رئیس سازمان نظام پرستاری طی نامه ای به رئیس جمهور خاستار عزل وزیر بهداشت شد

۱۳۹۵/۰۳/۱۴ - ۱۸:۱۸ - کد خبر: 184469 رئیس سازمان نظام پرستاری طی نامه ای به رئیس جمهور خاستار عزل وزیر بهداشت شد

سلامت نیوز:رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور در نامه‌ای به رئیس جمهوری از برخی سیاست‌ها و رویکردهای اخیر وزارت بهداشت درباره پرستاران به شدت انتقاد کرد.

به گزارش سلامت نیوز ، پایگاه خبری سازمان نظام پرستاری نامه ای دکتر علی محمد آدابی در اعتراض به برخی سیاست‌ها و رویکرد‌های اخیر وزارت بهداشت در مواجه با جامعه پرستاری کشور به رئیس جمهور منتشر کرده که در آن آورده شده :« پزشک‌سالاری همواره بر وزرات بهداشت حاکم بوده اما در چند سال اخیر این حرکت‌ها پیچیده‌تر، سخت‌تر و قدرتمندتر شده است به‌حدی که می‌توان گفت این ۳ ساله را باید «دوران استبداد سیاه نظام سلامت» برای پرستاری و مردم شریف و مظلوم کشور نامگذاری کرد.»

رئیس سازمان نظام پرستاری در بخش دیگری از نامه خود به رئیس جمهور نوشت:«تهدید، تفتیش، تحقیر، تبعید و شکایت غیرموجه اخیر وزارت از نماینده منتخب صنفی پرستاری به جرم افشاگری دریافتی‌های نجومی و چند ده میلیونی و چند صد میلیونی قاطبه پزشک‌سالار تنها چند مورد از اقدامات مذبوحانه ارباب زر و زور و تزویر حاکم بر وزارت بهداشت و درمان فعلی است.»

متن کامل نامه رئیس سازمان نظام پرستاری به رئیس جمهور به این شرح است:

بسم رب الشهداء و الصدیقین

با عرض سلام به پیشگاه حضرت ولی الله الأعظم (ارواحنا له الفدا) و درود بیکران به روح ملکوتی حضرت امام راحل(ره) و سلام و تحیت به محضر رهبر فرزانه انقلاب و عرض سلام و ادب خدمت ریاست محترم جمهوری محبوب و مردمی.

جناب آقای دکتر روحانی

سال‌های سال زخم و جراحت خنجر ستم جباران را بر دوش داشتیم و سیاهی و ظلمت استکبار و استعمار را بر روح خسته‌امان ناظر بودیم. در آن فضای ظلمت و خفقان و غفلت و بی‌عدالتی، علمداری طلیعه‌دار گشت و آزادمردان را به مبارزه فراخواند و او امامی بود که اینک در ایام رحلت جانگداز او هستیم و اینک ما مانده‌ایم و راهی طولانی در جهت تحقق آرمان‌ها و اندیشه‌های بلند آن امام راحل(رحمت خدا بر او باد). ما مانده‌ایم و رسالتی عظیم و شاهد راهمان چشمان نگران خانواده‌های معظم ایثارگران و شهداست که سال‌های رزم و حماسه را با گوشت و پوست و خون خود لمس کرده‌اند. چشمان پاره پاره و به خون نشسته‌ای که پیکر عزیزانشان هنوز در میان خاک‌های شلمچه و فکه مدفون است.

اکنون که هیاهوی دنیاطلبی طبقه پزشک سالار، دنیا را به کام خویش در می‌کشد و زرق و برق شعارهای پوپولیستی و فریبنده آنان ما را مورد استهزای استکبار رو سیاه قرار داده است، باید با واقع‌نگری و مدیریت صحیح منابع محدود کشور را در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری در مسیر صحیح تأمین سلامت و توسعه پایدار قرار داد.

جناب رئیس‌جمهور

پزشک‌سالاری همواره بر وزرات بهداشت حاکم بوده اما در چند سال اخیر این حرکت‌ها پیچیده‌تر، سخت‌تر و قدرتمندتر شده است به‌حدی که می‌توان گفت این ۳ساله را باید «دوران استبداد سیاه نظام سلامت» برای پرستاری و مردم شریف و مظلوم کشور نامگذاری کرد، اقدامات و برخوردهایی که در عرض این ۳ سال با پرستاری شد در طول تاریخ قبل و بعد از انقلاب اسلامی، سابقه نداشته است.

تهدید، تفتیش، تحقیر، تبعید و شکایت غیرموجه اخیر وزارت از نماینده منتخب صنفی پرستاری به جرم افشاگری دریافتی‌های نجومی و چند ده میلیونی و چند صد میلیونی قاطبه پزشک‌سالار تنها چند مورد از اقدامات مذبوحانه ارباب زر و زور و تزویر حاکم بر وزارت بهداشت و درمان فعلی است. عدم پاسخگویی و تعامل با نهادهای غیردولتی و منتخب آحاد پرستاران کشور علیرغم ارسال ٧ درخواست کتبی از سوی سازمان نظام پرستاری کشور، نمونه بارز خوی استبدادی حاکم بر وزارت است.

اینها نه تنها به این امر بسنده نکرده‌اند بلکه کوشیده‌اند تا با استفاده از ابزار سرسپردگی برخی مدیران نالایق پرستاری در صدد ایجاد شکاف بین ارکان سازمان نظام پرستاری کشور برآیند و با برگزاری جلسات نمایشی با حضور عده‌ای تکراری و محدود که هرگز نماینده جامعه کثیر و ٢٠٠هزار نفری پرستاری محسوب نمی‌شوند، نسبت به خودفریبی و دیگر فریبی اقدام کنند که نمونه آن برگزاری جلسه دوشنبه آتی بدون دعوت و حضور رؤسا و نمایندگان حقیقی و منتخب صنفی پرستاری توسط عوامل وزارت است.

جناب رئیس‌جمهور

اینجانب تنها در مقام رئیس یک نهاد غیردولتی مسئول در قبال پرستاری و جامعه خدمت شریفتان عرض می‌کنم که این جماعت با سوءاستفاده از اعتماد حضرتعالی و به خیال خود، سیاست «دو سر برد» را پیش گرفته‌اند.

از یک سو در صورت ابقای دولت جنابعالی با ایجاد یک طبقه خطرناک، بر طبل استیلا و سلطه نامشروع خود بر نظام‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی کشور می‌کوبند و در صورت عدم تداوم دولت کریمه جنابعالی، در سایه ایجاد نارضایتی عامدانه بین پرستاران و توده‌های ملت باز داعیه کسب قدرت از جناحی دیگر را در سر دارند.

امروز جامعه پرستاری، در پی اختلاف طبقاتی فاحش و ٤٠ برابری ایجاد شده در پی طرح تحول نظام سلامت، هوشیارانه از وزرات بهداشت عبور کرده است و امیدی به این وزیر ندارد و عزل ایشان را با اصرار تمام از حضرتعالی خواستار است و در ادامه با وحدت،همدلی و انسجام و با بکارگیری همه ابزارهای قانونی و مدنی موجود در جهت پیگیری مطالبات خود و جامعه و تحقق عدالت در نظام سلامت، تلاش می‌کند.

امید است حسن تدبیر همیشگی حضرتعالی موجب برون‌رفت از این وضعیت نابهنجار و بازگشت فضای اعتدال به نظام سلامت کشور شود.

توفیق و تداوم دولت جنابعالی آرزوی ارادتمندان در سراسر میهن اسلامی است.

ارادتمند

دکتر علی محمد آدابی

رئیس کل سازمان نظام پرستاری کشور


پیش از این شورای عالی نظام پرستاری برگزاری هرگونه جلسه ای را هفته جاری با وزیر بهداشت تکذیب کرده و در اطلاعیه ای آورده است : هیئت مدیره های نظام پرستاری سراسر کشور جهت حفظ جایگاه هیئت مدیره های نظام پرستاری از حضور در اینگونه جلسات بدون دعوتنامه رسمی و کتبی خودداری فرمایند و قبل از برگزاری هر نوع جلسات مشترک در سطح کشوری با وزارت بهداشت، هماهنگی لازم را با سازمان نظام پرستاری داشته باشند. بدیهی است برگزاری جلسات منطقه ای با مسئولین دانشکده ها و دانشگاه های علوم پزشکی منطقه ای که در جهت رفع مشکلات جامعه پرستاری باشد جزو وظایف هیئت مدیره ها بوده و مانعی ندارد.

[ منبع این خبر سایت سلامت نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «رئیس سازمان نظام پرستاری طی نامه ای به رئیس جمهور خاستار عزل وزیر بهداشت شد» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات