان کرد: حضرت امام(ره) با قاطعیت در برابر دشمنان می‌ایستاد و تسلیم زیاده‌خواهی‌های دشمنان نمی‌شد.

وی با اشاره به ویژگی تسلیم نشدن امام در برابر دشمن افزود: هر چند جمعی از بزرگان برای سلطنت کردن نه حکومت کردن شاه راضی بودند اما امام راحل تسلیم این خواسته‌ها نشد و با اقتدار در برابر ظلم و طاغوت ایستاد و انقلاب اسلامی را به پیروزی رساند.

امام جمعه خورموج با بیان اینکه بعداز ارتحال امام(ره) مجلس خبرگان رهبری دریک اقدام شایسته خلف صالح ایشان برگزید گفت: انتخاب رهبر معظم انقلاب اسلامی به عنوان خلف صالح رهبر کبیر انقلاب اسلامی، شخصیت بی‌بدیلی است که از شخصیت و جایگاه والایی در ابعاد گوناگون برخوردار است.

خطب نماز جمعه برازجان: الگوی ساده زیستی امام راحل بین مسئولان ترویج شود

امام جمعه برازجان در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام راحل به بررسی ابعاد شخصیتی بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پرداخت و اظهار داشت: استکبار ستیزی و عدم سازش با دشمن از ویژگی‌های بارز امام راحل بود.

حجت‌الاسلام حسن مصلح با تاکید بر توسعه وفاق و همدلی بین نیروهای انقلابی افزود: تفرقه بین نیروهای انقلابی از نگرانی‌های امام راحل بود که در این راستا ایجاد همدلی و وفاق در بین  نیروهای انقلابی  باید در تمامی سطوح جامعه مورد توجه قراربگیرد.

خطیب نماز جمعه برازجان دوری جستن از تجمل‌گرایی و مقابله با اشرافی‌گری را از  دیگر ویژگی‌های امام راحل دانست و تاکید کرد:  امام راحل بر ترویج دوری جستن از اشرافی‌گرایی تاکید داشتند که در این راستا لازم است الگوی ساده زیستی و دوری جستن از اشرافی‌گرایی امام راحل در بین مسئولان ترویج شود.

مصلح با تاکید برتوجه به فرهنگ مبارزه امام راحل با قدرت‌های استکباری و ظالم جهان گفت: جهاد در برابر مستکبران و استعمار و استکبار ستیزی از خصوصیات مهم امام راحل است که این مهم در وجود رهبر معظم انقلاب اسلامی متبلور است.

امام جمعه برازجان با اشاره به انتخاب بجا و شایسته  رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از ارتحال امام راحل افزود: برگزیدن امام خامنه‌ای به رهبری انقلاب اسلامی بهترین انتخاب مجلس خبرگان بود که اقتدار و توان هدایت انقلاب در بحران‌های مختلف جهانی و ایستادگی در برابرزیاده‌خواهی‌های استکبار جهانی هر روز بر این موضوع صحه می‌گذارد.

وی با گرامیداشت 15 خرداد سالروز قیام خونین ملت ایران علیه طاغوت گفت: قیام 15 خرداد سال 42 نقطه عطفی در مسیر شکل‌گیری و سرآغاز نهضت اسلامی ایران بود که پس از 15 سال از این حادثه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.

امام جمعه برازجان با تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان به فضیلت‌های این ماه با عظمت پرداخت و افزود: ماه مبارک رمضان ماه خودسازی و مبارزه با  نفس است که باید از این فرصت معنوی در مسیر تعالی و کمال معنوی استفاده شود.

مصلح  با تاکید بر توجه به سنت حسنه در ماه مبارک رمضان در مساجد خاطر نشان کرد: ترویج شعائر دینی و مذهبی با محوریت مسجد موضوعی است که دستگاه‌های فرهنگی در ماه مبارک رمضان باید مورد توجه قرار دهند.

وی با تاکید بر جلوگیری از مظاهر فساد در ماه مبارک رمضان افزود: هر چند در ماه مبارک رمضان برخی افراد به سبب مشکلات و بیماری ممکن است روزه نباشند ولی باید به حرمت این ماه از مظاهر روزه‌خواری جلوگیری کنند.

خطیب نماز جمعه عسلویه: با توجه به خطرات زیست محیطی عسلویه باید مسئولان راهکار مناسبی برای مقابله با این بحران ارائه کنند

امام جمعه عسلویه در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با تبریک ماه مبارک رمضان بر توجه به فضیلت‌های این ماه با ارزش تاکید کرد و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان برای خودسازی و رشد انسان‌ها به سوی کمال و ترقی فرصت مهمی است که باید با درایت از ضیافت‌الله استفاده شود.

حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد  با تسلیت سالگرد ارتحال ملکوتی امام راحل به انتخاب شایسته رهبر فرزانه انقلاب اسلامی به عنوان خلف صالح امام راحل پرداخت و تصریح کرد: پس از ارتحال امام خمینی(ره) با درایت مجلس خبرگان رهبری شخصی که تمام ویژگی‌های حضرت امام در آن نهفته است انتخاب و سبب ناامیدی دشمنان و ناکامی ترفندهای آنها شد.

خطیب نماز جمعه عسلویه با اشاره به فرهنگ استکبار ستیزی امام راحل خاطر نشان کرد: امام خمینی(ره) با بینش الهی فرهنگ استکبار ستیزی و سازش ناپذیری با دشمن را ترویج دادند.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی دشمن شناس  با بصیر هستند گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی  با دشمن شناسی موضوع نفوذ بارها تذکر داده‌اند که باید مسئولان به این مهم توجه جدی کنند تا دشمن به اهداف خود دست پیدا نکند.

امام جمعه عسلویه با اشاره به آغاز فعالیت مجلس دهم شورای اسلامی افزود: مجلس شورای اسلامی یکی از سنگرهای مهم نظام اسلامی ایران است و نمایندگان باید در راستای تحقق منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی تلاش کنند چراکه این مجلس با نثار هزاران خون شهید محقق شده است.

هاشمی‌نژاد با گرامیداشت روز حفظ محیط زیست بر توجه مقابله با آلودگی زیست محیطی عسلویه در منطقه پارس جنوبی تاکید کرد و افزود: با توجه به خطرات زیست محیطی عسلویه باید مسئولان راهکار مناسبی برای مقابله با این بحران ارائه کنند تا ساکنان این شهرستان از خطرات این الودگی مصون بمانند.

امام جمعه عسلویه بااشاره به انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال آینده از اظهار نظر برخی شخصیت‌ها که نتیجه انتخابات مشخص است انتقاد کرد و گفت: تا انتخابات ریاست جمهوری سال آینده زمان زیادی مانده است ولی از هم اکنون با  ارائه مواردی فتنه آینده را کلید می‌‎زنند که باید جلوی این افراد گرفته شود.

خطیب نماز جمعه دیلم: معیار انقلابی بودن امام راحل برای مردم تبیین و ترویج شود 

امام جمعه دیلم در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با گرامیداشت فرا رسیدن ماه مبارک رمضان بر استفاده بهینه از این ماه با ارزش تاکید کرد و اظهار داشت: ماه مبارک رمضان تنها منحصر به نخوردن و نیاشامیدن نباشد بلکه در این ماه تمرین و تقویت تزکیه نفس برای رشد و کمال در ابعاد گوناگون است.

حجت‌الاسلام سید ابوالحسن حسینی بوشهری با تاکید بر پرهیز از روزه‌خواری در ماه مبارک رمضان افزود: باید حرمت این ماه با عظمت در ابعاد گوناگون مورد توجه قرار گیرد و از تظار به روزه‌خواری و دیگر مظاهر فساد جلوگیری شود.

خطیب نماز جمعه دیلم با تاکید بر توجه به سنت‌های ویژه در ماه مبارک رمضان افزود: مانوس شدن با قرآن کریم و قرائت دعا و ذکر درمساجد و مراکز مذهبی مورد توجه قرار بگیرد تا بتوان از فضیلت‌های این ماه بهره برد.

وی با گرامیداشت 14 خرداد سالروز ارتحال امام راحل افزود: روحیه استکبارستیزی، تدبیر، خودباوری، خداباوری، اخلاص، توحید، شجاعت، غیرت، روحیه جهادی، بصیرت و مردم گرایی از مهم‌ترین ویژگی امام راحل بود.

امام جمعه دیلم با اشاره به اینکه انتخاب رهبر معظم انقلاب اسلامی پس از ارتحال ملکوتی امام راحل دشمنان را ناامید کرد گفت: دشمن برای پس از ارتحال امام(ره) برنامه‌ریزی ویژه‌ای کرده بود که با اقدام بجا و شایسته مجلس خبرگان در انتخاب امام خامنه‌ای بر تمام کابوس‌های دشمنان خط بطلان کشید.

حسینی بوشهری با گرامیداشت 15 خرداد این روز را نقطه عطفی در پیروزی انقلاب اسلامی دانست و گفت: 15 خرداد سال 1342 آغاز نهضت اسلامی به رهبری حضرت امام راحل است که این روز باید برای جوانان و سایرآحاد مردم تبیین و تشریح شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «نگرانی امام راحل از تفرقه بین نیروهای انقلابی/مقابله با آلودگی زیست محیطی عسلویه در منطقه پارس جنوبی/ترویج شعائر دینی و مذهبی با محوریت مساجد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات