مدعیان همراهی با امام ‌راحل خط امام را فراموش کرده‌اند/ نظر امام خمینی (ره) مبارزه با آمریکا تا آخرین توان بود

آیت الله حسینی همدانی امام‌جمعه کرج با بیان اینکه لازم است برای جلوگیری از تحریف شخصیت امام تفکرات ، مواضع و دگر ابعاد وجودی ایشان حتی برای مدعیان همراهی با امام خمینی (ره) بازخوانی شود، گفت:نظر امام خمینی (ره) مبارزه با آمریکا تا آخرین توان بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرج، آیت‌الله سیدمحمدمهدی حسینی‌همدانی در خطبه‌ اول نماز جمعه کرج با بیان اینکه ربا و رباخواری در همه ادیان نکوهش شده است ، اظهار داشت: رباخوار ظالمی است که مال دیگران را با ظلم به مال خود اضافه می‌کند.

وی افزود: رباخواری سبب از بین رفتن مال و هلاکت فرد رباخوار می‌شود و در این بین دوقطبی محروم و مرفه در جامعه شکل می‌گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه توبه تنها راه نجات عذاب فرد رباخوار است، بیان کرد: ربا خوار با این کار به جنگ با خدا می‌رود و ربا سلاحی برای مبارزه با خداست.

امام‌جمعه کرج با اشاره به اینکه ربا خوار با این کار خدا را به مبارزه می‌طلبد، گفت: ربا و رباخواری گناه فردی نیست بلکه گناهی اجتماعی بوده  و در همه ادیان الهی رباخواری نکوهش شده است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه مال رباخوار در نزد خدا فزونی نمی‌یابد و رباخواری سبب به خطر افتادن نظام  اقتصاد اسلامی می‌شود، عنوان کرد: ربای تصاعدی بسیار خطرناک بوده و سبب فروپاشی زندگی افراد می‌شود.

امام جمعه کرج در خطبه دوم نمازجمعه امروز کرج با اشاره فرارسیدن ماه  مبارک رمضان ماه ضیافت الهی و لزوم بهره‌برداری کامل از فیوضات این ماه، اظهار داشت: اگر کسی در دو ماه رجب و شعبان نتوانسته برای توبه در مقابل گناهان و لغزش های اقدامی کند  می‌تواند از ماه مبارک رمضان برای رسیدن به خداوند متعال و توبه از اقدامات گذشته بهره ببرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز گفت: ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای خود سازی انسان بوده و  این ماه ،ماه بزرگ و با عظمتی است.

وی با بیان اینکه از فرصت‌های دعا در ماه مبارک رمضان بهره گیری شود، گفت:  ظهر  بهترین زمان برای طلب و استجابت دعا بوده هرکس در ظهر  از خدا  چیزی طلب نماید امید استجابت دعا بیشتر در این زمان بیشتر است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی البرز با بیان اینکه فرصت ماه مبارک رمضان نباید با راه‌اندازی سفره های رنگین که نشان دهنده فاصله طبقاتی در بین مردم جامعه است خراب شود، گفت: افطاری و اطعام در این ماه به روزه داران به صورت اسراف نباشد، بلکه با شرایطی آسان و با غذایی ساده مراسم افطاری برگزار شود.

آیت الله حسینی همدانی با بیان اینکه اجازه ندهید با پهن کردن سفره های گران قیمت و پرهزینه شیطان در امور معنوی شما رخنه کند، عنوان کرد: برخی با افطاری دادن به جهنم می روند و لازم است که در این زمینه مراقبت لازم صورت گیرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه اهل ایمان باید خوش اخلاق باشند، گفت: در دستورات اهل بیت حسن خلق و ارتباط با اطرافیان و نزدیکان با توجه و تاکید بر حسن خلق بوده  که اگر رفتاری غیر از حسن خلق از مسلمان سر بزند این برخورد  روش غیر اسلامی است.

امام جمعه کرج با اشاره به  14 خرداد ،بیست و هفتمین سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی، اظهار داشت: در مورد شخصیت امام راحل سخن گفتن بسیار سخت است و ایشان مردی با اوصاف فراوان در زمینه‌های مختلف بودند.

وی با اشاره به شخصیت چند وجهی امام خمینی (ره) افزود: امام خمینی(ره) شخصیتی تربیت شده مکتب اهل بیت (ع) بود و در روش و منش و بینش به آنها بسیار نزدیک است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه امام راحل دارای تقوای بالایی بود، تاکید کرد: امام خمینی(ره) حق را از باطل تشخیص می‌داد و به موقع و در زمان لازم  درست عمل می‌کرد.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه قیام امام(ره) ‌علیه طاغوت زمان بر اساس تکلیف الهی بود، تاکید کرد: مردم نیز در این راه به امام خمینی (ره) کمک کردند و نتیجه آن انقلاب اسلامی ایران شد.

امام جمعه کرج با بیان اینکه یکی القاب امام خمینی(ره) معمار انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: امام مسائل دینی و الهی و فقهی دین را در حد اعلا فهمید و هم برای پیاده سازی آن اقدام کرد و تا قله‌های رفیع علمی بالا رفت.

وی با بیان اینکه این خصلت امام خمینی(ره) مورد طمع دشمن بوده است، افزود: امام کسی نبود که هرگز در سخنانش بیان نکرد  دین صاحب دارد و خود صاحب دین که امام زمان(عج) است به موقع کارهای دین را درست می‌نماید

امام جمعه کرج با بیان اینکه شخصیت‌، افکار و رفتار امام خمینی(ره) باید به نسل کنونی شناسانده شود‌، گفت:  مواضع و تفکرات امام حتی برای  مدعیان همراهان با ایشان نیز  باید بازخوانی شود.

 نماینده ولی‌فقیه در استان البرز  با اشاره به اینکه مدعیان همراهی با امام که خط وی را فراموش کرده‌اند، گفت:‌ امام خمینی (ره) باید برای آنها بازخوانی شود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی ادامه داد: مواضع، تصمیمات ، رفتارها و موضع گیری‌های امام باید برای مدعیان همراهی با امام بازخوانی شود تا مسیر را گم نکنند.

وی با بیان اینکه جبهه استکبار دست از تلاش بر نمی‌دارد و به دنبال تحریف در  شخصیت و خط امام خمینی (ره)دارد ، گفت: این دشمنان تحریف را بهترین وسیله برای رسیدن به هدف خود قرار داده اند و اگر خدای نکرده در این راه موفق شوند انقلاب دچار استحاله می‌شود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه این سعی بر این است که از مسیر تحریف به هدف خود برسند ، افزود: امام خمینی (ره) و راه او هویت انقلاب است و بدانید که دشمن بسیار پیش تر از ارتحال امام به دنبال تحریف شخصیت ایشان بود.

وی با بیان اینکه گفتمان امام خمینی (ره) باید توسط ادامه دهندگان راه ایشان زنده شود، خاطر نشان کرد: روشنگری در مورد ابعاد وجودی امام خمینی (ره) و جلوگیری از تحریف ایشان باید در دستور کار همه دوستداران و علاقه مندان به بنیانگذار جمهوری اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه پیرو خط امام خمینی(ره) باید مانند امام فکر کند، گفت: اگر امام خمینی (ره) انقلابی است پیروانش نیز در فکر گفتار و عمل انقلابی باشند و  باید شاخصه‌های انقلابی بودن و مبانی ارزشها و آرمانها رابشناسند و  از مظلوم دفاع کنند.

امام جمعه کرج با بیان اینکه حفظ دستاوردها و تلاش برای حفظ انقلاب باید در دستور کار همه قرار گیرد، تصریح کرد: انسان رفاه طلب نمی‌تواند سختی‌ها را تحمل کرده و تلاش می کند مسیر را عوض نماید.

وی افزود: طرح بحث هایی مانند گفت‌وگوی تمدن‌ها و از این دست اقدامات در راستای عافیت طلبی بود.

نماینده ولی فقیه در استان البرز بیان کرد: انسانی که زیاده خواه است حتی برای عدم اقدام و نشستن خود به دنبال پیدا کردن یک دلیل و بهانه است.

امام جمعه کرج با بیان اینکه مقرر شده است در شروع جلسات فرازی از بندهای وصیت نامه امام خمینی(ره) قرائت شود ، گفت: وصیت نامه امام خمینی (ره)عصاره همه فکر امام خمینی (ره)است.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره به اینکه خطی واضح تر از خط امام خمینی(ره) برای برخورد با مستکبرین وجود ندارد، اظهار داشت: برخی به دنبال هضم کردن ایران در هاضمه جهانی هستند که سخنان امام خمینی (ره) نشان می‌دهد که این موضوع برخلاف دیدگاه و نظر ایشان و برخلاف دستورات و توصیه‌های وی است.

نماینده ولی‌فقیه در استان البرز با بیان اینکه امام مکررا در مورد آمریکا نظری به جر دشمنی و شیطان درجه یک ایران نداشتند، عنوان کرد: نظر امام این بود که عزت وحیات در سایه مبارزه است و اولین گام در مبارزه اراده است .

امام‌جمعه کرج با بیان اینکه فرمایش امام خمینی(ره) این بود که همه بدبختی‌های ما از آمریکا است و ملت در مقابل آمریکا مقابله می‌کند، گفت: پیوند امام خمینی(ره) با دشمنان دروغ فاحش است و اگر این دروغ‌ها در نسل جوان ما رخنه کند آثاری مخربی برای کشور دارد.

وی با بیان اینکه امام آمریکا را جهانخوار معرفی می‌کند، گفت: نظر امام خمینی (ره) مبارزه با آمریکا تا آخرین توان بود و این فکر و فرهنگ امام خمینی (ره) بود.

آیت‌الله حسینی‌همدانی با اشاره  به اینکه ملت ایران هنوز هم آمریکا را دشمن خود می‌داند، گفت: امام خمینی(ره) از ابتدای نهضت با آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی در حال مبارزه بود که این جبهه آل سعود و تکفیری‌ها و اذناب آنها نیز در این برهه به آنها اضافه شده‌اند.

وی تصریح کرد: امام خمینی (ره) تا آخرین لحظات حیات خود از اصول و موازی اسلام ناب دفاع کردند و لحظه‌ای در مقابل دشمنان کوتاه نیامدند.

آیت‌الله حسینی‌همدانی گفت: بعد از رحلت امام خمینی(ره)  مقام معظم رهبری پرچم رهبری ایران را بر دست گرفته و محکم و بدون واهمه در مقابل آمریکا و استکبار ایستاده و مسائل کشور را در عرصه های مختلف پیش برده و خار چشم دشمنان انقلاب و اسلام شده است.

امام جمعه کرج با اشاره به اقدامات انقلابی مدیرکل تعزیرات در برخورد با تخلفات و مفاسد در البرز، گفت: از همین جا  به خاطر عملکرد انقلابی ایشان و برخورد با مفاسد در طی مسئولیت و به خصوص چند روز اخیر تشکر می‌نمایم و امیدوارم که در این مسیر با قدر حرکت کنند.

وی افزود: مدیر کل تعزیرات البرز در  ادامه راه خود توجهی به کارشکن‌ها و سنگ اندازی‌ها نکند و حمایت لازم در این زمینه نیز از وی انجام می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مدعیان همراهی با امام ‌راحل خط امام را فراموش کرده‌اند/ نظر امام خمینی (ره) مبارزه با آمریکا تا آخرین توان بود» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات