انتخاب مجلس خبرگان رهبری بعد از ارتحال امام، به‎موقع و هوشمندانه بود/اقتصاد مقاومتی ‌راه‌حل مشکلات کشور است نه برجام

امام و شیطان بزرگ ائمه جمعه آذربایجان شرقی با اشاره به انتخاب مقام معظم رهبری بعد از ارتحال امام (ره) از سوی مجلس خبرگان رهبری افزود: با انتخاب ایشان تمام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان خنثی شد و مجلس خبرگان رهبری به موقع و هوشمندانه به وظایف خود در مسیر انقلاب عمل کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان آذربایجان شرقی، آیت الله جواد حاجی زاده در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهر، افرادی را که از ذکر خداوند باز می‌مانند، از دسته‌های افراد زیان کار دنیوی و اخروی برشمرد و اظهار داشت: امام خمینی (ره) با همه مشغله‌هایی که داشتند هیچ گاه از ذکرگویی، مناجات، دعا، عبادت و قرائت دست بر نمی‌داشتند که یکی از خصوصیات این امام بزرگوار است.

وی با اشاره به انتخاب حضرت آیت الله امام خامنه‌ای به عنوان رهبری جمهوری اسلامی ایران توسط مجلس خبرگان رهبری، افزود: بلافاصله با رحلت جانسوز و جان‌کاه حضرت امام خمینی (ره) اعضای مجلس خبرگان حضرت آیت الله امام خامنه‌ای را به رهبری انتخاب کردند و مقام معظم رهبری به عینه مثل امام راحل که رهبری زمان پیچیده‌تری از امام راحل دارند رهبری می‌کنند.

آیت الله حاجی زاده بابیان اینکه یکی از شاخصه‌های مهمی که ملت ایران را از دیگر مردم جهان متفاوت می‌کند انقلابی ماندن آنهاست، اضافه کرد: متهم کردن مردم انقلابی به تندرویی و معرفی افراد غیر انقلابی به میانه روی اتهاماتی پوچ و بی اساس بوده و همه بایستی میراث حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر انقلابی بودن را حفظ کرده، بر مبانی انقلاب اسلامی توجه داشته باشند.

امام جمعه اهر با تاکید بر اینکه، آثار امام راحل بسیار است ولی یکی از آثار شاخص بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، همان نظام اسلامی است، گفت: نظام اسلامی بر مبنای ولایت فقیه مورد تاکید حضرت امام خمینی (ره) بود، همانطوری که به امامت ائمه معصومین اعتقاد داریم، اکنون ادامه و استمرار راه امامان معصومین نیز بر عهده ولایت فقیه است.

وی با اشاره به بیانات امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه اگر با نظارت ولایت فقیه باشد آسیبی به این مملکت نخواهد رسید، افزود: ولایت وفقیه هر کاری که بر خلاف مصالح کشورمان باشد انجام نمی‌دهد، در حالی که اگر دولت بر خلاف منافع ملت و کشور انجام دهد ولایت فقیه اقدام دولت را کنترل می‌کند؛ این‌ها از نقش مؤثر ولایت فقیه بوده که اجازه نمی‌دهد کسی از اهداف اصلی نظام اسلامی خارج شود و اگر بخواهد اتفاق بیافتد جلوگیری می‌کند.

آیت الله حاجی زاده انقلابی گری، مبارزه با استکبار و یکپارچگی جهان اسلام را از اصول و خواسته‌های امام خمینی (ره) عنوان کرد و بیان داشت: مقام معظم رهبری اکنون از مسئولان و مردم تنها خواسته‌ای که دارند حفظ اصول خط امام راحل است و نباید اجازه دهیم تا خط و مکتب امام خمینی (ره) تحریف شود، قرائت‌ها و برداشت‌های مختلف از بیانات نشود و دست نخورده بماند تا آسیبی به انقلاب اسلامی نرسد.

وی افزود: مصون سازی حرکت آفرینی با گفتمان دینی و انقلابی، مردم سالاری دینی، اقتصاد مقاومتی، شبیخون فرهنگی، جنگ نرم، پروژه نفوذ، جهاد کبیر، مدیریت جهادی، جذب حداکثری، عزت و حکمت، بیداری اسلامی، سبک زندگی اسلامی و اصلاح الگوی مصرف اگر این‌ها را در کشور نادیده بگیریم، چیزی عایدمان نخواهد شد.

امام جمعه اهر با تاکید بر اینکه تشییع پیکر مطهر حضرت امام خمینی (ره) با حضور 10 میلون نفری از ملت ایران یکی از بی سابقه ترین تشییع پیکرها در جهان است، گفت: امروز که میلیون ها نفر در مرقد مطهر حضرت امام خمینی (ره) حضور می‌یابند نشان گر عشق و علاقه مردم بعد از 27 سال از رحلت امام راحل است.

آیت الله حاجی زاده با اشاره به شانزدهم خردادماه روز جهانی محیط زیست، اظهار کرد: مردم بایستی قدر نعمتی که خداوند متعال در منطقه در اختیار ما گذاشته شده بدانند و با پاکیزه نگه داشتن زمین و طبیعت، عدم تخریب جنگل‌ها و مراتع از جمله کارهایی است می‌توان در قبال نعمات پروردگار به جای آورد ولی گاهاً مشاهده شده که عده‌ای بعد از مصرف، زباله‌ها را در کنار جاده‌ها و یا جنگل‌ها می‌ریزند در حالی که این اعمال هیچ سنخیتی با فرهنگ ایرانی اسلامی ندارد و اگر طبیعت و محیط زیست آلوده شود قطعاً زندگی انسان به خطر خواهد افتاد.

امام خمینی (ره) به دنیا نشان داد که دین اسلام، قدرت و جرأت اداره جامعه بشری را دارد

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام علی محمدزاده در خطبه‌های نمازجمعه  شبستر با تسلیت سالروز ارتحال امام خمینی (ره) اظهار داشت: امام خمینی (ره) جزو مصادیق آیات و روایات است که با عمل خود، علم خود را اثبات کرد، چراکه اعمال امام (ره) در تداوم راه پیامبران و ائمه اطهار (ع) بود.

وی افزود: امام خمینی (ره) به دنیا نشان داد که دین اسلام، قدرت و جرأت اداره جامعه بشری را دارد و دنیا متوجه شد که مکتب اسلام، قرآن و اهل بیت (ع) لیاقت اداره جامعه را دارد.

خطیب جمعه شبستر، با اشاره به ویژگی‌های امام خمینی (ره) از نظر مقام معظم رهبری تصریح کرد: امام خمینی (ره) مؤمن متعهد انقلابی است و  باید به نسل جوان امروز و آینده، خط و مشی و راه امام خمینی (ره) را معرفی کنیم.

محمدزاده با تاکید بر اینکه امام خمینی (ره) با فکر اسلامی و انقلابی، جایگاه، منزلت و تداوم انقلاب اسلامی را پیش بینی کردند، افزود: تمام مردم و مسئولین برای ادامه راه صحیح امام (ره) با رهبری مقام معظم رهبری باید بر راه ایشان پایبند باشند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا ابراز داشت: دشمن تلاش می‌کند در نسل امروز و آینده انقلابی بودن و معنویت را کمرنگ کند، چراکه دشمنان از اندیشه انقلاب اسلامی می‌ترسند و نباید سرمایه‌های معنوی خودمان را فراموش کنیم.

امام جمعه شبستر با اشاره به انتخاب مقام معظم رهبری بعد از ارتحال امام (ره) از سوی مجلس خبرگان رهبری افزود: با انتخاب ایشان تمام نقشه‌ها و توطئه‌های دشمنان خنثی شد و این عنایت خداوند بود و مجلس خبرگان رهبری همیشه به موقع و هوشمندانه در مسیر انقلاب اسلامی به وظایف خود عمل کرده است.

وی با اشاره به سالگرد قیام خونین 15 خرداد ماه گفت: قیام 15 خرداد نقطه عطف و سرآغاز و مبدأ حرکت  انقلاب اسلامی است و باید توجه کنیم که در سایه خون شهدا و زحمات ایثارگران، انقلاب اسلامی بدست آمده است.

اگر سرتاسر امریکا را مسجد بسازند و در مناره‌های آن ندای اذان بدهند باز هم آمریکا شیطان بزرگ است

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام و المسلمین محمدرضا حامدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه میانه، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) و شهدای 15 خرداد با بیان اینکه 14 و 15 خردادماه فرصتی مغتنم برای شناخت شخصیت امام، افکار و اندیشه‌های نورانی و تاریخ‌ساز آن یار سفر کرده است، اظهار داشت: امام خمینی(ره) در مسیر تاریخ ایران و در عرصه‌های فرهنگی، سیاسی و اجتماعی در جهان اسلام و حتی در میان ملت‌های آزاده جهان تأثیرات عمیقی داشته است.

وی با بیان اینکه غربی‌ها در پسابرجام به دنبال بهانه‌های واهی هستند، افزود: امام خمینی (ره) تا آخرین لحظه عمر خود به بحث شیطان بزرگ آمریکا اشاره داشتند و می‌گفتند اگر سرتاسر امریکا را مسجد بسازند و در مناره‌های آن ندای اذان بدهند باز هم آمریکا شیطان بزرگ است.

حامدی تصریح کرد: به دنبال رحلت امام، خبرگان ملت در انتخابی شایسته و بی‌نظیر، مقام معظم رهبری را برای هدایت این انقلاب برگزیدند که ماندگار‌ترین حرکت به شمار می‌رود به طوری که در این 27 سال با رهبری‌های داهیانه مقام معظم رهبری این انقلاب از خطرها و گذرگاه‌های سخت به سلامت عبور کرده است.

وی متذکر شد: امروز ملت ایران به زعامت مقام معظم رهبری آسایش و خواب راحت را از مستکبران سلب کرده است.

امام جمعه میانه به اظهارات یکی از نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا در مورد ایران اشاره کرد و گفت: ترامپ درک و شعور سیاسی ندارد؛ انحطاط در آمریکا به مرحله‌ای رسیده که یک فرد روانی را نامزد ریاست جمهوری می‌کنند.

حامدی در مورد خواسته‌ها آتی دشمنان در پسابرجام، خاطرنشان کرد: آنان بعد از برنامه هسته‌ای می‌خواهند بگویند شما با تحولات سوریه عراق و بحرین و غیره کاری نداشت باشید یعنی آن‌ها می‌خواهند ما از یکی از اصول نهضت امام دست برداریم و ما باید مقابل این گونه زیاده خواهی ها واکنش نشان دهیم.

حجت الاسلام و المسلمین حامدی نعمت وجود مقام معظم رهبری را نعمتی غیر قابل توصیف خواند و گفت: ما می‌خواستیم درس خارج فقه رهبری را در قم برای طلاب پخش کنیم که همه زیر ساخت‌ها فراهم بود ولی خود رهبری مخالفت کردند لذا اگر آن کلیپ درس رهبر پخش می‌شد همه از علم و بصیرت ولای رهبر متعجب می‌شدند.

وی اضافه کرد: شخصیت‌های متکبری همانند پوتین به ایران آمدند و موقع برگشت گفتند که چقدر این سید ایران به روز است و ساده زیستی رهبر انقلاب آنان را متعجب کرده بود.

خطیب جمعه میانه همچنین با گرامیداشت 15 خردادماه، این قیام را نقطه عطفی در نهضت اسلامی ملت ایران قلمداد کرد و به تشریح اتفاقات تلخ این روز پرداخت و با اشاره به محرومیت از حج به دلیل کارشکنی‌های آل سعود، گفت: ما بندگان عابد خدا در این کشور داریم که همه مشتاق حج بودند اما آل سعود ملت ما را از حج محروم کرد، وجود دو حرم در عربستان متعلق به عربستان نیست بلکه کل مسلمانان حق رفتن به حج دارند و مسلمانان نیز در ایام ماه مبارک رمضان باید رفتن به حج با نابودی رژیم آل سعود را از درگاه خداوند مسئلت کنند.

اقتصاد مقاومتی ‌راه‌حل مشکلات کشور است نه برجام

به گزارش تسنیم، حجت الاسلام مسعود مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان ورزقان با اشاره به اینکه مبارزه با استکبار و تلاش برای براندازی طاغوت مهمترین نمود شخصیتی امام خمینی(ره) بود، اظهار داشت: امام راحل از همان روزهای آغازین قیام خود تا واپسین لحظات عمر مبارکشان و با تحمل تمامی فشارها دیدگاه خود را نسبت به استکبار تغییر ندادند.

وی با تاکید بر اینکه برخی با یک افکار مصموم و تلاش برای تحریف دیدگاه حضرت امام خمینی(ره) سعی دارند اسلام را در نظام سرمایه‌داری جهان هضم کنند، تصریح کرد: بعد از رحلت حضرت امام خمینی(ره) و انتخاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به رهبری جامعه اسلامی، ایشان در طول 27 سال گذشته، امت اسلامی را از تمامی فتنه‌ها و کارشکنی‌های دشمنان داخلی و خارجی به سلامت عبور داده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه اقتصاد مقاومتی ‌راه‌حل مشکلات کشور است نه برجام، افزود: تحقق اقتصاد مقاومتی با روحیه انقلابی، جهادی و زیر سایه ولایت فقیه ممکن می‌شود.

امام جمعه ورزقان با اشاره به روز جهانی محیط زیست و منابع طبیعی بکر موجود در شهرستان، گفت: شهرستان ورزقان به لحاظ برخورداری از منابع طبیعی و زیست محیطی ظرفیت‌های بسیاری دارد که متاسفانه توسط بشر نابود می‌شوند.

وی افزود: گسترش معادن بدون توجه به محیط زیست منطقه باعث نابودی جنگل‌های بکر ارسباران می‌شود و در بسیاری موارد جریمه تخریب محیط زیست از سوی معدن کاران پرداخت نمی شود.

مسعود مهدوی با تاکید بر اینکه فلزات استخراجی از خاک شهرستان ورزقان، حق مردم این شهرستان است، اظهار داشت: باید درصدی از درآمد این معادن در جهت توسعه شهرستان هزینه شود نه اینکه حقوق‌های چند صد میلیونی به عده‌ای پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه بیش از 11 درصد مردم شهرستان ورزقان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) هستند این میزان را دو برابر متوسط کشور دانست و گفت: جای تاسف است که ثروتمندترین شهرستان استان به لحاظ منابع خدادادی مردمانش فقیرترین مردمان استان باشند.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «انتخاب مجلس خبرگان رهبری بعد از ارتحال امام، به‎موقع و هوشمندانه بود/اقتصاد مقاومتی ‌راه‌حل مشکلات کشور است نه برجام» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات