مقام معظم رهبری شایسته‌ترین فرد برای رهبری ایران هستند/عده‌ای مغرضانه ‌تحریف شخصیت و خط امام ‌(ره) را دنبال می‌کنند/دشمن سخت به دنبال نفوذ است

امام خامنه ای ائمه جمعه مراکز شهرستانهای یزد با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بهترین انتخاب و شایسته‌ترین فرد برای رهبری انقلاب هستند، تاکید کردند که راه مقام معظم رهبری همان راه و سیره امام خمینی(ره) است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستانهای یزد، حجت‌الاسلام علی برهان در خطبه‌های نماز جمعه امروز مهریز اظهار داشت: تاریخ انقلاب اسلامی گویای این مطلب حق است که هرکجا در برابر دشمنان کرنش نشان داده‌ایم آنها بیشتر علیه کشور و ملت ما توطئه کرده‌اند.

وی ادامه داد: شعار مقدس ملت ایران در 38 سال گذشته شعار مرگ بر آمریکا بوده و با همین هدف و انگیزه موفق شده‌ایم اهداف و آرمان‌های امام(ره) و انقلاب اسلامی را با قدرت به پیش بریم.

امام جمعه مهریز با تاکید بر اینکه متاسفانه یک عده در کشور که حامی غرب و اروپا هستند مرتب تبلیغ می‌کنند که راه عزت در کرنش و انعطاف در برابر دشمن است، افزود: این عده سخت در اشتباه هستند چون اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها بارها خصومت خود را در 37 سال گذشته علیه این انقلاب الهی و ملت ما نشان داده‌اند.

امام جمعه مهریز با بیان این مطلب که قرآن مجید به صورت صریح از امت اسلام خواسته تا با کفار هیچگاه سر سازش و ملایمت نداشته باشند و خیلی سرسخت برخورد کنند، گفت: متاسفانه عده‌ای در کشور ما می‌گویند باید شعار مرگ بر آمریکا از کف خیابان‌ها جمع شود و این یک خطا و اشتباه بزرگ و خیانت به کشور و دین است.

وی افزود: دشمنان در برهه  کنونی از تاریخ انقلاب اسلامی سخت به دنبال نفوذ در کشور هستند و بر مردم و مسئولان است با هوشیاری در برابر آنها ایستادگی کنند.

امام جمعه مهریز در ادامه به شخصیت امام خمینی(ره) و نقش ولایت فقیه در انقلاب اسلامی اشاره و عزت این ملت و کشور را در گرو ولایتمداری و بصیرت ذکر کرد و گفت: باید ابعاد وجودی امام و همچنین قیام 15 خرداد برای مردم و نسل جوان تبیین شود که بی‌توجهی به آنها از هیچ کس پذیرفته نیست.

امام جمعه موقت بهاباد: راه مقام معظم رهبری همان راه و سیره امام خمینی(ره) است

حجت‌الاسلام محمدعلی اخوان در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بهاباد با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان، رمضان را ماه میهمانی خداوند خواند و اظهار داشت: امروز هجمه فرهنگی دشمنان بر جوانان ما مسجل است لذا برنامه‌های ماه ضیافت الهی باید رنگ و بویی معنوی و قرآنی به خود بگیرد.

وی با سفارش نمازگزاران به رعایت تقوای الهی و تر ک محرمات و گناهان به 14 خرداد سالروز گرامی داشت ارتحال معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی(ره) اشاره کرد و افزود: یکی از مهمترین اهداف امام خمینی(ره) بیداری امتهای مظلوم و آگاه شدن از ظلم و فساد حاکمان بود که امروزه در کشورهای اسلامی شاهد تاثیرگذاری انقلاب اسلامی ایران و بیداری اسلامی هستیم.

خطیب جمعه موقت بهاباد زنده نگه داشتن نام و آرمان امام خمینی(ره) و نشر اندیشه‌های امام راحل را وظفیه همگان دانست و افزود: امروزه عزت، ارزش و پیشرفتهای علمی مدیون وجود حضرت امام خمینی(ره) بوده و یاد و نام امام راحل در خاطر همگان جاوید می‌ماند.

وی با اشاره به ویژگی‌های امام خمینی(ره) تصریح کرد: ایشان یک حقیقت همیشه زنده هستند و همیشه می‌فرموند که اگر به من بگویید خدمتگزار بهتر است از اینکه رهبر خطاب کنید.

اخوان  گفت: امام مردی عادل، شجاع، دیندار، عارف، قاطع، معتقد به مردم، اهل عرفان و خلوت بود به همین دلیل است که مقام معظم رهبری می‌فرمایند این انقلاب بی نام امام خمینی(ره) در هیچ جای دنیا شناخته نمی‌شد.

وی افزود: ارتحال امام در 14 خرداد حادثه تلخی برای انقلاب بود و تعیین جانشینی امام خامنه‌ای خبر خوبی در این روز برای همه بود که رهبری با خصوصیات امام راحل جانشین ایشان شدند و مردم باید از ایشان حمایت کنند.

امام جمعه موقت بهاباد گفت: حضرت امام خمینی(ره) در وصف رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند ایشان خطیبی توانا، راهنمایی دلسوز، متعهد و مبارز در راه خدا و سربازی فداکار است که این خصوصیات نشان از شخصیت بالای ایشان است.

وی با اشاره به سالگرد قیام 15 خرداد سال 42 اظهار داشت: پیش از این قیام، رهبری مبارزات به عهده ملی‌گرایان جبهه ملی و کمونیست‌ها در قالب حزب توده بود اما قیام روحانیت و رهبر کبیر انقلاب در 15 خرداد عملا هر دو جریان را منزوی ساخت چون هیچکدام از آنها قصد براندازی رژیم شاه را نداشتند.

امام جمعه موقت بهاباد اظهار داشت: پانزده خرداد 42 مبدأ انقلاب اسلامی مردم ایران بود و می‌توان از آن به عنوان نقطه عطف در آغاز انقلاب اسلامی یاد کرد که نمونه بارز مبارزه با استکبار توسط نیروهای انقلابی بود.

امام جمعه ابرکوه: فاصله گرفتن از شعار "مرگ بر آمریکا" تحریف خط امام خمینی(ره) است

حجت‌الاسلام سیدابراهیم حسینی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه ابرکوه با اشاره به سالروز قیام خونین 15 خرداد و همچنین 14 خرداد سالروز رحلت جانگذاز امام خمینی(ره) اظهار داشت: رحلت امام خمینی(ره) در طول تاریخ انقلاب یکی از تلخ ترین خاطره‌هایی است که در ذهن هر شخصی وجود دارد.

وی بیان کرد: این غم برای ملت ایران و تمامی آزادی خواهان جهان به حدی سخت بود که هنوز هم داغ از دست دادن این شخصیت بزرگ و معمار کبیر انقلاب بر دلهای مردم ایران سنگینی می‌کند.

امام جمعه ابرکوه عنوان کرد: مقام معظم رهبری امروز همان راه امام خمینی(ره) را ادامه می‌دهند و باید با تبعیت از خلف صالح امام خمینی(ره) به عهدی که با معمار کبیر انقلاب بستیم پایبند بمانیم.

حسینی خاطرنشان کرد: متاسفانه امروز عده‌ای به صورت مغرضانه به دنبال تحریف شخصیت و خط امام خمینی(ره) هستند و با بیان و انتشار مطالبی سعی می‌کنند واقعیت را در مورد امام خمینی(ره) به گونه‌ای دیگر نشان دهند.

وی گفت: یکی از مهمترین سیره‌ها و ویژگی‌های امام خمینی(ره) ظلم‌ستیزی ایشان و عدم سازش با مستکبرین و ظالمان جهان بود که متاسفانه برخی امروز سعی دارند شعار مرگ بر آمریکا به عنوان نماد ظلم‌ستیزی ایران و امام خمینی(ره) را از شعارهای مردم ایران حذف کنند.

امام جمعه ابرکوه ادامه داد: مردم ایران به این موضوع  به خوبی اطلاع دارند که فاصله گرفتن از شعار مرگ بر آمریکا به صورت واضح تحریف خط امام خمینی(ره) است و همان افرادی که قصد تحریف خط امام خمینی(ره) را دارند امروز به دنبال حذف این شعار استکبار ستیزی هستند.

امام جمعه هرات: مقام معظم رهبری شایسته‌ترین فرد برای رهبری ایران هستند

حجت‌الاسلام محمدعلی جعفری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه هرات با اشاره به سالروز رحلت امام خمینی(ره) در ارتباط با سیره زندگانی آن حضرت اظهار داشت: امام خمینی(ره) در طول زندگانی خود هیچ گاه چشم به قدرتهای دنیایی نداشتند و تنها از خداوند کمک می‌گرفتند.

وی با اشاره به اینکه قیام آن حضرت هم بر اساس احساس وظیفه دینی بود که نسبت به مقابله با ظلم رژیم طاغوتی آن زمان بود، گفت: امام خمینی(ره) بدون ذره‌ای ترس و واهمه از ابرقدرتهای جهان، در برابر ظلم و ستم آنها ایستادگی کردند و نتیجه این ایستادگی‌ها، پیروزی انقلاب و بنا شدن حکومت اسلامی در ایران بود.

امام جمعه هرات گفت: امام خمینی(ره) با توجه به اینکه برای رضای خدا دست به قیام زده بودند، به هدفی این قیام ایمان داشتند و همین ایمان امام سبب شد که امروز انقلاب اسلامی ایران به سرتاسر جهان صادر شده است.

جعفری با تاکید بر اینکه امام خمینی(ره) در برابر تمام ناملایمات و سختی‌های این مسیر برای رسیدن به هدفشان ایستادگی کردند، گفت: امام خمینی(ره) برای دستیابی به موفقیتها، هیچ زمانی چشم به کمک ابرقدرتها و کشورهای ظالم و استکباری جهان نداشتند.

امام جمعه هرات با تاکید بر اینکه خبرگان رهبری در سال 68 بهترین شخص را برای رهبری ایران انتخاب کردند، گفت: شاید بزرگترین تصمیمی که در طول سالهای انقلاب گرفته شده بحث انتخاب رهبری بود و همه امروز واقف هستند که شایسته‌تر از مقام معظم رهبری برای هدایت این کشور در تمام این سالها وجود نداشته است.

جعفری بیان کرد: پس از جنگ دشمنان سعی کردن به روش‌های مختلف توطئه‌های بزرگی را برای براندازی این نظام به نتیجه برسانند اما با درایت‌ها و رهبری‌های مقام معظم رهبری این اقدامات آنها ناکام ماند.

امام جمعه بافق: انتخاب مقام معظم رهبری از سوی خبرگان انتخابی آگاهانه و درست بود

حجت‌الاسلام سیدجواد سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته بافق با گرامیداشت سالروز رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی و یاد و خاطره شهدای قیام 15 خرداد اظهار داشت: حضرت امام(ره) به پشتوانه مردم و بدون توجه به قدرت‌های غرب و شرق حکومت اسلامی را در کشور تثبیت کردند.

امام جمعه بافق با تحلیل اندیشه‌های فقهی حضرت امام(ره) به برخی از این اندیشه‌های آن حضرت اشاره کرد و افزود: احیای اسلام، دمیدن روح عزت و عظمت به کالبد مسلمانان جهان، ایجاد حکومت اسلامی و بیداری نهضت‌های اسلامی در دنیای اسلام از مهم‌ترین اندیشه‌ها و آرمان‌های آن حضرت است.

وی خاطرنشان کرد: امروز هم بعد از گذشت 27 سال از ارتحال امام خمینی(ره) به برکت ولی‌فقیه و رهبری، نظام و اسلام در جایگاه بلندی در منطقه قرار گرفته است.

سلیمانی تصریح کرد: امام خمینی(ره) تنها شخصیتی است که در این عصر توانست در مقابل استعمار و استکبار مبارزه کند و نظام سلطه را به زانو درآورد.

امام جمعه بافق بیان داشت: اگر امروز کشورهای اسلامی و نهضت‌های انقلابی در این کشورها با تمام قدرت در برابر استکبار و قدرت‌های سلطه ایستادگی می‌کنند و حرف خود را به دنیا می‌زنند، به برکت نهضت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی است.

سلیمانی در بخش دیگری از سخنان خود به سالروز انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای توسط مجلس خبرگان رهبری اشاره کرد و گفت: انتخاب مقام معظم رهبری برای هدایت جامعه اسلامی توسط مجلس خبرگان یک انتخاب آگاهانه و قانونی بود.

امام جمعه بافق با بیان برخی از ویژگی‌های مقام معظم رهبری افزود: قانون‌شناسی، اقتدار، آگاهی به مسائل سیاسی و اجرایی و روز جامعه و اشراف معظم له به مسائل سیاسی و اجتماعی از مهم‌ترین شاخصه‌های مقام معظم رهبری است.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «مقام معظم رهبری شایسته‌ترین فرد برای رهبری ایران هستند/عده‌ای مغرضانه ‌تحریف شخصیت و خط امام ‌(ره) را دنبال می‌کنند/دشمن سخت به دنبال نفوذ است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات