تضمین پیروزی انقلاب اسلامی در گرو اطاعت از ولایت فقیه است/ امام خمینی(ره) الگو و معیاری نوین از حکومت دینی را به دنیا معرفی کرد

تسنیم استان مرکزی ائمه جمعه شهرستان‌های استان مرکزی بااشاره به اینکه تضمین پیروزی انقلاب اسلامی در گرو اطاعت از ولایت فقیه است، تأکید کردند: امام خمینی(ره) الگو و معیاری نوین از حکومت دینی را به دنیا معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان مرکزی، امام جمعه ساوه ظهر امروز در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه که در مصلی امام علی(ع) شهرستان ساوه برگزارشد، با اشاره به جایگاه امام راحل اظهارداشت: امام خمینی مظهر هویت، شرف و استقلال کشور است و همان‌طور که مقام معظم رهبری فرمودند بدون اسم امام خمینی(ره) این انقلاب درهیچ جایی شناخته شده نیست، بنابراین تکریم و تعظیم ایشان، برابر با تکریم پیامبر(ص)، حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) است.

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی افزود: حضور بیش از 3500 زائر از شهرستان ساوه در مرقد مطهر امام خمینی(ره) بیانگر تجدید پیمان مردم با آن حضرت و تجدید میثاق با مقام معظم رهبری است و باید به این مردم آفرین گفت، اما تکریم حقیقی امام این است که راه و خط ایشان را بشناسیم و با استقامت تمام آن را در پیش بگیریم و در آن مسیر حرکت کنیم.

وی تصریح کرد: اگر ملت ایران بخواهد به اهداف بزرگ دست پیدا کند، لازمه آن شناخت امام خمینی(ره) و اطاعت از اصول و شخصیت ایشان است بنابراین نباید اجازه داده شود اصول و مکتب امام راحل تحریف شده و باید این مسئله جدی گرفته شود و اجازه ندهیم گروهی به دنبال فراموش کردن مکتب و سیاست‌های ایشان باشند.

امام جمعه ساوه با اشاره به ضرورت انقلابی بودن همه اقشار جامعه گفت: باتوجه به سخنان مقام معظم رهبری که فرموده‌اند«حوزه‌ها و مجلس باید انقلابی باشند و انقلابی فکر کنند» تمام مردم باید انقلابی فکر کنند و انقلابی بمانند و تا آخرین لحظه در برابر دشمن ایستادگی و مقاومت کنند.

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: امام خمینی(ره) آمریکا را دشمن و شیطان بزرگ خوانده و رابطه با آمریکا را خیانت به ملت دانستند همچنان که آتش‌سوزی لانه جاسوسی آمریکا را بعد از انقلاب اسلامی انقلاب دوم دانسته و حتی مهم‌تر از ظهور انقلاب اسلامی دانسته‌اند.

وی بیان داشت: همان طور که امام فرمودند«اگر بند بند استخوان ما را جدا سازند و زن و فرزندان ما را در برابر دیدگانمان به اسارت بگیرند ما امان‌نامه کفر را امضاء نمی‌کنیم» ما نیز باید اعلام کنیم تا شرک است مبارزه وجود دارد و با صدور انقلاب ناب محمدی(ص) به جهانیان در برابر جهانخوران ایستادگی می‌کنیم.

امام جمعه ساوه با اشاره به جایگاه ولایت فقیه گفت: مبنای خط امام(ره) اعتقاد به ولایت فقیه و استمرار امامت و ولایت فقیه است اگر ولایت فقیه نباشد طاغوت است و اگر دولت اسلامی با ولایت فقیه نباشد، غیرمشروع و اطاعت از آن اطاعت از طاغوت است.

حجت‌الاسلام حسینی عنوان کرد: دشمنان فکر می‌کردند بعد از امام خمینی(ره) حمام خون در ایران به راه می‌افتد چراکه مردم و انقلاب را نشناخته بودند اما با انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان جانشینی امام(ره) تمام توطئه‌های دشمنان خنثی شد.

وی ادامه داد: تعطیل شدن حج ایرانیان از سوی آل سعود نشان از بی لیاقتی و سوء مدیریت آنان دارد که باید هیئتی از مسلمانان تشکیل شده و این مسئولیت و مدیریت را برعهده گیرند.

امام جمعه آشتیان: اقتدار امام خمینی(ره) اساس جامعه اسلامی باشد

حجت‌الاسلام غلامرضا نیشابوری در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه شهرستان آشتیان با توصیه به تقوا گفت : اساس تقوا تسلط و کنترل بر نفس است و با تقواترین مردم کسی است که حق را بگوید و بپذیرد، چه به نفع او باشد یا به ضرر او، کسی که حق را علیه خود بگوید و بپذیرد، تسلط بر نفس خود را نشان می‌دهد.

وی با تسلیت سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) گفت: مهم‌ترین ویژگی امام خمینی(ره)غیرت دینی او بود، تعصب و حساسیت افراد به عقیده و مکتب مورد علاقه خود امری طبیعی است و هر مقدار که ایمان در افراد عمیق‌تر باشد حساسیت و غیرت دینی او نیز بیشتر است.

امام جمعه آشتیان افزود: امام خمینی(ره) مظهر غیرت دینی بود و هر کجا که اسلام و مسلمانان به خطر می‌افتاند امام به صحنه می‌آمد و تا نابودی کامل دشمن از پا نمی‌ایستاد، امروز غیرت‌زدایی از جوانان و خانواده‌ها دردستور کار غرب و اسرائیل قرار گرفته است که جامعه اسلامی ایران باید در راستای مقابله با این توطئه‌ها تلاش کنند.

حجت‌الاسلام نیشابوری با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: در ماه مبارک رمضان باید به دو نکته توجه کنیم که شناخت دقیق ماه مبارک رمضان و اهمیت آن یکی از این نکات است، ما باید بدانیم یکی روزه‌داری یکی از نعمت‌های بزرگ خداوند است که انسان را به خدا نزدیک می‌کند و سب کمال روحی او می‌شود، ماه رمضان بهار قرآن است، شناخت ماه رمضان یعنی نحوه برخورد ما با این ماه مبارک است.

وی تصریح کرد: رعایت آداب و اعمال ماه مبارک رمضان نیز از دیگر نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد، مهمترین آداب این ماه مبارک عبارت از، استهلال و دنبال ماه رمضان گشتن، غسل شب اول ماه رمضان، توبه از اعمال گذشته، کنار گذاشتن کینه و کدورت و قهر، اداء کردن حق‌الناس و حق‌الله، تلاوت قرآن، قرائت دعا و مناجات، شرکت در نماز جماعت و افطاری دادن است.

امام جمعه آشتیان با گرامیداشت یاد و خاطره 15 خرداد، گفت: 15 خرداد نقطه عطف انقلاب اسلامی ایران است و هرگز خاطرات تلخ 15 خرداد از اذهان ملت محو نمی‌شود چراکه در این روز رژیم پهلوی تحقیر و رسوا شد.

وی در رابطه با انتخاب مقام معظم رهبری به عنوان جانشین امام(ره) خاطرنشان کرد: انتخاب شایسته آیت‌الله خامنه‌ای برای جانشینی امام خمینی(ره)، مرهمی بود بر قلب عزادار مردم و سبب آرامش ملت شد و اکنون پس از گذشت 27 سال از رحلت امام راحل، مقام معظم رهبری کارنامه درخشان و با عظمتی دارد.

امام جمعه آشتیان بیان داشت: فعالیت‌های مقام معظم رهبری به دو بخش تقسیم می‌شود که بخش عظمی از آن فعالیت‌هایی است که در اصل 110 قانون اساسی آمده است، مقام معظم رهبری علاوه‌بر اصل 110 فعالیت‌های چشمگیر دیگری داشته‌اند که مهم‌ترین آنها، تداوم راه امام(ره) و حفظ اصول مکتب ایشان و مقابله با تحریف خط آن حضرت، استکبار ستیزی و شناخت دشمن، خنثی کردن برنامه‌های دشمن، بصیرت دینی و راهنمایی مردم و مسئولان، عبور دادن انقلاب از بحران‌ها است.

امام جمعه خمین: مقام معظم رهبری سکانداری نظام جمهوری اسلامی ایران را برعهده دارد 

حجت‌الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه شهرستان خمین با تسلیت ایام سوگواریرحلت امام خمینی(ره) گفت: امروز مردم ایران اسلامی با برگزاری مراسم باشکوه عزاداری برایبنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران پس از گذشت 27 سال، ارادت خود را به آن حضرت در مقابل جهانیان به نمایش می‌گذارند که این امر نشان از جایگاه امام راحل در میان امت اسلامی دارد.

وی افزود: ایران اسلامی از برکات وجود امام خمینی(ره) بهره‌مند شده و امروز نیز مقام معظم رهبری نیز به عنوان جانشین امام راحل به بهترین شکل سکانداری کشتی نظام اسلامی را برعهده دارند و با رهبری حکیمانه و مدبرانه خود حتی اجازه تفکر درمورد نفوذ به ایران را به دشمنان کشور نمی‌دهند.

امام جمعه خمین تصریح کرد: مقام معظم رهبری پس از رحلت امام خمینی(ره) سکانداری نظام جمهوری اسلامی ایران را برعهده گرفتند و با ادامه دادن راه امام راحل و استفاده از تفکرات آن حضرت توانستند امانتداری خود را به اثبات برسانند و ایران اسلامی را با صلابت، هدایت و رهبری خود از دشوارترین گردنه‌های زمان گذراندند.

حجت‌الاسلام حسینی با اشاره به رفتار ظالمانه و آل سعود گفت: بهانه تراشی رژیم آل سعود برای اعزام حجاج ایرانی امری ناپذیرفتنی است و این امر که مسئولان و متولیان حج ایران اسلامی زیر بار تعهدات بی‌اساس عربستان در مسئله اعزام حجاج نرفتند قابل تشکر و سپاس است، مسئولان با این کار ظلم تحمیلی دشمن که قصد تحقیر مسلمانان و شیعیان را دارد را با اقتدار رد کردند.

وی خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه مجلس دهم شورای اسلامی فعالیت خود را آغاز کرده است، امید ما براین است که این مجلس با همکاری دولت از واردات بی رویه کالای غیر ضروری و قاچاق به کشور جلوگیری کند چراکه این معضل تولیدات داخلی کشور را زیر سوال برده و سبب افزایش بیکاری در کشور می‌شود.

امام جمعه زرندیه: تفکرات امام خمینی(ره) پایه تشکیل نظام جمهوری اسلامی ایران است

حجت‌الاسلام محمدعلی علم‌الهدی در خطبه‌های عبادی-سیاسی نماز جمعه شهرستان زرندیه با اشاره به شخصیت وارسته امام خمینی(ره) گفت: باتوجه به برکاتی که امام خمینی(ره) برای ایران اسلامی و ملت مسلمان آن داشته است، سالروز ارتحال آن حضرت برای ملت ایران یکی از تاریخی‌ترین روزهای غم‌افزا به‌حساب می‌آید.

وی افزود: باتوجه به اینکه امروز دشمنان ایران اسلامی به دنبال تحریف شخصیت امام(ره)، تفکرات و اندیشه‌های آن حضرت هستند تلاش آنها براین است که تا مسیر ملت را از حرکت در ریل نظام و انقلاب منحرف کنند، نیاز است بیش از هر زمان دیگر آموزه‌های معنوی و رهنمودهای امام خمینی (ره) بازگو شود.

امام جمعه زرندیه تصریح کرد: نسل جوان ما باید مبانی، اصول و اندیشه و مکتب امام خمینی(ره) از جمله اثبات اسلام ناب محمدی(ص) و نفی اسلام آمریکایی را فراگیرند تا بتوانند در مقابل دشمنان ایستادگی کنند.

حجت‌الاسلام علم‌الهدی خاطرنشان کرد: بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران ویژگی‌های برجسته بسیاری داشتند که از جمله این ویژگی‌ها، حمایت از محرومان و مخالفت با اشرافی‌گری و تاکید بر وحدت کلمه است و ما باید در حمایت از ولی فقیه ادامه دهنده راه آن حضرت باشیم چراکه اگر ولایت فقیه در کار نباشد، حکومت، حکومت طاغوتی است، 15 خردادماه رویدادی عظیم و با ارزش بود که سبب افزایش رشد سیاسی ملت و افشای چهره ریاکارانه رژیم شاه شد.

وی بیان داشت: مقام معظم رهبری به‌عنوان جانشین امام خمینی(ره) با مدیریت جهادی و اسلام شناسی و بصیرت و شناخت زمانه، تقوا و عدالت توانسته است راه بنیان‌گذار انقلاب را ادامه داده و ایران اسلامی را در مقابل دشمنان سرافراز و پیروز گرداند.

امام جمعه زرندیه عنوان کرد: باتوجه به اینکه عربستان سعودی در مسئله حج امسال کارشکنی کرده و تلاش می‌کند تا با اقدامات خود ایران اسلامی را مقابل دیگر کشورها قرار دهد، ما باید از توطئه‌های این مزدوران جلوگیری کرده و هرگز به خواسته‌های آنها تن درندهیم.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تضمین پیروزی انقلاب اسلامی در گرو اطاعت از ولایت فقیه است/ امام خمینی(ره) الگو و معیاری نوین از حکومت دینی را به دنیا معرفی کرد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات