عربستان حامی مالی 11 سپتامبر است

به گزارش «شیعه نیوز»، باب گراهام سیاستمدار آمریکایی در گفت وگو با شبکه تلویزیونی آ.ار.د (ARD) آلمان، عربستان را به کمک مالی حادثه ترورسیتی 11 سپتامبر متهم کرد.
وی که رییس سابق کمیسیون سرویس اطلاعاتی کنگره آمریکا بوده و به گزارش محرمانه اتفاقات 11 سپتامبر نیز دسترسی داشت، گفت: با این که من موظفم که درباره این گزارش چیزی اعلام نکنم اما می توانم بگویم که 28 صفحه از این گزارش در مورد این مسأله است که چه کسی حامی مالی 11 سپتامبر بوده و این که جهت این گزارش، قویاً به سوی عربستان سعودی است.وی که از اعضای حزب دموکرات آمریکا نیز بوده است، گفت: من فکر می کنم یک حمایت سازماندهی شده برای این تروریستها وجود داشت؛ دولت عربستان و مشخصاً وزارت امور اسلام این کشور و نیز سازمان های خیریه عربستان از جمله حمایت کنندگان بودند.گراهام ادامه داد: حتی دیپلمات هایی در کنسولگری عربستان در لس آنجلس و نیز در سفارت عربستان در واشنگتن و همچنین چند شهروند سعودی دیگر نیز بودند که به نحوی در حمایت از سوء قصد کنندگان حادثه سپتامبر دست داشتند.این شبکه تلویزیونی آلمان نیز این گزارش کنگره آمریکا را مربوط به سال 2002 دانست و افزود: در آن زمان، گراهام رییس سرویس اطلاعاتی کنگره آمریکا بود و به جزئیات این گزارش دسترسی کامل داشت. البته 28 صفحه از این گزارش سیاه شده و قابل دسترس نیست؛ چرا که همین 28 صفحه در خصوص حمایت مالی عربستان از حادثه تروریستی 11 سپتامبر بوده است.

[ منبع این خبر سایت شیعه نیوز می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «عربستان حامی مالی 11 سپتامبر است» اینجا کلیک کنید. در صورتی که در خبر منتشر شده تخلفی مشاهده میکنید و یا نیاز به ارتباط با واحد حقوقی پایگاه نشر اخبار دارید روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات