تحلیل نوام‌چامسکی از هدف اقدامات نظامی آمریکا در اروپا

به‌ گزارش مشرق به‌ نقل از اسپونتیک، نوام چامسکی نظریه پرداز آمریکایی در در آخرین گفتگوی رسانه‌ای خویش اعلام کرد که‌ اقدامات نظامی باراک اوباما در شرق اروپا خطرناک است و موجب بی ثباتی بیشتر در این منطقه‌ خواهد شد.

وی که‌ در این مصاحبه‌ از عملیات هواپیماهای بی سرنشین آمریکا به‌ عنوان ترور جهانشمول نام می برد، افزود: اوباما مخالف حضور نظامیان آمریکایی در جهان بود، اما خیلی سریع عملیات های ویژه‌ و ترور جهانشمول (عملیات هواپیماهای بی سرنشین) جای این حضور نظامی را پر کرد، کاری که‌ به‌ نظر من هم غیر اخلاقی و هم غیر قانونی است.

وی در ادامه‌ افزود: از دیگر سو وی به‌ سیاست منطقه‌ آزاد هسته‌ ای در خاورمیانه‌ که‌ همانا اسرائیل و پشتیبانی از این رژیم است ادامه‌ می دهد، اما بزرگترین مشکل افزایش تنش ها با اقدامات نظامی اخیر اوباما در مرزهای روسیه‌ است.

این استاد دانشگاه بر این اعتقاد است که‌ هدف اصلی از افزایش تحرکات نظامی آمریکا در شرق اروپا افزایش تنش ها در مرزهای روسیه‌ است.

در حالی که‌ نوام چامسکی چندان به‌ انتخابات ریسات جمهوری در آمریکا امیدوار نیست، تاکید کرد که‌ این نتیجه‌ سیاست های نئو لیبرالیستی است که‌ جهان را در یک چرخه‌ عبث گرفتار کرده‌ و مدام همه‌ چیز به‌ نفع تمرکز قدرت و سوق دادن ثروت به‌ سوی شرکت های بزرگ و خصوصی ختم می شود.

[ منبع این خبر سایت مشرق نیوز-بین المللی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «تحلیل نوام‌چامسکی از هدف اقدامات نظامی آمریکا در اروپا» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات